Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na briefing dot. spisu wyborców. "Co na to Patryk Jaki?"

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało tweeta, w którym zaprasza na spotkanie ws. dopisywania się do spisu wyborców. "Co na to Patryk Jaki?" - czytamy we wpisie.

Patryk Jaki mówił na początku września, że gdyby w Warszawie zagłosowali ludzie, którzy w stolicy mieszkają na co dzień, ale nigdy nie głosowali w tym mieście, z pewnością jego komitet wygrałby wybory. Czy to powód, dla którego Ministerstwo Cyfryzacji wspominało w swoim wpisie Patryka Jakiego?

Jak dopisać się do spisu wyborców? Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na briefing prasowy

Każdy z Polaków może, a nawet powinien głosować tam, gdzie mieszka na stałe, a niekoniecznie tam, gdzie jest zameldowany. Przepisanie się do innego spisu wyborców jest możliwe - należy tylko złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie gminy, dołączając do niego np. umowę wynajmu mieszkania.

W związku z tym, że wielu Polaków nie dopisuje się do spisu wyborców w mieście, w którym mieszka na stałe, Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało  na Twitterze wpis z zaproszeniem na konferencję prasową. 

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Konferencja Ministerstwa Cyfryzacji. "Co na to Patryk Jaki?"

" Chcesz głosować? Jak się dopisać online do spisu wyborców? Briefing prasowy z udziałem Marka Zagórskiego – wtorek (2.10.2018), godz. 10 w MC" - głosi ministerialny wpis. "Co na to Patryk Jaki?" - pyta Ministerstwo Cyfryzacji w ostatnim tweecie.

Komentarz pod wpisem Ministerstwa Cyfryzacji skomentowała Paulina Hennig-Kloska z partii Nowoczesna. "A co w tym tweecie robi Patryk Jaki? Faktycznie namawia wyborców do rejestrowania się w Warszawie celem sztucznego podbicia wyniku w stolicy? Będą teraz zwozić autobusami do urn?" - napisała wiceprzewodnicząca Klubu Nowoczesna.

Patryk Jaki walczy o głosy. Zapowiadał akcję informacyjną dla mieszkańców Warszawy

Przypomnijmy, że na początku września Patryk Jaki był gościem radiowej "Jedynki". Kiedy dziennikarz zauważył, że w Polsce wielu ludzi nie uczestniczy w wyborach, Patryk Jaki odpowiedział: - Przeprowadzaliśmy swoje badania i z badań wynika, że jeżeli do wyborów poszliby ludzie, którzy nigdy nie głosowali w Warszawie, a mieszkają tutaj na co dzień, to wygramy te wybory.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział wówczas, że będzie prowadził akcję informacyjną o tym, w jaki sposób dopisać się do spisu wyborców.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (12)
Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na briefing dot. dopisywania się do spisu wyborców
Zaloguj się
 • wielebnyelvis

  Oceniono 26 razy 10

  Dresiarz i menel z Opola, narodowości romskiej, chce być prezydentem stolicy.

 • kristofoser

  Oceniono 9 razy 9

  Polacy już byli tacy "mądrzy". W 1920-21 wymyślili, że emigranci z Górnego Sląska mogą głosować w Plebiscycie. Wyszli na tym "jak Zabłocki na mydle" i do dziś skrzeczą jacy wredni byli Niemcy, którzy to wykorzystali.

 • pysio62

  Oceniono 17 razy 5

  PIS-owska zalgana propaganda moze sobie mowic co chce, ale i tak Trzaskowski wygra, i to zdecydowanie w drugiej rundzie z Patrykiem Hatakumba Jakim. Moze sie oczywiscie zdarzyc jakis PIS-owski "cud" przy liczeniu glosow, albo 300 tysiecy dopisanych "wyborcow" z Podkarpacia, ale to juz jest calkiem inna sprawa.

 • jolars1

  Oceniono 17 razy 5

  Nijaki, myślisz, że kawą i jabłkami przekupisz Warszawiaków, tak jak żoliborski kurdupel przekupił patologię swoim "pińcet+? To się mylisz. Wypad do Opola, pod blok!

 • piskizmiski

  Oceniono 10 razy 4

  To jest ogromny problem - po to pis zmienił prawo meldunkowe przed wyborami samorządowymi, żeby "przesiedlić" tu fikcyjnie swoich. Tu nie ma żartów, na szczęście działa to w obie strony (akademiki do dzieła!), tylko że ci nie z pis są w większości uczciwi...

 • 123waz

  Oceniono 10 razy 4

  mentalnosci roma nie zmienisz , bedzie ci patrzyl w oczy lub nie patrzyl i bedzie klamał i oszikiwał, wynajdywał sposoby i manipulacje, i to robi Jaki , gdzie prokuratura

 • wk-19

  Oceniono 10 razy 2

  Jaki oszust?

 • remo29

  Oceniono 6 razy 0

  Generator obietnic Jaki 2.0.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX