Wybory parlamentarne 2019. Do której godziny można głosować?

Wybory parlamentarne 2019. Jesienią 2019 roku odbędą się wybory parlamentarne, podczas których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. W jakich godzinach będą otwarte lokale wyborcze? Do której można będzie głosować?

O tym, w jakich godzinach można głosować, mówi Kodeks wyborczy. Obowiązujące przepisy mówią, że podczas wyborów w Polsce lokale wyborcze otwarte są od 7:00 do 21:00 i to właśnie do tej godziny można głosować. Komisja wyborcza może podjąć decyzję o wcześniejszym zakończeniu głosowania, ale jedynie w odrębnych obwodach głosowania oraz w obwodach głosowania utworzonych na polskich statkach morskich i tylko wówczas, gdy w danym lokalu oddali głos wszyscy do tego uprawnieni.

Wybory parlamentarne 2019. Do której otwarte są lokale wyborcze i jak głosować?

Wybory parlamentarne odbywają się w Polsce co cztery lata. W czasie tych wyborów wybieramy reprezentantów do dwóch izb parlamentu, czyli do Sejmu i Senatu. Każdy wyborca, który uda się do lokalu wyborczego i wylegitymuje się ważnym dokumentem, otrzyma dwie karty do głosowania. Na każdej z nich należy postawić jeden znak "X" - w ten sposób oddajemy głos na jednego kandydata na posła i jednego kandydata na senatora. Podczas wyborów parlamentarnych głosujemy na konkretne nazwisko, a nie na listę. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Wybory parlamentarne 2019. Do której godziny można głosować?
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 4

  Dziwnym zbiegiem okoliczności USA ma też 100 senatorów. Tylko 326 milionów mieszkańców.

 • li.mone

  Oceniono 5 razy 1

  już pędzę głosować na pisowskie menelstwo

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 5 razy 1

  Wyborcy PiSu nie mogą zapomnieć, że w październiku wprowadzą czas zimowy. Dlatego lokale wyborcze są otwarte godzinę krócej.

 • 1maresuav

  0

  Oj no to zdążę rano napić się Pepsi i po południu zjeść spaghetti, pod wieczór będzie głosowanie..!
  pozdrawiam Marek

 • djdustinltd

  Oceniono 4 razy 0

  A czy sklepy jutro i za tydzień i tak w kółko macieju będą otwarte?

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 2 razy 0

  Tak!!. Aktualnie nazwani przez siebie Panie i panowie organizacji pod nazwą PiS- nadejdzie ten dzień prawdy. Napiszcie nie do której będzie głosowanie tylko co będzie po 2 dni w wyborach i do których zakładów karnych zostaną skierowani.??

 • jezierskiadam

  Oceniono 5 razy -1

  Jak wygrać z PiS?
  Co powinna zrobić opozycja, żeby w wyborach 2019 roku, odsunąć od władzy Kaczyńskiego?
  Odpowiedź jest bardzo prosta. Zadanie do wykonania nie jest łatwe.
  45% obywateli, którzy w maju wzięli udział w wyborach do PE głosowało na PiS.
  - Należy spowodować, żeby wyborców zmieniło zdanie i zagłosowało na jakiekolwiek inne ugrupowanie polityczne. Nieistotne: - jakie ugrupowanie.
  TAKA jest POPRAWNA ODPOWIEDŹ.

  Dodatkowo: - Pewne, niewielkie znaczenie, ma przekonanie do głosowania przeciwko rządom PiS, tych, którzy w maju nie wzięli udziału w głosowaniu.
  Agitować można przedstawiając własny program albo przedstawiając informacje o szkodliwości rządów PiS. Nie warto agitować na terenie Gdańska, Warszawy i innych wielkich miast, w których przekonanie o wybitnej szkodliwości pomysłów Kaczyńskiego jest bardzo solidnie ugruntowane.
  Wielu wyborców można przekonać tam, gdzie znaczny procent głosował na PiS. Na takich terenach należy skoncentrować swoje wysiłki.

  Bardzo pomogłoby posiadanie wiarygodnych mediów. Niestety. Sprzyjające opozycji media tak często wciskały różnego rodzaju fejknewsy, że są niewiele bardziej wiarygodne od ku...zji. Opozycja nie posiada autorytetu (autorytetów), który wiarygodnie pokazałby osobistą nieuczciwość braci Kaczyńskich. Jest nadzieja, że przed wyborami Jerzy Owsiak dostanie pokojowego Nobla. W takim przypadku zostałby autorytetem opozycji.

  Wystawienie wspólnego kandydata opozycji w jednomandatowych wyborach do Senatu RP daje szansę na zablokowanie możliwości legalnej zmiany konstytucji przez Kaczyńskiego i w konsekwencji pełnej orbanizacji Polski.

  Bardzo podobna jest odpowiedź na pytanie, - co powinien zrobić PiS, żeby poprawić jesienią majowy wynik: - Żeby wzmocnić dyktaturę, PiS powinien odebrać głosy opozycji.

  Adam Jezierski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX