Wybory samorządowe 2018 - kandydaci Poznań

Wybory samorządowe 2018 Poznań. Pamiętajmy, że lokale wyborcze będą otwarte w niedziele od godziny 7:00 do 21:00. Jak oddać ważny głos? Pamiętajmy, że na kartach do głosowania należy postawić znak "X", a tworzące ten znak linie muszą przecinać się w wyznaczonym polu.

Wybory 2018. Kto zostanie prezydentem Poznania? O tym mieszkańcy tego miasta zadecydują już w najbliższą niedzielę, 21 października. Wybiorą także radnych do Rady Miasta Poznania oraz do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Poniżej publikujemy listę wszystkich kandydatów z Poznania.

Kandydaci na prezydenta Poznania

  1. BONK-HAMMERMEISTER Dorota Magdalena - KWW Społeczna Koalicja "Prawo do Miasta"
  2. BRATKOWSKI Wojciech - KWW Poznań od Nowa Inicjatywa Społeczna
  3. HINC Przemysław Jakub - KWW Kukiz'15
  4. JAŚKOWIAK Jacek - KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
  5. LEWANDOWSKI Tomasz Jacek - KWW Lewica
  6. PUCEK Jarosław - KWW Jarosława Pucka "Dobro Miasta"
  7. ZYSK Tadeusz - KW Prawo i Sprawiedliwość

Kandydaci do Rady Miasta Poznania

Okręg 1

Lista 4: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • KIERZEK-KOPERSKA Katarzyna Renata
  • MIKUŁA Łukasz Michał
  • KUCHARCZYK Jakub Piotr
  • OLSZAK Filip Marian
  • URBAŃSKA Wiesława Danuta
  • MAZUREK Marta
  • MICHALAK-PIETKIEWICZ Agnieszka Małgorzata

Lista 8: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

  • TAMUĆ Wojciech
  • BEDNARZ Artur Wojciech
  • FRANKOWSKI Mariusz Piotr
  • MICHALCZEWSKA Karolina Anna
  • FOREMSKA Patrycja Joanna

Lista 10: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • SULANOWSKI Jan Henryk
  • DUDZIAK Lidia Danuta
  • RAJEWICZ-SZYBA Iwona
  • GORZELAŃCZYK Stanisław Bogdan
  • PRZYBYŁA Adrian
  • NIEMCZEWSKA Agnieszka
  • ROLEWSKI Jarosław Jan

Lista 12: Komitet Wyborczy Wyborców Poznań od Nowa Inicjatywa Społeczna

  • KOWALCZYK Mirosław Zbigniew
  • KULECZKA Agnieszka Marzena
  • BRZESZCZYŃSKI Piotr Zbigniew
  • PREISS Elżbieta Anna
  • BRZESZCZYŃSKA Magdalena

Lista 13: Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Pucka "Dobro Miasta"

  • WOŚKOWIAK Wojciech Tadeusz
  • KACZMAREK Bartosz Piotr
  • WOŹNIAK Mariusz Roman
  • BABICZ Adam Franciszek
  • RÓŻYCKA Aleksandra
  • JAKUBOWSKA Hanna Maria
  • CHODOROWSKA Anna Barbara


Lista 14: Komitet Wyborczy Wyborców Lewica

  • KRETKOWSKA Katarzyna Maria
  • SZLINDER Maciej Karol
  • ŁAZARZ Maria
  • KRZYWOSZ Marian
  • CZUBAŁA Małgorzata Maria
  • MAJEWSKI Dawid
  • ROHDE Wojciech Marian

Lista 15: Komitet Wyborczy Wyborców Społeczna Koalicja “Prawo do Miasta”

  • BONK-HAMMERMEISTER Dorota Magdalena
  • KLUK Arkadiusz
  • SOŁTYSIAK-ŁUCZAK Aleksandra Marta
  • JANOWSKI Andrzej Piotr
  • ŁODZIAK Dorota
  • SCHMIDT Filip Maria
  • GARCZARCZYK Magdalena Anna

Okręg 2

Lista 4: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • DUDZIC-BISKUPSKA Małgorzata Sylwia
  • GORWA Artur Marcin
  • ZARADNY Konrad
  • GAŹDZIAK Adam Tomasz
  • KASPRZAK Halina Małgorzata
  • FIAŁKOWSKA Marta Zofia
  • MATUSZAK Paweł

Lista 8: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

  • NOWAK Magdalena Agnieszka
  • WODNICZAK Krzysztof Michał
  • POPIELARSKI Mateusz
  • WICIŃSKA Nina
  • GOŚCINIAK Jerzy
  • BIERNAT Karolina Monika
  • SMAGACZ Dariusz Piotr

Lista 10: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • ROZMIAREK Mateusz Szymon
  • MRÓWKA Marcin Rafał
  • JANKOWSKA Dobrochna Kazimiera
  • ZAREMBA Marcin
  • SMEKTAŁA Aleksandra Agnieszka
  • SOCHA Karol
  • SZCZECHOWSKA Joanna Katarzyna

Lista 12: Komitet Wyborczy Wyborców Poznań od Nowa Inicjatywa Społeczna

  • MATUSZEWSKA Arleta Maria
  • FISZER Andrzej Antoni
  • WOŚ-MATUSZEWSKA Joanna Izabela
  • MARCINOWSKA Kinga Anetta
  • MUCHA Michał Aleksander

Lista 13: Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Pucka "Dobro Miasta"

  • KAYSER Tomasz Jerzy
  • LIPIŃSKI Tomasz Dariusz
  • ŁAWICKA Elżbieta Barbara
  • STADNIK Teresa Krystyna
  • NOWACZYK-GAJDZIŃSKA Barbara Maria
  • OROZBAEV Bakyt

Lista 14: Komitet Wyborczy Wyborców Lewica

  • OWSIANNA Halina Maria
  • KUCHARSKI Michał Piotr
  • ZAGULSKA Hanna Maria
  • MOSZCZEŃSKI Piotr
  • SZYMAŃSKA Anna
  • STANKIEWICZ Michał Jędrzej
  • OLEJNICZAK Dariusz Piotr

Lista 15: Komitet Wyborczy Wyborców Społeczna Koalicja “Prawo do Miasta”

  • MIKOŁAJCZAK Bożena Anna
  • KOBYŁKA Witold Jan
  • SZCZĘŚNIAK Anna
  • MAĆKOWIAK Jakub Krzysztof
  • ŻUK-BĄKOWSKA Krystyna Maria
  • KOŃCZAL Andrzej Piotr
  • BOGUSZYŃSKA-BARANEK Renata Justyna

Okręg nr 3

 Lista 4: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • STERNALSKI Marek Jan
  • CHUDY Wojciech Adam
  • DANELSKA Monika Anna
  • RATAJ Andrzej Michał
  • GĘBKA-SUSKA Anna Barbara
  • FILIPIAK Krzysztof Wacław
  • FRIEDRICH Aleksandra
  • SCHUPKE Stanisław

Lista 8: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

  • BĄCZYK Paweł
  • BRUCH Mariusz Mirosław
  • BARTKOWIAK Kamil
  • BOGUCKA Dominika Angelika
  • LECHOCIŃSKA Joanna Malta
  • ROHDE Aleksandra
  • CZUJEK Mariusz Krzysztof

Lista 10: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • GRZEŚ Michał
  • SZYNKOWSKA VEL SĘK Sara Barbara
  • ANDRZEJEWSKI Mateusz Daniel
  • CHĘCIŃSKA-WIŚNIEWSKA Iwona
  • ONDELLA Michał Maciej
  • KOMAR-SZULCZYŃSKA Izabela Maria
  • RATAJCZAK Marcin Sebastian
  • WOŹNIAK Paweł

Lista 12: Komitet Wyborczy Wyborców Poznań od Nowa Inicjatywa Społeczna

  • PAWŁOWSKI Maciej
  • PRONIEWICZ Katarzyna
  • BRATKOWSKI Wojciech
  • FIJAŁKOWSKA Jadwiga Małgorzata
  • PREISS Dariusz
  • BOBER-KOWALCZYK Julita Magdalena

Lista 13: Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Pucka "Dobro Miasta"

  • GROBELNY Ryszard
  • JABŁOŃSKI Szymon Jan
  • PRZEWOŹNA Bożena Teresa
  • RYBAK-WENDROWICZ Bernadeta
  • WYSOCKA Elżbieta
  • OKSZA-PŁACZKOWSKI Jędrzej Stefan
  • SOCZKA Alina Maria
  • WAŁĘSA Radosław Lech

Lista 14: Komitet Wyborczy Wyborców Lewica

  • URBAŃSKA Beata Kinga
  • SMIRNOW Amadeusz Piotr
  • DWOREK Tomasz
  • CIELOSZYK Marzena Barbara
  • JANKOWSKI Zbysław
  • SZUMIŃSKA Magdalena Julia
  • SUWART Adam
  • PLUCIŃSKI Patryk

Lista 15: Komitet Wyborczy Wyborców Społeczna Koalicja “Prawo do Miasta”

  • BARTOSIAK Krzysztof
  • SOKOLNICKA-GUZEK Maria Tatiana
  • MALESZKA Jacek Maciej
  • WILAK Alicja Teresa
  • KOZANECKA-ŁABĘDZKA Karina Katarzyna
  • PIOTROWSKA Kornelia
  • HNATYK Bogumiła Teresa
  • MUSIELAK Ryszard Wojciech

Okręg nr 4

Lista 4: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • WIŚNIEWSKI Mariusz Michał
  • LEWANDOWSKA Agnieszka Danuta
  • KRÓL Dominika Urszula
  • JURA Grzegorz Stanisław
  • WIECZOREK-KISTOWSKA Alina Karolina
  • JACYGRAD Jacek
  • GUMNY Artur
  • KŁOPOCKI Kamil Jan

Lista 8: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

  • HINC Przemysław Jakub
  • KSIĄŻKIEWICZ Jarosław Jan
  • KURASZKIEWICZ Joanna Małgorzata
  • MATUSZAK Daniel
  • POPIELARSKA Dorota
  • SPYCHAŁ Jędrzej
  • MAZUREK Michał
  • BIELAWNA Barbara Ewa

Lista 10: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • ALEXANDROWICZ Przemysław Józef
  • KAPUSTKA Łukasz Tomasz
  • GÓRNY Zbyszko Stanisław
  • CHĄDZYŃSKA Małgorzata
  • FABROWSKA Anna Magdalena
  • DUDZIAK Monika Anna
  • ORLICKA Beata
  • SYTEK Przemysław Wojciech

Lista 12: Komitet Wyborczy Wyborców Poznań od Nowa Inicjatywa Społeczna


CHOMICZ Wojciech
KRUCZKOWSKI Michał
KOPCZYŃSKA Anna
DAJKSLER Urszula
NECELMAN Wiesław Piotr
NOWAK Maria Jolanta

Lista 13: Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Pucka "Dobro Miasta"

  • NIEDBAŁA Marek Leon
  • PERLIŃSKI Miron Kazimierz
  • KAPELA Maria Małgorzata
  • WYSOCKI Aleksander Marek
  • SZÓSTAK Hanna
  • GRZYBOWSKI Tomasz Jarosław
  • KOPNIEWSKA Aleksandra Ewa
  • TOMCZAK Michał Bartłomiej

Lista 14: Komitet Wyborczy Wyborców Lewica

  • KANIA Henryk
  • LEWANDOWSKI Tomasz Jacek
  • GARCZEWSKI Łukasz
  • PARZYCH Ewa Barbara
  • ANDRZEJEWSKA Ewa
  • ABRAMOWICZ Dawid Piotr
  • IGNASZAK Magdalena
  • ZACZYŃSKI Ryszard Henryk

Lista 15: Komitet Wyborczy Wyborców Społeczna Koalicja “Prawo do Miasta”

  • WIERZBICKI Tomasz
  • HOPPE Mateusz
  • WRÓBLEWSKA Karolina
  • KASPROWICZ Marcin Michał
  • KOPEĆ Mateusz Krzysztof
  • CIEŚLEWICZ-GALAS Katarzyna Stanisława
  • MIĘSIAK Michał Jan
  • ANDRZEJEWSKA Agnieszka Ewa

Okręg nr 5

Lista 4: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • JAŚKOWIAK Jacek
  • KRĘGLEWSKI Wojciech Jerzy
  • IGNASZEWSKI Bartłomiej Zdzisław
  • WILCZEWSKA Anna Maria
  • MAGDZIAREK Henryk Stanisław
  • MAŁDZIŃSKA Zuzanna Zofia
  • CIESIELSKA Marta
  • STACHOWIAK Tomasz

Lista 8: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

  • SAKOWICZ Grzegorz Michał
  • SWIS Sylwia
  • APPELT Jędrzej Franciszek
  • WALKOWIAK Marek Robert
  • SMAGACZ Joanna
  • WALIGÓRSKI Waldemar Andrzej
  • BRESSA Filip Bartosz
  • LISIECKA Alicja Dobromiła

Lista 10: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • STRZELECKA Klaudia
  • ROSENKIEWICZ Krzysztof Andrzej
  • SKIBNIEWSKI Zbigniew Paweł
  • SOKOŁOWSKI Mariusz Rafał
  • KOZŁOWSKA Małgorzata Maria
  • SEREDA Robert Maciej
  • ADAMCZAK Marlena Anna
  • SOMPOLIŃSKA Jolanta Irena

Lista 12: Komitet Wyborczy Wyborców Poznań od Nowa Inicjatywa Społeczna

  • SOKOŁOWSKA Wiesława Anna
  • KOWALSKA Ewa
  • WOJCIECHOWSKI Marcin Marian
  • MATUSZEWSKI Łukasz Marcin
  • BASAŁYGO Anna Małgorzata
  • URBANIAK Tomasz

Lista 13: Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Pucka "Dobro Miasta"

  • STECZKOWSKI Grzegorz Mieczysław
  • SMÓL Sławomir Andrzej
  • ZAWIEJA Ewa
  • ETRYK Wojciech Michał
  • SUFINOWICZ Lidia Anna
  • MARCINIAK Henryk Franciszek
  • KARLIŃSKA Wioleta Barbara
  • GORZELAŃCZYK Katarzyna

Lista 14: Komitet Wyborczy Wyborców Lewica

  • SZCZUCIŃSKI Antoni
  • ZIÓŁKOWSKA Agnieszka Maria
  • FILIPIAK Paweł Stanisław
  • ARASIMOWICZ-BANASZAK Grażyna Jadwiga
  • LESZCZYŃSKI Filip Karol
  • PIASNA Teresa Maria
  • MAZUREK Sebastian Wacław
  • KOSICKI Michał Jan

Lista 15: Komitet Wyborczy Wyborców Społeczna Koalicja “Prawo do Miasta”

  • BIAŁAS Andrzej Grzegorz
  • MERGLER Lech Andrzej
  • MATYSIAK Kazimiera
  • KROKOWSKA-PALUSZAK Małgorzata Justyna
  • NOWAK Marek
  • JANKOWSKA Barbara
  • STAŃSKA-BUGAJ Ewa Antonina
  • SENGER Łukasz Stefan

Okręg nr 6

Lista 4: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • GANOWICZ Grzegorz
  • LISIECKA-PAWEŁCZAK Maria Magdalena
  • PRENDKE Andrzej
  • JÓZEFOWSKI Henryk Jan
  • KARCZEWSKA-KRZEMIŃSKA Beata
  • WOŹNIAK Małgorzata
  • POLCYN Przemysław

Lista 8: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

  • BIELAWNY Bartosz Ziemowit
  • OSTOJSKA-RUBCZAK Halina Maria
  • KRYGIER Piotr Łukasz
  • GÓRECKA-GARCZYŃSKA Marta Karolina
  • PAWLAK Rafał
  • BRUCH Jarosław Damian
  • BIELAWSKA Karolina Maria

Lista 10: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • LESZCZYŃSKI Rafał Jan
  • JEMIELITY Ewa Anna
  • BORUCZKOWSKI Michał Piotr
  • GLEBA Ewa Izabela
  • MISIUREK Stanisław Andrzej
  • NIEMIER Maciej Wincenty
  • SITNIK Dorota
  • BANAŚ Róża Wanda

Lista 12: Komitet Wyborczy Wyborców Poznań od Nowa Inicjatywa Społeczna

  • BRATKOWSKI Wojciech
  • JUSZCZYŃSKI Jerzy
  • SŁABĘCKI Andrzej Stefan
  • KUBIAK Anna
  • GARSTKA Joanna
  • DROP Katarzyna

Lista 13: Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Pucka "Dobro Miasta"

  • FRANKIEWICZ Joanna Dorota
  • GROBELNY Ryszard Franciszek
  • SZYDŁOWSKA Ola Bronisława
  • BURZAŁA Idzi
  • NOWAKOWSKI Marcin Zbigniew
  • PUDŁO Aleksandra
  • JAGODZIŃSKI Dariusz Jerzy
  • OBIEGAŁA Zdzisław Stanisław

Lista 14: Komitet Wyborczy Wyborców Lewica

  • WACHOWSKA-KUCHARSKA Anna Małgorzata
  • STRADOWSKA-ADAMSKA Bożena
  • CZECHANOWSKI Przemysław
  • SKRZYPCZYŃSKA Elżbieta
  • SIUTKOWSKA Klaudia Agnieszka
  • WESOŁOWSKI Wojciech
  • GMEREK Krzysztof
  • MARCINIAK Patryk Piotr

Lista 15: Komitet Wyborczy Wyborców Społeczna Koalicja “Prawo do Miasta”

  • WUDARSKI Maciej Jakub
  • SOWA Paweł
  • ZENKA-PODLASZEWSKA Dominika
  • KOWALCZYK Marcin Piotr
  • MIKOŁAJCZYK-WINIARSKA Eleonora Jadwiga
  • DUDZIŃSKA Grażyna Barbara
  • NAJEWSKA Maria
  • GŁOGOWSKI Paweł Piotr

Kandydaci do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Okręg 1: miasto Poznań

Lista 1: Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy

  • USAREK Włodzimierz Czesław
  • NOWODWORSKA Zbigniewa Anna
  • CESAR Krzysztof Stanisław
  • FRANKIEWICZ Anna Maria
  • DUSZYŃSKI Mieczysław Marian

Lista 2: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  • KRAKOWIAK Julia Maria
  • KACZMAREK Andrzej
  • TOMCZAK Przemysław Marek
  • WŁODARCZYK Martyna Maria
  • KLIMEK Rafał
  • WYSOCKA-BABST Ewelina Magdalena
  • BEER Marek

Lista 3: Komitet Wyborczy Partia Zieloni

  • JANICKA Izabela Anna
  • KNIOŁA Tomasz Stanisław
  • KONDRATOWICZ Magdalena
  • MONDRY Marek Ireneusz
  • NOWACKA Katarzyna Maria
  • DERA Wojciech Leon

Lista 4: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • WOŹNIAK Marek
  • SOKOŁOWSKA Tatiana Marta
  • STOCHNIAŁEK Paulina
  • ANASTASOW Aldona Ewa
  • TOMASZKIEWICZ Adrian
  • KACZMAREK Filip Andrzej
  • JAŚKOWIAK Joanna

Lista 5: Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

  • WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz
  • WIECZOREK-FILIPIAK Mirosława Michalina
  • DUTKIEWICZ Lucjan Gerard
  • KONIECZNA Aneta Regina
  • RZEPKA Ewa Maria
  • WRÓBLEWSKI Maciej Jarosław
  • BUKOWIAN Ewa

Lista 6: Komitet Wyborczy Partii  Razem

  • SKURZYŃSKI Jakub Marcin
  • KOSZAL Dorota
  • KANTORSKI Jakub Szymon
  • LEWANDOWSKA Zuzanna Sara
  • ORYLSKI Łukasz Bogusław
  • WOŹNIAK Natalia Milena
  • KOŁOSOWSKI Michał Adam

Lista 7: Komitet Wyborczy Ruch Narodowy RP

  • TOŁPA Robert
  • OSZMIAN Joanna
  • JÓŹWIAK Joanna
  • WAWRZYNIAK Piotr Wojciech
  • ANDRZEJEWSKI Michał
  • KUK Łukasz
  • LEKIER Aleksandra Eugenia

Lista 8: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

  • GARCZYŃSKI Bartosz
  • KUPKA Damian
  • REMBARZ Zofia
  • ANDRZEJCZAK Kacper
  • GRYCZYŃSKA Agnieszka
  • ANDRZEJEWSKA Kamila Elżbieta
  • PILC Michał Andrzej

Lista 9: Komitet Wyborczy Wyborców Wolność w Samorządzie

  • MIERZEJEWSKI Jakub Piotr
  • PAECH Jan Aleksander
  • WAWRZYNIAK Joanna
  • MIŚKIEWICZ Aleksandra
  • ANTUCHOWSKI Paweł Piotr

Lista 10: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • CZERWIŃSKI Zbigniew
  • SZELĄGOWSKI Piotr Adam
  • MICHALSKA-MICKIEWICZ Małgorzata
  • JACYNA-ONYSZKIEWICZ Zbigniew
  • MĄCZKOWSKA Dorota Małgorzata
  • JURGA Grzegorz Jan
  • KODYM-SULANOWSKA Magdalena Maria

Lista 11: Komitet Wyborczy Wolni i Solidarni

  • BANDURSKA Irena Ewa
  • DŁUŻEWICZ Ewa Maria
  • SMEKTAŁA Agnieszka Anna
  • KOZAK Witold Józef
  • GRZYBEK Maciej Jacek
  • ZAREMBA Waldemar
  • RATAJCZAK Wiesława Anna

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: