Wyniki wyborów 2018 Częstochowa. Krzysztof Matyjaszczyk z SLD zwycięży?

Wyniki wyborów Częstochowa. Według cząstkowych wyników Krzysztof Matyjaszczyk, kandydat SLD na prezydenta Częstochowy, ma bardzo duże szanse na zwycięstwo. Być może już w pierwszej turze.

Krzysztof Matyjaszczyk prawdopodobnie wygrał wybory na prezydenta Częstochowy. Po zliczeniu głosów w 11 proc. komisji wyborczych w Częstochowie  wyniki wskazują na to, że poseł SLD uzyskał 60 proc. poparcia.

Wybory samorządowe 2018 Częstochowa

Na drugim miejscu uplasował się Artur Warzocha z PiS-u, który miał uzyskać 24 proc. głosów. Trzecim był Marcin Maranda z KWW Marcin Maranda Mieszkańcy Częstochowy (9 proc.), potem Tomasz Jaskóła z Kukiz’15 (4,7 proc.), Jacek Krawczyk z Koalicji Obywatelskiej (2,2 proc.) i na końcu Martin Saczek z KWW Otwarta Częstochowa (0,4 proc.). Krzysztof Matyjaszczyk pełni funkcję prezydenta miasta od 2010 roku.

Jarosław Kaczyński: Proszę państwa, wygraliśmy po raz czwarty

Więcej o:
Komentarze (7)
Wyniki wyborów 2018 Częstochowa. Krzysztof Matyjaszczyk z SLD zwycięży?
Zaloguj się
  • ewulka987

    Oceniono 6 razy 6

    Nie dziwi mnie to, że w mieście gdzie Kościół wtrąca się w każdą sprawę , gdzie nachalnie narzuca swoje mocno ideologiczne zdanie, wygrał jako przeciwwaga kandydat SLD. Brawo ! Trzeba KK odsunąć od władzy i wprowadzić prawdziwy rozdział tronu od ołtarza.

  • dr_dundersztyc

    Oceniono 2 razy 2

    Miasto Świętej Wieży to ciekawy przypadek. Każdy pisior i narofowiec dałby się pokroić za nie, a rządzi tam prezydent z SLD.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX