Wybory samorządowe 2018. Zdanowska odpowiada Sasinowi: Tonący brzytwy się chwyta

Wybory samorządowe 2018. Hanna Zdanowska, kandydatka na prezydenta Łodzi odpowiada na słowa Jacka Sasina. Wczoraj powiedział on, że według analiz prawnych, nie ma żadnej możliwości, nawet w przypadku wygranej, aby Zdanowska miała możliwość objąć urząd prezydenta Łodzi.

Hanna Zdanowska została skazana prawomocnym wyrokiem za poświadczanie nieprawdy w dokumentacji o kredyt. Jacek Sasin jako wysłannik premiera Mateusza Morawieckiego miał spotkać się w tej sprawie z wojewodą, Zbigniewem Rau. Stanowisko tego ostatniego nie jest jeszcze znane. Jak podaje biuro prasowe wojewody – na razie analizuje on sytuację.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Jacek Sasin o Hannie Zdanowskiej: niepokojąca sytuacja

Jacek Sasin powiedział, że nawet gdyby Hanna Zdanowska wygrała wybory, to według analiz prawnych nie będzie miała ona możliwości, aby objąć urząd prezydenta Łodzi. Wypowiedź Jacka Sasina relacjonuje "Express Ilustrowany":

Sytuacja jest trudna dla Łodzi. Mamy wybory samorządowe, w których startuje obecna prezydent Łodzi. A jak wskazują analizy prawne, nie ma żadnej możliwości, nawet w przypadku wygranej, aby miała możliwość objąć skutecznie urząd prezydenta Łodzi. To bardzo niepokoi rząd, bo Łódź to jedno z trzech największych miast w Polsce, miasto, które potrzebuje wsparcia. Wiele programów rządowych jest kierowanych do miast takich jak Łódź. W przypadku niestabilności jaka może wystąpić, to współdziałanie między rządem a samorządem może być trudne, bo będzie brakowało partnera-prezydenta, który może objąć urząd i zarządzać miastem.

Hanna Zdanowska odpowiada Jackowi Sasinowi: Tonący brzytwy się chwyta

Hanna Zdanowska szybko odpowiedziała na słowa Sasina. – Tonący brzytwy się chwyta. To gry polityczne, które nie mają nic wspólnego z obowiązującym w Polsce prawem. To wyborcy zdecydują, kto będzie prezydentem Łodzi. Pan Sasin próbuje w ten sposób wywrzeć wpływ na elektorat PiS który, co nie jest tajemnicą, często kibicuje bardziej mnie, niż ich kandydatowi – powiedziała "Gazecie Wyborczej" .

Wstawili się za nią również jej najbliżsi współpracownicy. Tomasz Piotrowski, szef gabinetu Zdanowskiej, przyznaje, że dziwi się sytuacji, w której minister z kancelarii premiera na krótko przed wyborami zapowiada wprowadzenie zarządu komisarycznego. – Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister Sasin namawiał wojewodę do złamania prawa, dlatego kierujemy sprawę do prokuratury – dodał Piotrowski.

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o:
Komentarze (80)
Wybory samorządowe 2018. Zdanowska odpowiada Sasinowi: Tonący brzytwy się chwyta
Zaloguj się
 • Maria Michałowska

  Oceniono 20 razy 18

  PiSowi podoba się Łódź, bo wypiękniała, właśnie dzięki Hannie Zdanowskiej. To miasto zaczęło żyć, współpracować i ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcem, dlatego, że ma takiego prezydenta. To nie do zniesienia dla zawistnych ludzi tak , jak nie do zniesienia dla nich była stadnina koni w Janowie. I co z nią zrobili, jak dorwali się do niej ze swoimi łapskami?

 • pd2016

  Oceniono 29 razy 11

  Sasin jak żołnierz - rozkazali strzelać, to łubu dubu...

 • impala

  Oceniono 10 razy 10

  a niejaki Mariusz Kamiński, skazany jest prawomocnym wyrokiem i takze ukarany grzywną, jakoś bez piSSuarskiego problemu...
  juz nie wspomnę o "ulaskawieniu"..(a groziło mu więzienie i ZAKAZ pełnienia funkcji publicznych!!!)
  Ale jakos nie przeszkadza mu to w byciu ministrem (bez teki czyli "dajcie kasę bo mi sie NALEŻY") oraz koordynatorem służb specjalnych (?, najwyraźniej dobrze zbiera haczyki, do wędki oczywiscie).
  Ot, piSSuarska hipokryzja
  należy w...ć z tego kraju, jesli chce sie zyc w normalnych warunkach. Za chwile nie będzie takiej mozliwosci, ostatnie chwile.

 • gajowy3

  Oceniono 9 razy 9

  jest sprzeczność między ustawami. jakby co to sąd rozstrzygnie. pani Zdanowska nie jest bez szans :) bo choć do pani HZ mam wiele pretensji to grabarze samorządu i Łodzi z pisu nie mogą liczyć na moją przychylność.

 • bro2001

  Oceniono 7 razy 7

  Wydaje sie, ze suweren ma racje wtedy, gdy to pasuje PiS-owi a kiedy nie, to wojewoda wie lepiej.
  Wprwadzie gdyby to chodzilo o PiS-owskiego kandydata to pan prezydent Adrian naprawilby blad nawet odzyskanego sadu i ulaskawil kandydata jeszcze przed oskarzeniem.

 • senior2244

  Oceniono 13 razy 7

  Menda PiSowska, zakazana morda, organizator tragicznej wycieczki nieudacznika do Smoleńska nie powinien w ogóle pokazywać się publicznie i bredzić ciągle od rzeczy bo ludziom zbiera się na wymioty jak go widzą.

 • amadeusz444

  Oceniono 11 razy 7

  Sasin od Gierka odbierał nagrodę za udział w konkursie poezji socjalistycznej. Ma chłop kwalifikacje do pełnionej funkcji. No i urodę też ma po byku. Mój znajomy na taki nos latami pracował, a wypić ile musiał i tak Sasinowi nie dorówna. A tak do rzeczy, mówi się że "tonący brzydko się chwyta". I coś tu na rzeczy Sasin jest :-)

 • wkkr

  Oceniono 20 razy 6

  sasin już wqrwił mieszkańców gmin podwarszawskich pomysłem włączenia ich do Warszawy. Teraz próbuje wqrwić mieszkańców Łodzi....
  PS
  Panie Sasi wytłumacz się pan z domniemanych pana związków ze SKOK Wołomin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX