Wyniki wyborów Łódź. Buda o Zdanowskiej: Mam nadzieję, że jak najszybciej wyjaśnimy tę sytuację

Wybory samorządowe 2018. Waldemar Buda, rywal Hanny Zdanowskiej w walce o fotel prezydenta Łodzi, pogratulował jej zwycięstwa w I turze, stwierdzając jednocześnie, że martwią go niektóre "problemy prawne".

Sondażowe wyniki wyborów exit poll wskazują na to, że w Łodzi wygrała Hanna Zdanowska z wynikiem ponad 70 procent poparcia. Waldemar Buda, kandydat PiS w wyborach samorządowych na prezydenta Łodzi, uzyskał wynik na poziomie ok. 24 procent, co – jak podkreślił – jest lepszym wynikiem od tego, jaki uzyskała cztery lata temu jego koleżanka z partii, Joanna Kopcińska.

Waldemar Buda o wynikach wyborów w Łodzi i Hannie Zdanowskiej

Waldemar Buda podczas swojego wiecu wyborczego przyznał, że realizacja planów PiS-u będzie teraz nieco trudniejsza, ale on sam chce domagać się prospołecznych rozwiązań. Waldemar Buda dodał, że "nie napawają optymizmem pojawiające się problemy prawne".

Hanna Zdanowska została niedawno skazana za poświadczanie nieprawdy. Według PiS przejęcie fotela prezydenta Łodzi przez Hannę Zdanowską jest sprzeczne z prawem. Słowa Budy o wynikach wyborów podaje portal niezalezna.pl:

Nie napawają one optymizmem o przyszłość Łodzi. Mam nadzieję, że jak najszybciej wyjaśnimy tę sytuację, tak żeby Łódź się rozwijała. Bo to jest dla nas najważniejsze.

Wybory samorządowe 2018. Czy PiS wprowadzi komisarza w Łodzi? 

Dziennikarze onet.pl zapytali Waldemara Budę, czy w takim razie PiS planuje wprowadzenie komisarza w Łodzi. Kandydat PiS zdecydował się na wymijającą odpowiedź:

Ja dalej jestem posłem, wracam do obowiązków w parlamencie, a sprawą Hanny Zdanowskiej zajmować będą się inni, to kompetencja innych urzędów.

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o:
Komentarze (43)
Wyniki wyborów Łódź. Buda o Zdanowskiej: Mam nadzieję, że jak najszybciej wyjaśnimy tę sytuację
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 24 razy 24

  chcielibyście rozkraść Łódź czerwone pisowskie komuszyska

 • ketjow1978

  Oceniono 20 razy 20

  Panie Buda, już podziękowałeś Pan Sasinowi za pomoc w kampanii? Ja w każdym razie dziękuję

 • rocznik59

  Oceniono 18 razy 16

  Buda, co ty jeszcze chcesz wyjaśniać? Wygrała wybory znacząco!

 • uszatek_2

  Oceniono 14 razy 14

  Łodzianie potrzebują na stanowisko prezydenta miasta ŁODZIANINA , a nie kogoś z prowincji ... Najtrafniej o "prowincji" wypowiedział się kiedyś Wojciech Młynarski mówiąc , że " prowincja to nie kategoria geograficzna, a... umysłowa " ...... z czym, w tym przypadku trudno się nie zgodzić.....

 • def11

  Oceniono 13 razy 13

  "Mam nadzieję, że jak najszybciej wyjaśnimy tę sytuację"

  Panie Buda, zgodnie z "oczekiwaniami społecznymi" sytuacja przez wyborców została już wyjaśniona :)

 • wujekdolf

  Oceniono 13 razy 13

  waldek... do budy pierdoło! podziękuj sasinowi który niczym słoń w składzie porcelany załatwił pani Hannie taki wynik :)

 • uthark

  Oceniono 14 razy 12

  Facet kwiczy, bo nie dostał się do koryta.

 • Oceniono 11 razy 11

  Może prezydent Zdanowskiej naskoczyć. Najpierw niech poda się do dymisji kłamczuch Krzywousty prawomocnie skazany sąd w trybie wyborczym za kłamstwo a potem możemy mówić o sprawiedliwości.

 • spyderman2

  Oceniono 12 razy 10

  do budy pisowski kundlu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX