Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 27-32 lista kandydatów Częstochowa, Katowice. Kandydaci PiS, KO, PSL, Lewica, Konfederacja

W wyborach parlamentarnych do Sejmu Polska podzielona została na 41 okręgów. Okręgi numer 27, 28, 29, 30, 31 i 32 przypisane zostały dla województwa śląskiego, a zwłaszcza powiatów znajdujących się w okolicach Bielska-Białej, Częstochowy, Gliwic, Rybnika, Katowic i Sosnowca. Z którego okręgu startują popularni politycy, w tym m.in. premier Mateusz Morawiecki?

Wybory parlamentarne 2019. Z każdego okręgu wyborczego wyłonionych zostanie następująca liczba nowych posłówSejmu: okręg 27 - 9 mandatów, okręg 28 - 7, okręg 29 - 9, okręg 30 - 9, okręg 31 - 12, a okręg 32 - 9. Okręg 27 przydzielony został dla Bielska-Białej (powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński i żywiecki oraz Bielsko-Biała), a okręg 28 dla Częstochowy (powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski oraz Częstochowa), okręg numer 29 obejmuje Gliwice (powiaty: gliwicki i tarnogórski oraz miasta Bytom, Gliwice i Zabrze), okręg 30 przydzielono dla Rybnika (powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory), okręg 31 przydzielony został dla Katowic (powiat bieruńsko-lędziński oraz miasta Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Tychy), a okręg 32 dla Sosnowca (powiaty: będziński i zawierciański oraz miasta Dąbrowa Górnicza, Jaworzno i Sosnowiec). Jak wyglądają listy wyborcze PiS, Koalicji Obywatelskiej, PSL-Koalicji Polskiej, SLD (Lewicy) i Konfederacji w okręgach na Śląsku?

Okręg 27 Bielsko-Biała - lista kandydatów

  • Prawo i Sprawiedliwość: Stanisław Szwed, Grzegorz Puda, Kazimierz Matuszny, Przemysław Drabek, Magdalena Wójcik, Grzegorz Gaża, Ryszard Macura, Marcela Kanafek-Lewandowska, Barbara Adamska, Konrad Łoś, Adrian Midor, Jarosław Gowin, Janusz Dziedzic, Agnieszka Biegun, Magdalena Wawrzeczko, Renata Michnik, Łukasz Pasierbek, Beata Białowąs.
  • Koalicja Obywatelska: Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Mirosław Suchoń, Renata Dyrda, Gabriela Lazarek, Dariusz Michasiów, Bogusław Stolarczyk, Łukasz Giertler, Marcin Ślęk, Aleksandra Prochot-Karnaś, Sławomir Masny, Karolina Krzyżak, Beata Łukowicz, Bogdan Deroń, Bronisław Jafernik, Zbigniew Faruga.
  • PSL-Koalicja Polska: Mirosław Szemla, Marian Ormaniec, Małgorzata Kiereś, Alicja Ogiegło, Przemysław Major, Waldemar Szendera, Dawid Jarco, Ryszard Wójcik, Halina Wenglorz, Tadeusz Żyła, Edward Kućka, Magdalena Szczepańczyk-Chrobak, Justyna Sosnowska, Brygida Brzoska-Krawczyk, Andrzej Grzyb, Grzegorz Gawęda, Lucyna Butor, Danuta Kożusznik.
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Przemysław Koperski, Agnieszka Lamek-Kochanowska, Leszek Czylok, Henryk Satława, Leszek Tyrna, Anna Czaicka, Magdalena Madzia, Aleksandra Banot, Barbara Słonka-Gibas, Władysław Pindel, Katarzyna Gasparska, Alicja Zalewska, Aleksandra Hasior, Paulina Grzybek, Michał Brudny, Paweł Miech, Artur Siąkała, Zbigniew Noskowski.
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Bronisław Foltyn, Robert Grajny, Wojciech Bielewicz, Maria Starzyńska, Artur Skłodowski, Magdalena Milczanowska-Szweda, Paweł Małysz, Marlena Wiewióra-Błachut, Cezary Czapiga, Patrycja Kula, Andrzej Polański, Jolanta Cieślar, Ronald Michnik, Grażyna Strzałkowska, Dawid Rudnicki, Katarzyna Śnieżek, Paweł Waliczek.

Okręg 28 Częstochowa - lista kandydatów

  • Prawo i Sprawiedliwość: Szymon Giżyński, Lidia Burzyńska, Mariusz Trepka, Andrzej Gawron, Monika Fajer, Piotr Derejczyk, Anna Kaptacz, Tomasz Maj, Łukasz Lange, Paweł Ruksza, Magdalena Pietrulewicz, Danuta Służałek, Andrzej Sowa, Urszula Zaleska.
  • Koalicja Obywatelska: Izabela Leszczyna, Andrzej Szewiński, Marta Salwierak, Halina Rozpondek, Gabriel Podbioł, Jolanta Urbańska, Dominik Kabus, Marzena Maniszewska, Marek Pinkas, Marcin Biernat, Renata Stasiak-Betlejewska, Marcin Świtała, Edyta Ciura, Jarosław Lasecki.
  • PSL-Koalicja Polska: Henryk Kiepura, Krzysztof Smela, Stanisław Gmitruk, Bartłomiej Dobrzyniewicz, Andrzej Kubat, Anna Socha-Korendo, Anna Grus, Monika Kumor, Edyta Młyńska, Krystian Kotynia, Jerzy Cyrulik, Iwona Lisek, Anna Nowicka, Michał Dzwonnik. 
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Zdzisław Wolski, Zbigniew Niesmaczny, Rafał Kępski, Ewelina Kotkowska, Małgorzata Iżyńska, Łukasz Kot, Ewa Książek, Rafał Jureczko, Ewa Lewandowska, Paweł Łapeta, Joanna Górna, Emilia Skrzypczyńska, Marlena Karewicz, Marcin Gołda. 
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Włodzimierz Skalik, Jacek Pawlikowski, Bogusław Adamowicz, Bartłomiej Biegas, Paweł Klimczak, Zofia Surowiec, Władysława Rynkiewicz, Agata Polak, Barbara Piątek, Cecylia Musialik, Grażyna Matusiak, Katarzyna Ermer, Rafał Gawenda.

Okręg 29 Gliwice - lista kandydatów:

  • Prawo i Sprawiedliwość: Bożena Borys-Szopa, Wojciech Szarama, Piotr Pyzik, Jarosław Gonciarz, Tomasz Olszewski, Józef Kubica, Barbara Dziuk, Zbigniew Przedpełski, Anna Borówka, Bartłomiej Kowalski, Paweł Żak, Dorota Siebiata-Tomczyk, Adam Ilewski, Krystyna Kołodziej-Ptak, Ferdynand Reiss, Ewelina Cebula, Piotr Patoń, Elżbieta Kogowska-Piasecka.
  • Koalicja Obywatelska: Marta Golbik, Krystyna Szumilas, Tomasz Głogowski, Paweł Kobyliński, Tomasz Olichwer, Krzysztof Gawenda, Jarosław Marciniak, Kamil Żbikowski, Norbert Rozpondek, Tomasz Rewkowski, Natalia Juszczak, Krzysztof Szczechowski, Ewa Nierychło, Przemysław Szczukiewicz, Justyna Kronstedt, Ewa Potocka, Jolanta Dziuk, Leszek Jodliński.
  • PSL-Koalicja Polska: Andrzej Pilot, Anna Karwot, Wojciech Kocuj, Mirosława Świtała, Zygmunt Wilk, Andrzej Baran, Agnieszka Jarzyńska, Agnieszka Stefańska, Łukasz Sitarski, Krystyna Pocheć, Agnieszka Piłat-Gruszka, Claudio Salmeri, Krzysztof Matuszek, Małgorzata Zapiór, Józef Kruczek, Dawid Jasiura, Krzysztof Joniec, Joanna Krupa. 
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Wanda Nowicka, Rafał Witasik, Barbara Słania, Wacław Kroczek, Andrzej Filipek, Aleksander Gwiazda, Konrad Mrozowski, Paweł Mrachacz, Dorota Michalska, Joanna Paul, Teresa Skrzypulec-Sitek, Marek Lipczyk, Ksymena Matysek, Barbara Przybylska-Czajkowska, Leszek Kraszyna, Jan Miodek, Kasper Piechatzek, Jan Czubak.
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Sebastian Dziębowski, Cezary Milczyński, Maciej Kandzior, Ewa Toczek, Jacek Jagiełka, Dominika Hawryluk, Bogusława Zapotoczna, Bartłomiej Truś, Jarosław Żmuda, Janusz Krzywoszyński, Maria Dziuba, Robert Teodorczak, Danuta Tuzinek, Bożena Kamińska-Trus, Jolanta Janiszewska, Karolina Chaber, Dominik Ćwikliński, Waldemar Bartosik. 

Okręg 30 Rybnik - lista kandydatów:

  • Prawo i Sprawiedliwość: Bolesław Piecha, Michał Woś, Czesław Sobierajski, Adam Gawęda, Grzegorz Matusiak, Katarzyna Dutkiewicz, Teresa Glenc, Cezary Rajca, Mirela Szutka, Jarosław Szczęsny, Anna Szymik-Wojciechowska, Karol Szymura, Alojzy Szymiczek, Angelika Garus, Wiesława Ciurko, Maria Kodura, Jerzy Lazar, Daniel Wawrzyczek.
  • Koalicja Obywatelska: Marek Krząkała, Krzysztof Gadowski, Gabriela Lenartowicz, Anna Gaszka, Bartłomiej Gabryś, Marek Profaska, Izabella Kozielska, Grzegorz Serwatka, Mirosław Duży, Ryszard Zawadzki, Wojciech Kiljańczyk, Beata Rzaczek, Halina Kantor, Jerzy Jelonek, Weronika Piekoszowska, Gabriela Własiewicz, Krzysztof Dybiec.
  • PSL-Koalicja Polska: Grzegorz Piliszek, Wiesława Hulim, Bogdan Myśliwiec, Sylwia Machnik, Adam Smyczek, Grażyna Bortlik, Henryk Postawka, Jacek Szymura, Piotr Rychły, Kazimierz Adamczyk, Artur Oleksiński, Maria Waliszewska, Aleksander Pojda, Stanisław Rduch, Barbara Nyczka, Elżbieta Kulawik, Janina Dąbrowska, Bronisław Karasek.
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Maciej Kopiec, Mirosław Nowak, Zdzisław Smoliński, Hanna Kustra, Piotr Urbańczyk, Ilona Witala-Sługa, Andrzej Pożarowczyk, Izabela Nosiadek, Patrycja Sieńko, Tomasz leonarski, Roman Graniczka, Agnieszka Gonsior, Agnieszka Korbel, Piotr Kwaśny, Zofia Sobik, Agnieszka Ryczkowska, Iwona Kalinowska, Jarosław Ligas.
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Roman Fritz, Adam Kurpas, Konrad Makarewicz, Tadeusz Maron, Małgorzata Tomecka, Grzegorz Gorzoch, Joanna Burkacka, Justyna Pyszny, Mirosław Lech, Paweł Piechoczek, Aneta Antonik-Faikis, Alan Szatyło, Aneta Maciaś, Jarosław Grabiec, Justyna Kucharczyk, Paulina Ilnicka, Jacek Lanuszny, Hanna Cofalik.

Okręg 31 Katowice - lista kandydatów:

  • Prawo i Sprawiedliwość: Mateusz Morawiecki, Michał Wójcik, Jerzy Polaczek, Andrzej Sośnierz, Maria Nowak, Leszek Piechota, Marek Wesoły, Anita Skapczyk, Mariusz Skiba, Paweł Jabłoński, Janusz Freitag, Zbigniew Augustyn, Wioletta Koper-Staszowska, Bernadetta Biskup, Krystyna Panek, Beata Grobel, Łukasz Rosicki, Maria Durska, Janina Zięba, Marek Urbańczyk, Agnieszka Stępień, Agnieszka Skotarek, Mirosław Kiczman, Wojciech Ahnert.
  • Koalicja Obywatelska: Borys Budka, Ewa Kołodziej, Marek Wójcik, Monika Rosa, Wojciech Król, Urszula Koszutska, Michał Gramatyka, Marek Kopel, Marta Bainka, Sandra Jędzrzejas, Łukasz Ściebiorowski, Anna Zasada-Chorab, Bartosz Karcz, Michał Palka, Elżbieta Pierzchała, Karina Siwiec Magielnicka, Alina Bednarz, Małgorzata Gościniak, Grażyna Kulik, Ilona Kanclerz.
  • PSL-Koalicja Polska: Aleksandra Jelonek, Jolanta Milas, Bernard Pastuszka, Andrzej krowiak, Kamil Krzysiński, Piotr Suchanek, Andrzej Sojka, Jerzy Mercik, Henryk Nycz, Mateusz Jamka, Małgorzata Handermander-Lewicka, Ireneusz Synowiec, Gabriela Rychter-Bogacka, Dionizy Kolanko, Jadwiga Stalmach, Ewelina Trajgiel, Justyna Płonka, Krystyna Palej, Janusz Redełkiewicz, Jadwiga Chodun, Dariusz Maciąg, Aneta Łakota, Piotr Gleba, Jacek Matusiewicz. 
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Maciej Konieczny, Andrzej Lekston, Katarzyna Majchrzak, Gabriela Tomala-Bogacka, Edward Duliński, Jakub Nowak, Małgorzata Groniewska, Emilia Makówka, Adrian Szymura, Piotr Zemelka, Katarzyna Zelwor, Anna Ładowska, Krzysztof Makieła, Jarosław Bogocz, Bogdan Bubała, Marek Wiśniewski, Bartłomiej Brzozowiec, Włodzimierz Krzemiński, Sara Wójcik, Natalia Nowak-Trojnar, Ahsan Barakeh, Michał Buchta, Ewa Machura.
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Dobromir Sośnierz, Tomasz Dorosz, Bożena Modzelewska, Paweł Trytko, Piotr Saczywko, Michał Markiewka, Jowita Kowszyn-Sumara, Kamil Jabloński, Małgorzata Major, Dawid Szóstak, Agata Sikora-Wójcik, Mateusz Ożóg, Mateusz Fiedorowicz, Tomasz Bomba, Grzegorz Budnik, Paweł Kałuża, Piotr Sygiet, Ewa Zaniewska, Urszula Kufel, Anna Jankowiak, Krzysztof Krajewski, Magdalena Szajko vel Masterczuk, Anita Zawisz, Tomasz Brzezina.

Okręg 32 Sosnowiec - lista kandydatów:

  • Prawo i Sprawiedliwość: Ewa Malik, Waldemar Andzel, Robert Warwas, Danuta Nowicka, Maria Materla, Marcin Kozik, Małgorzata Zarychta-Surówka, Zbigniew Piątek, Bożena Szydlik, Michał Potoczny, Lena Wardenga, Maciej Derela, Beata Cieślik, Krzysztof Fijałkowski, Paweł Szopa, Ewa Trawczyńska, Zenon Głąb, Łukasz Curyło.
  • Koalicja Obywatelska: Wojciech Saługa, Barbara Dolniak, Mateusz Bochenek, Anna Nemś, Krzysztof Dudziński, Marek Węgrzynowicz, Maciej Klimek, Paweł Kubica, Adam Szydłowski, Paweł Szczepanek, Bożena Łapaj, Barbara Kozioł, Artur Wieczorek, Marcin Janeczek, Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, Jolanta Moćko.
  • PSL-Koalicja Polska: Barbara Chrobak, Krzysztof Markowski, Janusz Ciołczyk, Krzysztof Peroń, Jan Boska, Anna Sporyszkiewicz, Andrzej Duda, Paweł Dratwa, Stanisław Borówka, Marcin Góralczyk, Anna Kałuża, Ewa Paradzińska, Ewa Janik, Cezary Dobrowolski, Agata Babeńca, Eliza Labocha, Tomasz Kmita, Stanisław Dąbrowa.
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Włodzimierz Czarzasty, Rafał Adamczyk, Anita Ziegler-Chamielec, Wojciech Nitwinko, Łukasz Litewka, Magdalena Kot, Wacław Chudzikiewicz, Marta Dziubka, Adrian Kuźnicki, Ewa Półtorak, Małgorzata Łubek, Marcin Gładkowski, Anna Filik, Aleksandra Granat, Damian Łukasik, Urszula Czajer, Janina Gierek, Łukasz Ciastoń.
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Jerzy Janoska, Marcin Kolczyk, Waldemar Sikora, Grzegorz Oleksiewicz, Artur Jakóbik, Olga Klarczyńska, Monika Krzyżak, Jagoda Koclęga, Renata Cygan, Ryszard Mizdra, Wojciech Grabowski, Dominika Surmik, Robert Cieślik, Małgorzata Dąbrowska, Magdalena Lorek, Ewelina Gorel, Sylwia Osial, Krzysztof Pałka. 







     


Więcej o: