Wybory samorządowe 2018. Kto wygra w Warszawie? Podsumowanie sondaży

Wybory samorządowe 2018. Jak pokazują sondaże wyborcze, faworytem w wyborach na prezydenta Warszawy jest Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej. W dalszym ciągu goni go jednak kandydat Zjednoczonej Prawicy, Patryk Jaki.

Sondaże wyborcze z Warszawy od dawna pokazują, że w tych wyborach liczy się tylko dwóch kandydatów – Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki. W kolejnych badaniach widzimy, jak różnica między nimi fluktuuje, jednak żaden z sondaży nie wskazał, że któryś z kandydatów jest pewnym zwycięzcą.

Wybory samorządowe 2018. Patryk Jaki kontra Rafał Trzaskowski. W stolicy odbędzie się zacięta walka między dwoma kandydatami

W sondażu przeprowadzonym w dniach 13-15 października dla Polska Presse Trzaskowski może liczyć na 39,6 proc. poparcia, Jaki - na 33,4 proc. Na Rozenka zagłosowałoby 5 proc. wyborców.

W sierpniowym sondażu wyborczym przeprowadzonym dla „Rzeczpospolitej” Rafał Trzaskowski cieszył się poparciem 41 proc. głosujących, z kolei Patryk Jaki otrzymał 36 procent głosów. W ostatnim sondażu, który został przeprowadzony w połowie października, Rafał Trzaskowski otrzymał 42,1 proc. głosów, z kolei Patryk Jaki 31,9 proc. Mimo że przewaga kandydata Koalicji Obywatelskiej zdaje się rosnąć, walkę o fotel prezydenta Warszawy rozstrzygnie dopiero II tura wyborów, która odbędzie się 4 listopada.

Wszystkie sondaże pokazują, że pozostali kandydaci nie mogą liczyć na sukces, a różnica pomiędzy faworytami, a resztą stawki jest olbrzymia. Kandydat, który zajął trzecie miejsce w sondażu to Andrzej Rozenek z komitetu wyborczego SLD Lewica Razem – otrzymał on poparcie tylko 4,1 proc. ankietowanych.

Wybory samorządowe Warszawa. Który z kandydatów ma szansę na wygraną w II turze?

Kto wygra II turę wyborów samorządowych w Warszawie? Sondaż wyborczy przeprowadzony przez IBRiS na zlecenie portalu onet.pl pokazuje, że to Rafał Trzaskowski obejmie urząd prezydenta stolicy Polski.

Z ostatniego badania wynika, że podczas II tury kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobyłby 53,5 proc. głosów, z kolei kandydat Prawa i Sprawiedliwości może liczyć na głosy 40 proc. badanych. 5,4 proc. badanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo zagłosowałoby w II turze, z kolei 1,1 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie weźmie udziału w drugiej turze wyborów samorządowych.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy

Więcej o:
Komentarze (27)
Wybory samorządowe 2018. Kto wygra w Warszawie? Podsumowanie sondaży
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 6

  TSUE z mocą wsteczną. Szczerski zdziwiony. A przepraszam kto wymyślił ustawę o wskrzeszaniu spraw nawet sprzed dwudziestu lat.
  Niby prowizoryczne rozstrzygnięcie, twierdzą pisiorki, kręcą się jak pewien towar w przeręblu.

 • andrzejkot79

  Oceniono 7 razy 3

  Jaki to może gonić co najwyżej autobus do Opola po zakończonym głosowaniu

 • krzywelustro

  Oceniono 6 razy 2

  Potrzebuję hasła do krzyżówki, może ktoś wie: "rogate bydło pochodzenia azjatyckiego, występuje w stanie dzikim i w prymitywnej hodowli." Na cztery litery, za przeproszeniem.

 • turkiestan

  Oceniono 1 raz 1

  Jaki poszukują w Warszawie pastuchów którzy wyprowadzą ich na pastwisko!!!A Może znajdzie się jakiś Mongoł ????On wiedział by co się z takimi robi!!!

 • antares777

  0

  Jeżeli ktoś wpada na pomysł, albo daje się do tego namówić, aby prowadzić kampanię wyborczą metodą całonocnego łażenia po mieście i nagabywania przechodniów, ten zzasługuje co najwyżej na stanowisko dyrektora składnicy makulatury albo teatrzyku plażowego dla ameb

 • krzywelustro

  Oceniono 10 razy 0

  WIERSZYK O DAWANIU ***Y

  Nie da ci ojciec,
  nie da ci matka
  tego, co może
  dać ci Patryk Jaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX