Wybory samorządowe 2018. Kto wygra w Łodzi? Podsumowanie sondaży

Kto wygra wybory samorządowe 2018 w Łodzi? O fotel prezydenta Łodzi walczy ośmioro kandydatów, ale wszystkie sondaże pokazują, że liczy się tylko jeden spośród nich.

Wybory samorządowe 2018. Sondaże pokazują, że w Łodzi wystarczy I tura

To Hanna Zdanowska, urzędująca prezydent Łodzi, jest faworytem od samego początku tegorocznej kampanii wyborczej. Sondaż „Dziennika Łódzkiego” przeprowadzony pod koniec maja tego roku pokazał, że na starającą się o reelekcję prezydent chce zagłosować 56,7 proc. mieszkańców Łodzi.

W tamtym czasie jej najważniejszy konkurent, czyli Waldemar Buda wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość, otrzymał 27,7 proc. głosów. Od tamtej pory poparcie dla Hanny Zdanowskiej nieustannie rośnie – sondaż z 28 września pokazał, że na urzędującą prezydent Łodzi chce zagłosować już 59 proc. ankietowanych, a na Waldemara Budę – 23,7 proc. spośród nich.

Wybory samorządowe Łódź. Hanna Zdanowska rozdaje karty. Kandydat PiS nie może jej dogonić

Wszystko wskazuje na to, że czas działa na korzyść Hanny Zdanowskiej. Ostatni sondaż wyborczy przeprowadzony w Łodzi w połowie października pokazał, że aż 62 proc. mieszkańców Łodzi chce zagłosować na urzędującą prezydent miasta. Drugie miejsce w sondażu zajął kandydat Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Buda, na którego chciało zagłosować zaledwie 14 proc. ankietowanych. Sondaż przeprowadzony kilka dni później przez Instytut Badań Samorządowych pokazał z kolei, że na Hannę Zdanowską chce głosować aż 73 procent badanych. Wynika z tego, że urzędującej prezydent Łodzi nie zaszkodził nawet prawomocny wyrok sądowy, a w Łodzi wybory samorządowe zakończą się na I turze.

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o:
Komentarze (21)
Wybory samorządowe 2018. Kto wygra w Łodzi? Podsumowanie sondaży
Zaloguj się
 • balubalu1

  Oceniono 6 razy 4

  Pisia zaraza zobaczy w niedzielę gdzie suweren ma ich dojną zmianę...

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 7 razy 3

  Pani Zdanowska jest kryształowo czysta w porównaniu z kaczyńskim, ziobro lub morawieckim.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 12 razy 2

  No pisiorki, jeszcze nie szczekacie?

 • nowy4444

  Oceniono 3 razy -1

  Ale wstyd dla Łodzian że głosują na przestępcę.

 • snooka

  Oceniono 3 razy -1

  Kłamczucha już wpłaciła grzywnę na konto Caritasu, katabasy odwdzięcza się na niedzielnej mszy.

 • oczy_argusa

  Oceniono 3 razy -3

  Oczywistym jest, że Zdanowska wygra w Łodzi. Problem leży gdzie indziej. Nawet po wygraniu wyborów nie może objąć funkcji prezydenta miasta bo tak stanowi uchwalone w 2008 roku prawo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX