Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 33, 34 i 35 lista kandydatów Kielce,Olsztyn. Kandydaci PiS, KO, PSL, Lewica, Konfederacja

Polska w wyborach parlamentarnych do Sejmu podzielona została na 41 okręgów. Okręgi numer 33, 34 i 35 przypisane zostały dla województwa świętokrzyskiego (Kielce) i warmińsko-mazurskiego (Elbląg i Olsztyn).

Z każdego okręgu wyborczego wyłonionych zostanie następująca liczba nowych posłów do Sejmu: okręg 33 - 16 mandatów, okręg 34 - 8, a okręg 35 - 10. Okręg numer 33 obejmuje Kielce i całe województwo świętokrzyskie, okręg 34 przydzielono dla Elbląga (powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski i ostródzki oraz miasto Elbląg), a okręg 35 przydzielony został dla Olsztyna (powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński i węgorzewski oraz miasta Ełk i Olsztyn). Jak prezentują się listy wyborcze PiS, Koalicji Obywatelskiej, PSL-Koalicji Polskiej, SLD (Lewicy) i Konfederacji w wyborach parlamentarnych w okręgach województwa świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego?

Okręg 33 Kielce (województwo świętokrzyskie) - lista kandydatów

  • Prawo i Sprawiedliwość: Zbigniew Ziobro, Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Michał Cieślak, Marek Kwitek, Piotr Wawrzyk, Agata Wojtyszek, Maria Zuba, Bogdan Latosiński, Andrzej Kryj, Mariusz Gosek, Krzysztof Bielecki, Artur Konarski, Tomasz Puchrowicz, Dominik Tarczyński, Zbigniew Koniusz, Dorota Stępień-Zając, Grzegorz Piec, Monika Słoniewska, Bartłomiej Orzeł, Agnieszka Buras, Marek Strzała, Małgorzata Jalowska, Hubert Przybyszewski, Maksymilian Ślusarczyk, Patrycja Iwańska-Bęben, Urszula Przygodzka, Sylwester Chrzuszcz, Danuta Krępa, Magdalena Zieleń, Agnieszka Kuś, Bartłomiej Dorywalski.
  • Koalicja Obywatelska: Bartłomiej Sienkiewicz, Adam Cyrański, Marzena Okła-Drewnowicz, Artur Gierada, Agata Wojda, Jerzy Materek, Lucjan Pietrzczyk, Michał Braun, Maciej Kmita, Edyta Handze, Michał Cichocki, Józef Adamczak, Andrzej Zoch, Łukasz Maderak, Józef Bryk, Eugeniusz Łata, Anna Sioja, Gabriela Pustuł, Sławomir Gierada, Avetsi Mnoyan, Dorota Gruszka, Mirsław Dziarek, Katarzyna German-Szczukiewicz, Norbert Krzystanek, Teresa Dziopa, Anna Dziewanowska, Piotr Herman, Jakub Dajczer, Dorota Łukawska, Zofia Jaroszek, Izabela Buszewicz, Sławomir Gągorowski.
  • PSL-Koalicja Polska: Czesław Siekierski, Piotr Apel, Kazimierz Kotowski, Andrzej Swajda, Grzegorz Gałuszka, Jolanta Tyjas, Leszek Wawrzyła, Stanisława Barańska, Łukasz Świerczyński, Ewelina Bień, Mirosław Fucia, Sylwia Bętkowska, Krzysztof Marwicki, Aleksandra Szulc, Sebastian Nowaczkiewicz, Katarzyna Michnowska-Małek, Anna Golik, Anna Gabryś, Mateusz Karliński, Piotr Żołądek, Jerzy Żyła, Paweł Garbuzik, Adam Żebrowski, Krystyna Zdonek, Michał Skotnicki, Joanna Brzeszcz, Zofia Kruk, Robert Bodo, Jan Myszka, Danuta Pawlik, Katol Kliś, Krystian Jarubas.
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Andrzej Szejna, Paulina Piechna-Więckiewicz, Aron Pietruszka, Iwona Wielgus, Jan Gajda, Marcin Chłodnicki, Alicja Lisiak, Arkadiusz Chyla, Bogusława Dlugosz, Józef Grabowski, Krzysztof Arendarski, Adrian Bieluń, Anna Lisowska, Stanisław Karpiński, Jacek Krupa, Dariusz Łosin, Halina Kosecka, Anna Tarapacz, Mirosława Marenin, Irena Kowalczyk-Kwiecień, Iga Komar, Piotr Kasperkiewicz, Beata Borowiecka, Marek Walo, Agata Pawłowska, Anna Mentel-Walkiewicz, Ewa Koper, Marlena Zimnicka, Dobrosława Sojka-Głuszak, Robert Jurek, Jan Klamczyński.
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Krzysztof Bosak, Mateusz Iwan, Damian Milczuszek, Łukasz Wilczyński, Michał Sokolnicki, Łukasz Ospara, Mariola Piasecka-Leydo, Juliusz Bilski, Dawid Kurowski, Roksana Oraniec, Aneta Szczęsna, Kinga Symela, Mateusz Śliwa, Artur Kopacz, Przemysław Długosz, Katarzyna Wieczorek, Krzysztof Pająk, Kinga Rusin, Barbara Leżańska, Sebastian Tkacz, Danuta Zapart, Marceli Małkiewicz, Piotr Burzawa, Dorota Tomczyk, Łukasz Świstak, Mikołaj Obiedziński, Maria Kozieł, Monika Głodek, Krzysztof Tyrała, Dominika Wilczyńska, Andrzej Bugajski, Krzysztof Kasza.

Okręg 34 Elbląg (województwo warmińsko-mazurskie) - lista kandydatów

  • Prawo i Sprawiedliwość: Leonard Krasulski, Jerzy Wilk, Zbigniew Babalski, Marcin Kazimierczuk, Monika Modzelewska-Kozioł, Damian Godziński, Paweł Kowszyński, Adam Ołdakowski, Anna Węgłowska, Karolina Goik, Agnieszka Kobryń, Grażyna Kamińska, Jolanta Wiesława Andruszkiewicz, Robert Gontarz, Grzegorz Kierozalski, Jacek Pawlik.
  • Koalicja Obywatelska: Jacek Protas, Bernadeta Hordejuk, Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński, Ewa Dembek, Katarzyna Królak, Marian Janicki, Leszek Dziąg, Elżbieta Zabłocka, Antoni Czyżyk, Ryszard Kowalski, Krystyna Janczewska, Marek Borkowski, Angelika Domańska, Łukasz Piśkiewicz, Miron Sycz.
  • PSL-Koalicja Polska: Zbigniew Ziejewski, Piotr Żuchowski, Dariusz Frejnik, Edward Pietrulewicz, Paweł Szakiewicz, Małgorzata Sowicka, Monika Marchalewska, Robert Huszcza, Katarzyna Granacka, Andrzej Wiśniewski, Anetta Słomczyńska-Kądziołka, Wioletta Jaskólska, Adam Żyliński, Ewa Nisiewicz, Krzysztof Groblewski, Stanisław Żelichowski.
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Monika Falej, Andrzej Zielonka, Emilia Bartkowska, Ryszard Klim, Daniel Zdanowski, Sylwia Piekart, Janusz Pasjak, Jakub Gierej, Robert Koliński, Milena Falkowska-Hojan, Piotr Pacyno, Urszula Pągowska, Wincenty Przyborowski, Mirosław Szulc, Paweł Wójcik.
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Andrzej Wyrębek, Kaja Szynkielewska, Krystian Łożyński, Tomasz Kaczkowski, Marek Hul, Agnieszka Połeć, Teresa Ruksztełło, Marika Zenowicz, Genowefa Szczepańska, Marek Chrapan. 

Okręg 35 Olsztyn (województwo warmińsko-mazurskie) - lista kandydatów

  • Prawo i Sprawiedliwość: Wojciech Maksymowicz, Iwona Arent, Artur Chojecki, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki, Jerzy Antoni Gosiewski, Patryk Kozłowski, Robert Nowacki, Henryk Żuchowski, Dariusz Rudnik, Beata Bukowska, Izabela Szostak, Karol Marchel, Zdzisława Tołwińska, Andrzej Juchniewicz, Jolanta Michalska, Agnieszka Suchocka, Tomasz Szostkowski, Ewa Mieszkowska, Michał Wypij.
  • Koalicja Obywatelska: Janusz Cichoń, Anna Wasilewska, Mirosław Pampuch, Paweł Papke, Anna Wojciechowska, Artur Wrochna, Igor Chmieliński, Marek Konopka, Małgorzata Czopińska, Edmund Lipnicki, Elżbieta Góralska, Małgorzata Ofierska, Ewa Maksymowicz, Zbigniew Mieruński, Bartłomiej Kłoczko, Tadeusz Ciborski, Adam Ramotowski, Magdalena Lewkowicz, Marcin Kuchciński.
  • PSL-Koalicja Polska: Urszula Pasławska, Henryk Falkowski, Krzysztof Hećman, Radosław Król, Sylwia Jaskulska, Marcin Piwowarczyk, Andrzej Kurzątkowski, Grażyna Licznerska, Mirosław Stegienko, Emilia Urbanowicz, Alicja Eidtner, Agnieszka Szałko, Jarosław Andrzejewski, Mateusz Sieroński, Iwona Kropiwnicka, Jarosław Franczuk Józef Jamroga, Beata Harań, Jaromir Krajewski, Wioletta Śląska-Zyśk. 
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Marcin Kulasek, Małgorzata Matuszewska-Boruc, Hubert Górski, Łukasz Michnik, Lucyna Kobylińska, Sława Tarasiewicz, Malwina Pyszna, Krzysztof Rumiński, Monika Chmielewska-Sujata, Jarosław Pieniak, Bartłomiej Rutkowski, Krzysztof Maliszewski, Marcin Gulczyński, Ewa Litman, Daniel Jakubas, Małgorzata Olkowska, Janina Nadolna, Anna Piotrowska, Beata Dalkowska, Bartosz Grucela.
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Piotr Lisiecki, Tomasz Pitura, Joanna Michalewicz, Jerzy Tytz, Paweł Borysowski, Radosław Michalski, Justyna Zielińska, Cezary Dębkowski, Anna Markowska, Martyna Lichacz, Danuta Adamska, Paulina Gołębiewska, Kamil Wysocki.





     


Więcej o: