Wybory samorządowe 2018 - kandydaci Gdańsk

Wybory samorządowe 2018 Gdańsk. W nadchodzącym głosowaniu będziemy mogli oddać głos od godziny 7:00 do 21:00. Kogo wybieramy w tych wyborach? Przypomnijmy, że w niedziele odbywają się wybory samorządowe, a więc wybory podczas których wybierzemy prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, ale także radnych do rad miasta, powiatu oraz do sejmików wojewódzkich.

Wybory 2018. Mieszkańcy Gdańska i innych polskich miast ruszą do urn już w najbliższą niedzielę, 21 października. Na kogo można głosować w stolicy województwa pomorskiego? Publikujemy listę wszystkich kandydatów startujących w wyborach samorządowych w Gdańsku.

Kandydaci na prezydenta Gdańska

  1. ADAMOWICZ Paweł Bogdan - KWW Pawła Adamowicza "Wszystko dla Gdańska"
  2. CEYNOWA Andrzej - KKW SLD Lewica Razem
  3. HOŁUBOWSKI Jacek Mariusz - KWW Gdańsk Tworzą Mieszkańcy
  4. JACHLEWSKA Elżbieta - KWW Ruch Społeczny "Lepszy Gdańsk"
  5. MAKSYMOWICZ-CZAPKOWSKA Dorota Elżbieta - KWW Narodowego Frontu Polskiego-Wojciecha Olszańskiego
  6. PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej - KW Prawo i Sprawiedliwość
  7. WAŁĘSA Jarosław Leszek - KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Kandydaci do Rady Miasta Gdańska

Okręg 1: Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Przeróbka, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech-Lipce

Lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • ŚPIEWAK-DOWBÓR Cezary Jan
  • BARTKÓW Agnieszka
  • KAŹMIERCZYK Lech Artur
  • SOWIŃSKA Olga Iwona
  • WALENDZIAK Wojciech Jerzy
  • SKIBA Arkadiusz Aleksander
  • TOKARSKA Maja

Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

  • KRAWCZYŃSKA Anna Katarzyna
  • ZAGŁOBA Ryszard Andrzej
  • KRAKOWIAK Iwona Maria
  • GOŁUŃSKI Tadeusz
  • AMROŻEWSKA Agnieszka Wiktoria
  • KOŻYCZKOWSKI Stefan

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • JAROSZEWICZ Waldemar
  • SKIBA Andrzej Marcin
  • WIECKI Krzysztof Józef
  • SZCZEMIER-SZCZEMIERSKA Barbara Karolina
  • KAMIŃSKA Krystyna
  • MILEWSKA Małgorzata
  • ITRICH Roman Wawrzyniec


Lista nr 11 - Komitet Wyborczy Wyborców Gdańsk Tworzą Mieszkańcy

  • HAMADYK Łukasz Mariusz
  • BIELECKI Dobrosław Wojciech
  • CUDOWSKA-ŻUKOWSKA Iwona
  • BRZYSZCZ Piotr
  • BURBAN Sabina
  • BRÓDKA Jakub
  • KRZAK Hanna

Lista nr 12 - Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny "Lepszy Gdańsk"

  • SOBAŃSKA Joanna Małgorzata
  • SOKOŁÓW Tomasz
  • SZEKSZTEŁŁO Eliza Dorota
  • BIŃKOWSKI Łukasz
  • TOPOROWSKA Sylwia Anna
  • LITWINIENKO Grzegorz
  • GRUDZIŃSKI Marcin

Lista nr 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Narodowego Frontu Polskiego-Wojciecha Olszańskiego

  • HANSEN Weronika Milena
  • KOŁODZIEJCZYK Kamila
  • KUDŁA Teodor Michał
  • HOFFMANN Jacek
  • ŚNIEŻKO Ryszard

Lista nr 14 - Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Adamowicza "Wszystko dla Gdańska"

  • DUNAJEWSKA Beata Elżbieta
  • PRAŻNOWSKI Łukasz Andrzej
  • PATYK Ewa Elżbieta
  • PETRYCZKO Jerzy
  • WOJDYŁO Ewelina Justyna
  • KOPEĆ Krzysztof Jan
  • ŻMIJEWSKA Elżbieta


Lista nr 15 - Komitet Wyborczy Wolni i Solidarni

  • ZIEMBIŃSKI Sławomir Czesław
  • MAGNUSZEWSKI Krzysztof Jan
  • POGODZIŃSKA Lucyna Maria
  • GAWINA Jarosław Piotr
  • PINGOT Joanna Maria


Okręg 2: Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice

Lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • OLESZEK Bogdan Marian
  • BŁASZCZYK Kamila Maria
  • NIERODA Adam Józef
  • WILCZYŃSKI Krzysztof Czesław
  • BUMBLIS Marek
  • BOROWSKA-GALA Stanisława
  • MUŃSKI Jan Władysław
  • SZCZEPAŃSKA Maria Róża
  • TOPOLEWSKA Dorota Marzena
  • SKARBEK Mateusz Jacek

Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

  • MENCZYKOWSKI Marian Alfred
  • STAWSKA Anna
  • ROCZTEJN Robert
  • ATAMAN-MAŃKOWSKA Mariola Aurelia
  • PEREDA Izabela Maria
  • WILAMOWSKA Irena
  • LASOTA Krzysztof Ludwik
  • KONOPACKI Andrzej Henryk

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej
  • KORALEWSKI Kazimierz Marian
  • MAJEWSKI Przemysław Tomasz
  • SIARNOWSKI Robert Grzegorz
  • KRASULA Alicja Zuzanna
  • CABAJ Joanna Dorota
  • TUL Teresa
  • DYNABURSKA Daniela Maria
  • SZCZESIAK Mariusz Andrzej
  • ŁABSZ Sławomir Stefan

Lista nr 11 - Komitet Wyborczy Wyborców Gdańsk Tworzą Mieszkańcy

  • HOŁUBOWSKI Jacek Mariusz
  • GAŁEK Anna Maria
  • GRUSZKIEWICZ Marcin
  • LEONCZUK Błażej
  • KLEWCOW Iwona
  • DUDEK Justyna Katarzyna
  • ŚWIĄTKOWSKA Marzena Maria
  • BACHÓRZ Marcin
  • WYGONOWSKI Andrzej
  • SZAJNA Paweł Jakub

Lista nr 12 - Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny "Lepszy Gdańsk"

  • BANACH Jolanta Maria
  • WOJCIECHOWICZ Michał Rafał
  • KAMROWSKA Magdalena Katarzyna
  • LEONIAK Marcin Marek
  • ROLEWICZ Barbara Bożena
  • GIERS Przemysław
  • LIPSKA Jolanta Maria
  • GURFINKIEL Tomasz Jakub
  • CHOJNACKA Iwonna Grażyna
  • MUSZEL Magdalena


Lista nr 14 - Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Adamowicza "Wszystko dla Gdańska"

  • ADAMOWICZ Paweł Bogdan
  • DULKIEWICZ Aleksandra Maria
  • WASILEWSKA Teresa
  • BILDZIUK Marcin Sławomir
  • WORONIECKA Elżbieta Sławomira
  • RYDLEWSKA-KOWALIK Sylwia Barbara
  • TOŁOCZKO Tomasz Jerzy
  • GDANIEC Danuta
  • JAŻDŻEWSKI Stanisław Michał
  • CZERNIEWSKA Katarzyna Maria

Okręg nr 3: Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień

Lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • BORAWSKI Piotr
  • KWIATKOWSKI Dominik Bolesław
  • JANKOWIAK Beata
  • GOLĘDZINOWSKA Anna Ewa
  • OKUNIEWSKA Ewa Małgorzata
  • KRÓL Dawid Łukasz
  • GOLEMSKI Zbigniew
  • HAJDUK Michał

Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

  • LOMPERTA Józef
  • KAMIŃSKA-SZEWCZYK Dorota
  • CZAJA Anna
  • WRZOSEK Zbigniew Antoni
  • KACZMAREK Wiesław Andrzej
  • ANDRUSZKIEWICZ Piotr Krzysztof
  • DEMKO Irena

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • GIERSZEWSKI Piotr
  • MALAK Przemysław Dawid
  • GWIT Piotr Włodzimierz
  • TROJOK Agnieszka Zdzisława
  • SYMONOWICZ Zbigniew
  • SZRYTER Jolanta Wiesława
  • ZIĘTEK Danuta Teresa
  • SCHOTT Bożena

Lista nr 11 - Komitet Wyborczy Wyborców Gdańsk Tworzą Mieszkańcy

  • WOJCIECHOWSKI Florian Stefan
  • KOMOROWSKA Magdalena Maria
  • GRZENIA Mariusz Piotr
  • SULSKA Joanna Iwona
  • HOŁUBOWSKA Beata Bogusława
  • JURAS Andrzej
  • SZOMSZOR Damian
  • KOWALCZYK Grzegorz

Lista nr 12 - Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny "Lepszy Gdańsk"

  • WŁODARCZYK Jędrzej
  • PETERS Beata
  • BUJNICKA Lucyna Elżbieta
  • KACZMAREK Bogusław
  • KULECKA Monika Mieczysława
  • BAUĆ Leonard Piotr
  • KOSIŃSKA Alicja Maria
  • CORA Łukasz Sebastian

Lista nr 14 - Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Adamowicza "Wszystko dla Gdańska"

  • DZIK Piotr Adam
  • ALEKSIEJUK Adam Rafał
  • MATWIEJSZYN Monika Anna
  • KARCZEWSKA Lucyna Henryka
  • NOWAK Radosław Andrzej
  • BOJANOWSKI Andrzej
  • CHORZELSKA-PYTLAK Alicja Maria
  • ŚWIACKI Łukasz Marcin


Okręg nr 4: Młyniska, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Strzyża, Brętowo

Lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • LODZIŃSKA Emilia
  • KŁOS Krystian Jarosław
  • SOKALSKI Daniel Szymon
  • DWOJACKA Lolita Anna
  • CZERLONEK Ewa Teresa
  • NOWAK-TYMIŃSKA Aneta
  • JAROSZ Marcin

Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

  • PASTUCHA Artur Ryszard
  • JAREMA-ŻYŻUN Anna Maria
  • JACKIEWICZ Paweł
  • PASTWA Joanna Helena
  • TORŁOP Małgorzata
  • KOMASSA Aleksander Józef

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • RABENDA Karol Kazimierz
  • PRZYBOROWICZ Mirosław
  • PLEWA Romuald Stanisław
  • SUREWICZ Aleksander Mieczysław
  • CEYNOWA Katarzyna Beata
  • TABAKA Małgorzata Teresa
  • SRZEDNICKA Artemida Maria

Lista nr 11 - Komitet Wyborczy Wyborców Gdańsk Tworzą Mieszkańcy

  • MACIEJEWSKI Dariusz Krzysztof
  • KRUK Bożena Lucja
  • WOJNOWSKA Halina Teresa
  • BOJANOWSKI Jacek Jerzy
  • OBRĘBSKA Anna
  • DUDEK Mieczysław
  • WALENTYNOWICZ Piotr Michał

Lista nr 12 - Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny "Lepszy Gdańsk"

  • LARCZYŃSKI Tomasz Marek
  • KOZIEŃ-BERNATOWICZ Monika Aleksandra
  • KACZOREK Maciej Stefan
  • GUSS Wanda
  • HEBDA Jacek Piotr
  • KOŁODZIEJ Wiesław Zdzisław
  • CHRZĄSZCZ Liliana Jolanta

Lista nr 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Narodowego Frontu Polskiego-Wojciecha Olszańskiego

  • CHABEREK Agnieszka Dorota
  • ŻÓRAWSKA-GLESSNER Aleksandra
  • KARCZEWSKI Arkadiusz Łukasz
  • GUZOWSKA Marzena Beata
  • KARCZEWSKI Bernard Roman

Lista nr 14 - Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Adamowicza "Wszystko dla Gdańska"

  • GRZELAK Piotr Grzegorz
  • BŁASZKOWSKI Wojciech Stanisław
  • BERNOLAK-SZCZYPIOR Maria Zofia
  • FERLIN Irola Maria
  • GAWŁAS Tomasz Michał
  • MIZIK Karolina Dominika
  • SZWAGULIŃSKI Michał Leszek

Okręg 5: Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe

Lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • OWCZARCZAK Agnieszka Maria
  • RYŚ Przemysław
  • JANOTA Mateusz Radosław
  • KOWALCZYS Andrzej Paweł
  • DZIATKO Joanna Maria
  • SKIBA Anna Maria
  • WYSIECKI Mikołaj Jakub

Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

  • CEYNOWA Andrzej
  • KOWALSKI Paweł Andrzej
  • MIKOŁAJEWSKA Anna Monika
  • ARENDT-ZUBEK Halina Mirosława
  • LASOTA Andrzej

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • KANTHAK Jan Jakub
  • GIERZYŃSKI Maciej Andrzej
  • WNUK Zbigniew Henryk
  • IMIANOWSKA Barbara
  • JANDY Mirosław Jerzy
  • GÓRNIAK Sonia Anna
  • STRZELCZYK Elżbieta Izabella

Lista nr 11 - Komitet Wyborczy Wyborców Gdańsk Tworzą Mieszkańcy

  • GRALLA Mikołaj Szymon
  • PAWLAK Liliana Klaudia
  • KUŹMICZ Adam Piotr
  • KASZUBA Inez Angelika
  • KULWICKI Michał Rafał
  • BURBAN Karol Jan
  • MACIEJEWSKA Jaśmina Wiktoria

Lista nr 12 - Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny "Lepszy Gdańsk"

  • PTASZYŃSKI Grzegorz Roman
  • KLAWIKOWSKA Iwona Dorota
  • ABUCEWICZ Laura
  • HRYNIEWICZ Paweł
  • DOPIERAŁA Marta
  • BRZEZIAK Weronika Maria
  • FĄS Damian Krzysztof

Lista nr 14 - Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Adamowicza "Wszystko dla Gdańska"

  • KOWALCZUK Piotr Stanisław
  • WIERZBICKA Agnieszka Marta
  • UMŁAWSKA Wioleta Małgorzata
  • STANKIEWICZ Iwona Maria
  • GODZINIEC Jakub Michał
  • KNEBA Karolina
  • MAKOWSKI Marcin

Okręg nr 6: Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki

Lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • BEJM Łukasz Kacper
  • WAŻNY Karol
  • GORECKI Jarosław Władysław
  • GERYK Żaneta Beata
  • LEBIECKA Bogumiła Anna
  • PERUCKI Jan
  • LEWANDOWSKA Julia Karolina

Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

  • GWOŹDŹ Edward Rajmund
  • GIERCZAK-LISOWSKA Kinga Izabela
  • TORŁOP Jolanta Paulina
  • FALBA Piotr Paweł
  • LEDA Anna Małgorzata
  • KOPERSKI Romuald Wincenty

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • KRUPEJ Dawid Patryk
  • HAŁAS Henryk Czesław
  • TEODORCZYK Jacek Włodzimierz
  • DRAMOWICZ Olaf Aleksander
  • SULEWSKA Katarzyna Joanna
  • SĘKOWSKA Katarzyna Grażyna
  • JAROSZ Grażyna Zofia

Lista nr 11 - Komitet Wyborczy Wyborców Gdańsk Tworzą Mieszkańcy

  • DUDEK Dorota
  • MACIEJEWSKI Henryk Szczepan
  • WOJNOWSKA Katarzyna
  • ŁOPUSKI Krzysztof Antoni
  • KRAZIŃSKI Maciej Jerzy
  • BURBAN JADWIGA
  • GŁUSZCZ Zygmunt

Lista nr 12 - Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny "Lepszy Gdańsk"

  • JACHLEWSKA Elżbieta
  • PAWŁOWSKI Piotr Seweryn
  • BOLT Tomasz Zbigniew
  • SOWIŃSKA Danuta Małgorzata
  • PIEŃKOWSKI Maciej Andrzej
  • SZABANOWICZ Helena Halina
  • POKORNICKI Mariusz

Lista nr 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Narodowego Frontu Polskiego-Wojciecha Olszańskiego

  • MAKSYMOWICZ-CZAPKOWSKA Dorota Elżbieta
  • BABIŃSKI Piotr Maciej
  • JUSTA Zbigniew
  • BALCERZAK Danuta
  • SKRZYPEK Andrzej Sylwester

Lista nr 14 - Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Adamowicza "Wszystko dla Gdańska"

  • STELMASIEWICZ Andrzej Zbigniew
  • STYBOR Wojciech Janusz
  • KOSMULSKA Sławina Maria
  • GÓRSKA Irena Stanisława
  • GMEREK Mateusz
  • WOJTKOWSKA-WYSZKOWSKA Izabela
  • MOTYL Anna Małgorzata

Kandydaci do Sejmiku Województwa Pomorskiego

Okręg 3: miasto Gdańsk

Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy

  • ZALEWSKA Anna Maria
  • NIECIECKA Magdalena Ewa
  • MIKOŁAJUN Urszula
  • FILASEK Jacek
  • MORZY Jan Zdzisław
  • ZAJDER Jakub Wojciech

Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  • PRZYBYLSKI Wojciech Wiesław
  • BORKOWSKA Aneta Maria
  • SZWEJK Wojciech Henryk
  • RYBAKOWSKA Małgorzata
  • DERDOWSKI Kazimierz Andrzej
  • KŁOS Małgorzata Maria
  • GRAHN Marianna
  • MŁOT Andrzej

Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Partia Zieloni

  • WERYSZKO Marek Przemysław
  • EJSMONT Krystyna Dorota
  • SKÓRZYBÓT Igor
  • LÓPEZ-VALERO Karol Liliana
  • BAPRAWSKI Roman Waldemar
  • ŚWIECZKOWSKA Aleksandra Maria
  • POPOWSKA Magdalena Maria

Lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  • STRUK Mieczysław Emil
  • ZYCH-CISOŃ Hanna Maria
  • KASPRZYK Paweł Jan
  • BENDYKOWSKI Jacek Karol
  • MORZYŃSKA Dobrawa
  • GRZELAK Grzegorz Andrzej
  • POCHROŃ-FRANKOWSKI Leszek Michał
  • KAPAŁA-SOKALSKA Agnieszka Daria

Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

  • MARKOWSKA Elżbieta Alfreda
  • MIONSKOWSKA Agnieszka Karina
  • ANDRUSZKIEWICZ Krzysztof Włodzimierz
  • HOCZYK Anna Patrycja
  • GAJDEL Jan
  • SOPEK Waldemar
  • BĄK Maria Teresa
  • POTULSKI Franciszek Józef

Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Partii Razem

  • KULMA Aleksandra Barbara
  • BONIECKI Łukasz Michał
  • STROJNY Olga
  • PIĄTKOWSKI Mateusz Michał
  • KAMROWSKA Monika Joanna
  • NAGIEL Michał Andrzej
  • GROMADA Ewa Irena
  • OSTROWSKI Maciej Piotr

Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Ruch Narodowy RP

  • KOŁAKOWSKA Anna Maria
  • ZIENKIEWICZ Artur Krzysztof
  • BŁASZKOWSKI Piotr Jan
  • MALICKI Marcin
  • ŁANGOWSKA Małgorzata Róża
  • NOWAK Grzegorz Mateusz
  • GOŹDZIEWSKI Jakub Szymon
  • ZACH Krystyna Halina

Lista nr 8 - Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

  • POMIRSKA Zofia Małgorzata
  • PRUSIK Katarzyna
  • PIEKARSKI Romuald Michał
  • MILLER Zenon Feliks
  • ADAMOWICZ Alina Maria
  • KONCZAL Aleksandra Maria
  • BLOK Damian
  • KARC Janusz

Lista nr 9 - Komitet Wyborczy Wyborców Wolność w Samorządzie

  • PRUŚ Sylwester Zbigniew
  • WYSOCKA Monika Żaneta
  • BORCZYK Daniel Jan
  • OSTROWSKI Paweł Krystian
  • KRZYWKOWSKA Jolanta Maria
  • MICHALSKA Kamila Anna
  • CHMIELEWICZ Natalia Edyta
  • ZYSKOWSKI Maksym

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • GWIAZDA Anna Teresa
  • GUZIKIEWICZ Karol Roman
  • HELMIN Wojciech
  • SIKORA Danuta Teresa
  • MERKISZ Maciej Zbigniew
  • KOMOSA Teresa
  • IWASZKIEWICZ Jarosław Józef
  • KIZER Sławomir Krzysztof

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: