Wybory parlamentarne 2019. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu

Koalicja Obywatelska zaprezentowała już listy wyborcze dla wszystkich okręgów w wyborach parlamentarnych 2019. Zgodnie z zapowiedziami Grzegorza Schetyny na listach znajdują się dotychczasowi posłowie, ale też osoby związane z pracą w organizacjach pozarządowych czy działających w lokalnych samorządach.

Mimo zapewnień do Koalicji Obywatelskiej nie dołączyły Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Obywatelskiej, które tworzyły wspólny blok Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak prezentują się listy Koalicji Obywatelskiej z których startują kandydaci Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych?

Wybory parlamentarne 2019. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu - lista

W wyborach do Sejmu z 41 okręgów wybranych zostanie w sumie 460 posłów. Koalicja Obywatelska na listach przedstawiła od 14 do 40 kandydatów, co łącznie daje liczbę 920 polityków, którzy startują w wyborach do Sejmu. Pełna lista kandydatów udostępniona jest na stronie Platformy Obywatelskiej. Jacy kandydaci otrzymali najwyższe miejsca na listach KO w wyborach do Sejmu?

  • Okręg numer 1 Legnica: Piotr Borys, Zofia Czernow, Robert Kropiwnicki.
  • Okręg numer 2 Wałbrzych: Tomasz Siemoniak, Katarzyna Mrzygłocka, Monika Wielichowska.
  • Okręg numer 3 Wrocław: Małgorzata Kidawa-Błońska, Małgorzata Tracz, Michał Jaros.
  • Okręg numer 4 Bydgoszcz: Tadeusz Zwiefka, Paweł Olszewski, Iwona Kozłowska.
  • Okręg numer 5 Toruń: Tomasz Lenz, Arkadiusz Myrcha, Iwona Hartwich.
  • Okręg numer 6 Lublin: Joanna Mucha, Michał Krawczyk, Marta Wcisło.
  • Okręg numer 7 Chełm: Raid Haidar, Stanisław Żmijan, Kornelia Wróblewska.
  • Okręg numer 8 Zielona Góra: Tomasz Aniśko, Waldemar Sługocki, Krystyna Sibińska.
  • Okręg numer 9 Łódź: Tomasz Zimoch, Krzysztof Piątkowski, Iwona Śledzińska-Katarasińska.
  • Okręg numer 10 Piotrków Trybunalski: Cezary Grabarczyk, Magdalena Spólnicka, Elżbieta Radziszewska.
  • Okręg numer 11 Sieradz: Cezary Tomczyk, Dariusz Joński, Agnieszka Hanajczyk.
  • Okręg numer 12 Kraków (Chrzanów): Dorota Niedziela, Marek Sowa, Adam Potocki.
  • Okręg numer 13 Kraków: Paweł Kowal, Grzegorz Lipiec, Aleksander Miszalski.
  • Okręg numer 14 Nowy Sącz: Jagna Marczułajtis-Walczak, Andrzej Czerwiński, Marta Fogler.
  • Okręg numer 15 Tarnów: Urszula Augustyn, Robert Wardzała, Jacek Pająk.
  • Okręg numer 16 Płock: Marcin Kierwiński, Elżbieta Gapińska, Beata Rusinowska.
  • Okręg numer 17 Radom: Joanna Kluzik-Rostkowska, Leszek Ruszczyk, Anna Białkowska.
  • Okręg numer 18 Siedlce: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Czesław Mroczek, Krzysztof Chaberski.
  • Okręg numer 19 Warszawa: Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer, Dariusz Rosati.
  • Okręg numer 20 Warszawa II (powiaty okołowarszawskie): Jan Grabiec, Paweł Zalewski, Kinga Gajewska.
  • Okręg numer 21 Opole: Witold Zembaczyński, Tomasz Kostuś, Elżbieta Bień.
  • Okręg numer 22 Krosno: Joanna Frydrych, Marek Rząsa, Wojciech Blecharczyk.
  • Okręg numer 23 Rzeszów: Paweł Poncyliusz, Zdzisław Gawlik, Krystyna Skowrońska.
  • Okręg numer 24 Białystok: Robert Tyszkiewicz, Krzysztof Truskolaski, Bożena Kamińska.
  • Okręg numer 25 Gdańsk: Sławomir Neumann, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Pomaska, Piotr Adamowicz.
  • Okręg numer 26 Gdynia: Barbara Nowacka, Kazimierz Plocke, Zbigniew Konwiński, Henryka Krzywonos-Strycharska.
  • Okręg numer 27 Bielsko-Biała: Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Mirosław Suchoń.
  • Okręg numer 28 Częstochowa: Izabela Leszczyna, Andrzej Szewiński, Marta Salwierak.
  • Okręg numer 29 Gliwice: Marta Golbik, Krystyna Szumilas, Tomasz Głogowski.
  • Okręg numer 30 Rybnik: Marek Krząkała, Krzysztof Gadowski, Gabriela Lenartowicz.
  • Okręg numer 31 Katowice: Borys Budka, Ewa Kołodziej, Marek Wójcik.
  • Okręg numer 32 Sosnowiec: Wojciech Saługa, Barbara Dolniak, Mateusz Bochenek.
  • Okręg numer 33 Kielce: Bartłomiej Sienkiewicz, Adam Cyrański, Marzena Okła-Drewnowicz.
  • Okręg numer 34 Elbląg: Jacek Protas, Bernadeta Hordejuk, Elżbieta Gelert.
  • Okręg numer 35 Olsztyn: Janusz Cichoń, Anna Wasilewska, Mirosław Pampuch.
  • Okręg numer 36 Kalisz: Mariusz Witczak, Jarosław Urbaniak, Bożena Henczyca.
  • Okręg numer 37 Konin: Tomasz Nowak, Miłosława Stępień, Paulina Henning Kloska.
  • Okręg numer 38 Piła: Małgorzata Janyska, Jakub Rutnicki, Iwona Kamińska-Lech.
  • Okręg numer 39: Joanna Jaśkowiak, Rafal Grupiński, Adam Szłapka.
  • Okręg numer 40 Koszalin: Sławomir Nitras, Tomasz Czuczak, Marek Hok.
  • Okręg numer 41 Szczecin: Arkadiusz Marchewka, Norbert Obrycki, Zofia Ławrynowicz.

Wybory parlamentarne 2019. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Senatu - lista

Z kolei w wyborach do Senatu udało się wypracować porozumienie między Koalicją Obywatelską, Lewicą i PSL. Zgodnie z zapowiedziami rzecznika Platformy Obywatelskiej Jana Grabca w 100 okręgach wyborczych do Senatu Koalicja Obywatelska wystawi 75 kandydatów, Polskie Stronnictwo Ludowe - 16, Lewica - 6, a w sprawie trzech nie zapadła jeszcze decyzja. Lista kandydatów dostępna jest m.in. na stronie Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:
Komentarze (3)
Wybory parlamentarne 2019. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu
Zaloguj się
  • 1sz-truten

    0

    A co tu komentować ? jak przepie... to Grześ pierwszy dostanie wpie..., chyba ze go Pis zamknie wcześniej w celi ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX