W Galerii Rzeszów spadł podwieszany sufit. Jest kilku rannych w jednym ze sklepów

Podwieszany sufit spadł w jednym ze sklepów w Galerii Rzeszów. Administrator budynku zadecydował o jego ewakuacji. Ewakuowano także pobliski Hotel Rzeszów.

Podwieszany sufit zarwał się w jednym ze sklepów w Galerii Rzeszów. O przebiegu zdarzenia w rzeszowskiej galerii handlowej informuje portal nowiny24.pl

Galeria Rzeszów. Podwieszany sufit spadł w jednym ze sklepów. Są ranni

Podwieszany sufit zerwał się około godziny 11:00 w niedzielę w jednym ze sklepów znajdujących się na pierwszym piętrze i spadł na znajdujące się w sklepie osoby. Kiedy konstrukcja sufitu uległa zniszczeniu, pękła także instalacja wodna, przez co sklep został całkowicie zalany. Podwieszany sufit, który uległ zawaleniu miał powierzchnię ok. 200 metrów kwadratowych. 

Administrator budynku podjął decyzję o ewakuacji Galerii Rzeszów oraz Hotelu Rzeszów. Na krótko po zdarzeniu na miejscu pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej oraz grupa poszukiwawczo-ratownicza strażaków z Dębicy. W wyniku zawalenia się podwieszanego sufitu rannych zostało siedem osób, sześć spośród nich przewieziono do szpitala. Nie ma ofiar śmiertelnych, a życie poszkodowanych nie jest zagrożone.

Piotr Bugała, dyrektor infrastruktury Galerii Rzeszów zapowiedział, że w galerii zostanie wykonana inspekcja wszystkich podwieszanych sufitów na terenie budynku.

Więcej o:
Komentarze (7)
W Galerii Rzeszów spadł podwieszany sufit. Jest kilku rannych w jednym ze sklepów
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 2

  i cały ten blichtr - ledy- neony - klimatyzatory- wentylatory spadł temu biednemu narodowi na łeb ----tak będzie w polityce ---ci aroganci -ignoranci spuszczą nam na głowy całe to polskie szambo.

 • tedek1

  0

  Karton gips wraz ze stalowym umocowanie pod wplywem wilgoci z urzadzen kilmatyzacyjno-wentylacyjnych sie "zdegradował" - po prostu wilgoc+gips = korozja i nieszczescie gotwoe.

 • edo1404

  0

  Nie znam żadnej ekipy, która świadomie i fachowo montuje sufity wg instrukcji - a takich które robią to "mniej więcej", na oko, "tak się robi", znam dziesiątki. Nie widziałem zdjęć tego tu sufitu po spadku, ale sądzę, że ciągle najładniej sufit spadł w 2015 w Warszawie Wschodniej PKP.

 • guramdam3

  Oceniono 4 razy 0

  > W Galerii Rzeszów spadł podwieszany sufit. Jest kilku rannych w jednym ze sklepów

  Artyści z Rzeszowa przebili pocięcie obrazu po licytacji obrazu za milion dolców. :)

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz -1

  Inspekcji sufitów tak jak i innych elementów doknuje się po zgłoszeniu o wykonaniu robót i przed podpisaniem faktury. Obstawaim zastosowanie nieodpowiedniej techniki montażu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX