Wybory samorządowe 2018. Ryszard Kalisz o Patryku Jakim: kwintesencja populizmu PiS-owskiego

Ryszard Kalisz podczas swojego wystąpienia w programie WP "Tłit" w dosadny sposób skomentował plotki na temat Patryka Jakiego. Odpowiedział w ten sposób na post, jaki na Twitterze umieścił Stanisław Gawłowski.

"Zbierają się czarne chmury nad Z.Ziobro. Obóz PMM chce jego odwołania. P.Jaki wykorzystuje sytuację i wypisuje się z Solidarnej Polski-partii Ziobry. Za miesiąc złoży deklarację członkowską do PiS!" – tak Stanisław Gawłowski napisał na Twitterze.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Ryszard Kalisz o Patryku Jakim

Ryszard Kalisz stwierdził, że opisany scenariusz nie jest realny: "to jest taki scenariusz, który zakładałby, że Patryk Jaki myśli dalekowzrocznie i analizuje sytuacje. Ja myślę, że to było zagranie czysto techniczne". Ryszard Kalisz uznał Patryka Jakiego za "kwintesencję populizmu PiS-owskiego – łamania państwa prawnego i Konstytucji”. "Chciał się oczyścić, umyć z „ziobryzmu”, co mu się nie udało" – powiedział Kalisz.

Kalisz o ewentualnej przegranej PiS w wyborach samorządowych 2018

Prowadzący zapytał Kalisza, jak jego zdaniem PiS wytłumaczy ewentualną przegraną w wyborach samorządowych. Ostatni sondaż pokazuje bowiem, że Jaki może zdobyć mniej głosów niż Sasin cztery lata temu. "Jak wytłumaczyć? Z piskiem, fałszerstwem! Powiedzą, że nieprawdziwe, ciemne siły, za nimi jakieś szatany stoją." – powiedział Kalisz odwołując się do dawnej wypowiedzi Kaczyńskiego.

Hanna Zdanowska - komentarz Ryszarda Kalisza

Ryszard Kalisz wypowiedział się również na temat oskarżenia Sasina, który sądzi, że Hanna Zdanowska z powodu wyroku nie może być prezydentem Łodzi. "Sasin pojechał znowu jak posłaniec, który plecie głupoty" – stwierdził Kalisz. Po czym dodał, że prawo wyborcze – zarówno bierne, jak i czynne – jest regulowane przez Konstytucję. "Nikt nie będzie miał prawa odwołać Hanny Zdanowskiej" – dodał na zakończenie.

Polacy masowo dopisują się do rejestru wyborców

Więcej o:
Komentarze (6)
Wybory samorządowe 2018. Ryszard Kalisz o Patryku Jakim: kwintesencja populizmu PiS-owskiego
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 12 razy 8

  Wiele sytuacji i spraw, w sposób jasny prosty i UCZCIWY reguluje konstytucja RP.
  Konstytucja PISOWSKA już taka nie będzie ...

 • tojamyszka

  Oceniono 5 razy 5

  Myślę , że Pan Patryk Jaki będzie jedną z ofiar wyborów. Nie mam pojęcia co go podkusiło by wystąpić z partii . Pan Ziobro tylko na to czekał, bo od pewnego czasu Pan Jaki jest ciężarem . Nic dziwnego , że Pan Jaki mówi , że raczej po wyborach , gdyby nawet nie został wybrany , będzie bezpartyjny . Proste nikt go nie chce. Czy wróci do rządu ? Tak , wróci , ale na krotko . A potem trzeba być Hofmanem żeby zrobić karierę i być nie daleko od polityków. Pan Jaki zrobił swoje i będzie musiał odejść. I pytam teraz tego młodego człowieka : kto Ciebie dziecko zatrudni. Chyba szaleniec. Tobie trudno zaufać. / mam ponad 60 lat , więc wypada mi tak zwrócić się do młodego człowieka/ . I powiem Ci , że tak po ludzku powinno być mi Ciebie żal . Jesteś dorosłym człowiekiem , mężem , ojcem i czas najwyższy mieć swój / nie Prezesa, kolegów, szefa, Przewodniczącego i.t.p./ rozum . Jeśli więc uważasz , że masz rozum i cokolwiek robiłeś to było zgodne z Twoimi przemyśleniami to nie jest mi Ciebie żal.

 • ri-pi

  Oceniono 3 razy -3

  Kwintesencją populizmu i obłudy wykazał się Rysiu Twój przełożony Kwaśniewski. Lewica wybrała go na prezydenta i wtedy stał się pro kościelny. Była to obłuda z chamstwem i wypięcie swego grubego tyłka na wyborców

 • hmmm11

  Oceniono 11 razy -9

  Rysiu opowiedz Jak bylo z goleniem i Tymi arabami w klewkach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX