Czy Hanna Zdanowska pozostanie w PO? Grzegorz Schetyna: Decyzja w poniedziałek

Czy skazana prawomocnym wyrokiem Hanna Zdanowska może nadal być członkiem Platformy Obywatelskiej? Jak podaje Grzegorz Schetyna, decyzję w tej sprawie podejmie Zarząd Krajowy partii. Oficjalny komunikat ma zostać wystosowany 22 października.

Los Hanny Zdanowskiej, starającej się o reelekcję prezydent Łodzi, w dalszym ciągu jest niepewny. Po spekulacjach na temat tego, czy jako osoba skazana prawomocnym wyrokiem, może pełnić funkcję prezydenta, przyszedł czas na decyzję Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej dot. tego, czy Hanna Zdanowska może wciąż być członkiem partii.

Hanna Zdanowska, kandydat na prezydenta Łodzi, winna poświadczenia nieprawdy

Przypomnijmy, że pod koniec września sąd II instancji wydał wyrok w sprawie Hanny Zdanowskiej. Prezydent Łodzi, skazana na karę grzywny w wysokości 20 tys. złotych, poświadczyła nieprawdę w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera. Wyrok ten jest prawomocny. Fakt ten może mieć znaczenie dla przyszłości Zdanowskiej w szeregach PO, ponieważ statut PO mówi o tym, że "nie może być członkiem Platformy obywatel, który został prawomocnie skazany za przestępstwo umyślnie ścigane z urzędu".

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe 2018. Ważą się losy Hanny Zdanowskiej

To, czy Hanna Zdanowska pozostanie członkiem PO zadecyduje Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej. Zebranie dot. tej sprawy ma się odbyć tuż po wyborach samorządowych 2018, w poniedziałek 22 października. 

- Będziemy decydować (o członkostwie Zdanowskiej w PO), bo rzeczywiście zmieniony statut, jeszcze bardziej restrykcyjny niż dotychczas, ustala te kwestie. Zamówiliśmy ekspertyzy prawników. W poniedziałek o 19.00 mamy zarząd krajowy i tam będziemy podejmować ostateczne decyzje. Zobaczymy. Ta kwestia grzywny nie jest wielkim przestępstwem, ale zapisy statutowe są tak restrykcyjne, że być może taka będzie opinia. Tego nie przesądzam. W poniedziałek wieczorem decyzja i komunikat - zapowiedział przewodniczący partii PO, Grzegorz Schetyna, którego wypowiedź przytacza Polsat News.

Szef NIK w Gazeta.pl. "Okres wyborczy przyprawia nas o palpitację serca"

Więcej o:
Komentarze (59)
Wybory samorządowe 2018. Hanna Zdanowska pozostanie w PO? Grzegorz Schetyna: Decyzja w poniedziałek
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 10 razy 8

  Właśnie leci.....ćwierć miliona na konto Rydzyka.
  250 tysi od NBP dla toruńskiego biznesmena i jego szkółki parafialnej, do której można się dostać tylko z ...rekomendacją proboszcza....heeeee???
  Kasa od państwowej administracji, ale poręczenie plebana?
  HAnia/twitter

 • oczy_argusa

  Oceniono 12 razy 8

  Restrykcyjny statut? To przecież tylko prowokacja Sasina. Prawnicy-konstytucjonaliści wypowiedzieli sie jasno, że kodeks wyborczy jest prawem wyższej rangi i Zdanowska może byc prezydentką mimo prawomocnego wyroku skazującego. Skoro tak, to chyba statu partii jest także dokumentem niżej rangi... Wyborcy wam tego nie darują! Ach, że w poniedziałek? Po wyborach i w zalezności od tego czy w piątek Rau ją odwoła, to sie będziecie zastanawiali jak się ustawić... Schetyna, jakbyś nie kombinował to d... zawsze z tyłu...

 • damtek

  Oceniono 11 razy 7

  Dzisiejsze plotki o 40 milionach złotych z PKN Orlen dla Roberta Kubicy to piękny pocisk dla tych którzy wczoraj tłumaczyli MM że nie chciał marnować kasy klientów prywatnego banku.
  Teraz przeznaczy na to kasę ze spółki skarbu państwa.
  Piękny strzał w stopę prawaczki, piękny
  Gambit/twitter

 • puzonik48

  Oceniono 8 razy 6

  No chyba PO nie odwróci się do niej plecami ?Takiego nieudacznika Kropiwnickiego wyciągnęliście z niebytu ,a tu macie pogrzebać osobę dzięki której Łódź zaczęła się odradzać .Kaczyński broni swoich ludzi ,a wy chcecie być bardziej papiescy niż sam papież ?

 • dziadwawelski

  Oceniono 4 razy 4

  Grzesiek miej jaja i skoro to jawna wyborcza nagonka aby uwalić jej kandydowanie to zostaw jak jest a sprawa do załatwienia po wyborach. A najlepiej oficjalnie podać, że w tej walce teraz ją popieracie zamiast robić jakieś głupie gierki !!

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 6 razy 4

  Ja bym akurat Zdanowskiej się nie czepiał. Politycy pis i platformy zresztą też, są już tak zeszmaceni, że czepianie się tej kobiety o bzdety wyciągnięte przez pisowców to całkowity bezsens. PO tanczy jak pis zagra, panie Schetyna, pan tego nie widzi?

 • wpss

  Oceniono 4 razy 4

  Lepszym wyjściem dla PO byłoby wyjście niejakiego Schetyny z PO

 • kingsizemax

  Oceniono 3 razy 3

  Stójcie twardo za Zdanowską i nie tańczcie jak wam przestępcy pisowscy zagrają, panie Schetyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX