Wybory samorządowe 2018. Przyjaciel gen. Kiszczaka na liście Kukiz'15

Wśród kandydatów w wyborach samorządowych 2018 nie brakuje głośnych nazwisk. Wyjątkiem nie jest lista Kukiz'15. Okazuje się, że jednym z kandydatów tej partii został przyjaciel generała Czesława Kiszczaka. Sprawę skomentował Paweł Kukiz.

Jest nim Wojciech Musialik, który kandyduje w wyborach na radnego powiatu tarnogórskiego w województwie śląskim. 

Przyjaciel generała Kiszczaka chce zostać radnym. Startuje z listy Kukiz'15

Po raz pierwszy o Wojciechu Musialiku zrobiło się głośno w 2014 roku, gdy generał Kiszczak przechodził badania w jednym z gdańskich szpitali. Pełnił on wówczas funkcję rzecznika gen. Czesława Kiszczaka i nazywał siebie jego przyjacielem. Badania, które przeszedł gen. Kiszczak, miały pomóc sądowi w podjęciu decyzji, czy gen. Kiszczak jest w stanie brać udział w procesie dottyczącym jego udziału w grupie przestępczej przygotowującej stan wojenny.

- Nie wyobrażam sobie, żeby generał mógł teraz przed sądem zeznawać. On nie mówi, ale szepcze. Nawet wypowiedzenie dwóch zdań sprawia mu problem. To jest już starszy schorowany człowiek. Przeszedł wiele operacji. W Warszawie mógł jeszcze sam wsiąść do karetki. Teraz muszę mu pomagać wstać z łóżka i poruszać się. Moim zdaniem błędem było przewożenie go aż do Gdańska. Nikt z wymiaru sprawiedliwości nie pofatygował się, żeby sprawdzić czy może on odbyć tak długą podróż - mówił w 2014 roku Musialik. 

Paweł Kukiz: "To jest dowód na to, że mamy fatalną ordynację wyborczą"

Po śmierci gen. Kiszczaka, Wojciech Musialik spędzał dużo czasu z wdową po generale, Marią Kiszczak. Dziś kandyduje z listy partii Kukiz'15 i chce zostać radnym. Sprawę skomentował Paweł Kukiz, mówiąc, że nie jest w stanie zweryfikować kandydatury każdej osoby, która startuje z list jego partii.

- To jest prosta sprawa. Gdyby były jednomandatowe okręgi wyborcze na każdym szczeblu w samorządach, to nie byłoby tego typu problemów, bo ludność lokalna wie, kto jest kim i kto się z kim przyjaźni, a z kim walczy. Ja nie jestem w stanie zweryfikować 7 tys. ludzi w Polsce. Nie ma takiej opcji. To jest kolejny dowód na to, że mamy fatalną ordynację wyborczą. Ja osobiście, Paweł Kukiz, nie mogę popierać ludzi, których nie znam - słowa Pawła Kukiza przytacza portal wp.pl.

Więcej o:
Komentarze (36)
Wybory samorządowe 2018. Przyjaciel gen. Kiszczaka na liście Kukiz'15
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 3

  Oto polskie piekiełko. W myśl zasady "precz z komuna", KAŻDEMU kto np. był znajomym Kiszczaka, Jaruzela, Urbana i paru jeszcze co bardziej znanych z nazwiska peerelowskich prominentów, należy gorącym żelazem WYPALIĆ na czole i jajach sowiecką gwiazdę i szczuć go psami jeżeli tylko pokaże się w miejscu publicznym.

  Rzecz jasna, NIE DOTYCZY to tych, którzy zmazali swe winy zapisując się do PiS :-))

 • jozefosmenda

  Oceniono 5 razy 3

  Durnoty i cymbalstwa w tym za...ym kraju panują pod egidą prawactwa i katolstwa,którzy nawet nie umieją zrozumieć, że suweren chce obejrzeć film KLER i wszelkie zakazy można w doopę włożyć! Co ma za znaczenie czy ktoś był rzecznikiem Kiszczaka,przyjacielem Wojtyły czy kierowcą Wałęsy a nawet prokuratorem w stanie wojennym jeżeli ten "ktoś" jest zwyczajnie "dobry" i się nadaje do sprawowania określonej (może być politycznej) funkcji!?Dlatego jest źle i będzie źle w myśl zasady biblijnej "oko za oko,ząb za ząb"......Nie na darmo jeden mędrzec wprowadził określenie "gorszy sort Polaków" bo od tego momentu będziemy targać się po szczękach non stop....Ja w takich momentach będę zawsze wprost proporcjonalny.

 • shtalman

  Oceniono 2 razy 2

  Ale co takiego złego zrobił Kiszczak? Na pewno nie jest gorszy niż ten bezzębny krasnal z Żoliborza

 • rezun-one

  Oceniono 2 razy 2

  Coś mi się wydaje że ugrupowanie Kukiz'15 jest jak bur..l.
  Może tam wejść i używać każdy kogo na to stać.

 • przyzwyczajony

  Oceniono 2 razy 2

  Rozumiem, że Lech Kaczyński też nie mógłby kandydować, gdyż z Kiszczakiem pili razem wódkę. Co innego Jarosław, jemu mama nie pozwalała na takie ekscesy!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 10 razy 2

  Czerwony Kukiz w stanie wojennym też żył za kiszczakowe pieniądze :-)

 • qqbek

  Oceniono 22 razy 2

  JOW twoju mać!
  Ale wtopa.
  Już nie tylko agentura ze "Sputnika", ale i pogrobowcy PZPR...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem za a nawet przeciw widząc te wszystkie plusy dodatnie i plusy ujemne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX