Na kogo chcą głosować młodzi Polacy? W wyborach parlamentarnych poparliby PiS [SONDAŻ]

Portal o2.pl zapytał młodych ludzi o to, na kogo głosowaliby, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w 2018 roku. Opozycja nie ma powodu do świętowania.

Najnowszy sondaż wyborczy o2.pl został przeprowadzony wśród najmłodszych wyborców, a więc wśród osób w wieku 18-21 lat. Wyniki tej ankiety pokazują, że młodzi ludzie zagłosowaliby na Prawo i Sprawiedliwość.

Jak zagłosowaliby młodzi wyborcy? Wśród 18-latków najpopularniejszy jest PiS

Z wyników sondażu wyborczego wynika, że na partię rządzącą zagłosowałoby aż 33,9 proc. młodych wyborców. Drugie miejsce w sondażu zajęła Platforma Obywatelska, która może liczyć na poparcie 17,4 proc. głosujących. Ostatnią partią na podium jest partia KORWiN, która otrzymała poparcie 8,1 proc. najmłodszych wyborców.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Gorzej niż najpopularniejsza trójka wypadły kolejno: partia Kukiz'15 (5,9 proc. głosów), SLD (4,8 proc.), Razem (2,6 proc.), Nowoczesna (1,2 proc.) i PSL (1,1 proc.).

Frekwencja wśród młodych wyborców. Wyniki sondażu nie napawają optymizmem

Najmłodszych wyborców zapytano także o to, czy wzięliby udział w wyborach parlamentarnych, gdyby te zostały przeprowadzone w najbliższą niedzielę. Zaledwie 3,6 proc. ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie tak". Najliczniejszą grupą, była grupa osób, które odpowiedziały, że "raczej tak" - stanowiła ona 46,5 proc. badanych.

"Raczej nie" to odpowiedź, której udzieliło 21 proc. ankietowanych młodych wyborców, natomiast odpowiedź "zdecydowanie nie" wybrało 15,1 proc. spośród nich. 13,7 proc. ankietowanych na pytanie o to, czy głosowaliby w wyborach parlamentarnych, powiedziało, że "trudno powiedzieć".

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie liczącej 8545 osób, dobranej z panelu Ariadna. Zrealizowano je pomiędzy 3 sierpnia a 24 września 2018 przy wykorzystaniu metody CAWI.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (265)
Sondaż wyborczy. Na kogo chcą głosować młodzi Polacy? Dziś wygrałby PiS
Zaloguj się
 • pol733

  Oceniono 34 razy 28

  Pracuje z młodymi ludźmi i już dawno to zauważyłem. Młodzież radykalnie skręciła w tzw. prawą stronę. Tak zwane sklepy z odzieżą patriotyczną w dużych galeriach handlowych gdzie czynsz jest niebotyczny to nie przypadek. Marsze ONR czy środowisk narodowych to też nie jest już margines.

 • reksio_1967

  Oceniono 32 razy 24

  to już wiadomo po co te zmiany w systemie edukacji, głupkami lepiej się rządzi. Ludzie inteligentni będą niedługo musieli emigrować , tak jak to miało miejsce w latach 30tych ubiegłego wieku w niemczech.

 • evergreen111

  Oceniono 74 razy 22

  Młodzi nie pamiętają PRL, więc nie mają pojęcia o tym, że PIS idzie drogą PZPR. Ale gdy Kanalia w końcu zrobi polexit, a młodzi zobaczą straż i celników na granicy, to zrozumieją jak bardzo byli głupi.
  Ale wtedy będzie już za późno!

 • reksio_1967

  Oceniono 29 razy 19

  ciekawe jak pis zacznie ograniczac fb lub ćwierkacza, co wtedy powiedzą....

 • kruk6666

  Oceniono 83 razy 17

  Takich sobie wychowaliście ,młodzi są roszczeniowi, chcą tylko kasy za nic, a PiS tę kasę rozdaje, więc myślą że się załapią na jakieś bonusy, ale jedyne co ich czeka to zaciskanie pasa i spłata pożyczonych i rozdanych przez PiS pieniędzy, niestety wychowaliście idiotów.

 • lew1313

  Oceniono 16 razy 16

  Rośnie głupie pokolenie - zapatrzone w smartfony, bez żadnej realnej wiedzy o prawdziwym świecie. A sytuację w kraju i tak maja "głęboko gdzieś", bo wcale nie zamierzaja tu pozostawać.
  Wyprane mózgi, które nie maja na swoim koncie ANI JEDNEJ przeczytanej książki z polskiej klasyki. Żadnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX