Jacek Majchrowski napisał list do premiera Morawieckiego. Będzie pozew w trybie wyborczym?

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski napisał list do premiera Morawieckiego, odpierając zarzuty o braku odpowiednich starań o poprawę jakości powietrza. Możliwe, że wystosuje pozew w trybie wyborczym.

Na ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki odwiedził m.in. Skawinę oraz Kraków. W stolicy województwa małopolskiego zachwalał kandydaturę Małgorzaty Wassermann, mówiąc o jej programie dot. walki ze smogiem. Jednocześnie zarzucił ludziom, którzy zarządzają Krakowem, że "nie zrobili nic lub prawie nic" w zakresie poprawy jakości powietrza.

Jacek Majchrowski pisze do Mateusza Morawieckiego. "Kraków postrzegany jest jako wzór"

Jacek Majchrowski postanowił odpowiedzieć na zarzuty premiera i wysłał do niego list z informacją o tym, co do tej pory udało się osiągnąć władzom Krakowa, aby powietrze w regionie było czystsze.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać 

"Kraków od lat trwale ogranicza wszystkie potencjalne typy zanieczyszczeń do atmosfery. (...) Miasto Kraków postrzegane jest w całej Polsce jako wzór do naśladowania w zakresie wdrażania programów pomocowych związanych z poprawą jakości powietrza. Na wielu konferencjach naukowych jesteśmy przedstawiany jako lider zmian w tym zakresie" - pisze w swoim liście Jacek Majchrowski.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Jacek Majchrowski zlecił prawnikom przygotowanie pozwu w trybie wyborczym przeciw premierowi.

Wybory samorządowe 2018. Kraków kontra smog. Co robią władze miasta, by walczyć o czyste powietrze?

Co zrobiły władze Krakowa, aby ograniczyć zanieczyszczenie powietrza? Jacek Majchrowski wspomniał w swoim liście m.in. liczne dotacje na likwidację pieców opalanych paliwem stałym, rozbudowę sieci ciepłowniczych podlegających Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej oraz wymianę starego tabory autobusowego na zeroemisyjny. Władze miasta podkreślają także, że straż miejska w Krakowie realizuje program kontroli spalania odpadów, a miasto współpracuje z Policją przy realizacji kontroli jakości spalin pojazdów. 

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o:
Komentarze (25)
Wybory samorządowe 2018. Jacek Majchrowski napisał list do premiera Morawieckiego. Będzie pozew w trybie wyborczym?
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 17 razy 17

  Można być dumnym ze swojej pracy, ale do czasu.
  Aż przyjdzie Morawiecki ...

 • Bob Bob

  Oceniono 14 razy 14

  Pinokio oceniacz. Przyjdzie czas że i kłamcę ocenią. Raz a dobrze...

 • ar.co

  Oceniono 15 razy 13

  Kto by się tam przejmował tym, co plecie Morawiecki? A zwłaszcza - kto by mu uwierzył? Przecież to jedyny premier RP, który został wyrokiem sądowym uznany za kłamcę.
  Chociaż oczywiście, jak mawia tenże Morawiecki - "ludzie są tak głupi, że to działa". Zapewne miał na myśli pisowski elektorat.

 • janbar22

  Oceniono 15 razy 13

  Kraków jako pierwszy w Polsce na poważnie zajął się sprawą smogu, gdy jeszcze-parę ładnych lat temu- temat nie był medialny.
  Tak, że bardziej kulą w płot trafić się już chyba nie dało...

 • jojo148

  Oceniono 14 razy 12

  A Morawiecki ZNÓW kłamie!!!

 • Ma Wi

  Oceniono 14 razy 12

  Premier to ignorant który nawet nie wie że przez niego smog jest nadal bo zgodził się na palenie najgorszym węglem! A Kraków od lat walczy z tym syfem w powietrzu! Szczyt bezczelności ze strony Morawieckiego!

 • piotr17j

  Oceniono 14 razy 12

  ~Panie Profesorze. Traci Pan nieco w moich oczach pisząc do krzywomordego Pinocchia.
  Ten gostek jeśli powie prawdę, to tylko wtedy, gdy się pomyli. Ten typek "brzydzi" się prawdą i nie ukrywa tego. Jego mimika jest za nadto wymowna.

 • remo29

  Oceniono 13 razy 11

  Ścigać pinokia o każde łgarstwo, niech wie, każde kłamliwe kłapnięcie jest zapisywane i może być użyte przeciwko niemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX