Wenta pozywa posła PiS. "Wysportowany Niemiec, który trenował pałowanie na głowach Polaków"

Bogdan Wenta, były trener polskiej reprezentacji piłkarzy ręcznych i kandydat na prezydenta Kielc pozywa Dominika Tarczyńskiego (PiS) w trybie wyborczym.

Sprawa dotyczy obraźliwego wpisu, który Dominik Tarczyński opublikował na swoim Twitterze. Nazwał w nim Wentę "wysportowanym Niemcem, który trenował pałowanie na głowach Polaków".

Bogdan Wenta zapowiada pozew w trybie wyborczym

Bogdan Wenta to kandydat na prezydenta Kielc, startujący z komitetu Komitetu Wyborczego Wyborców Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty. Wielu Polaków zna go jako sportowca i selekcjonera polskiej reprezentacji piłki ręcznej.

Wenta był w reprezentacji Polski w latach 1981-1994, z kolei w 1997 roku został graczem reprezentacji Niemiec, z którą był związany do roku 2004. W latach 2004-2012 był trenerem polskich szczypiornistów. W 2007 roku prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Aby móc grać w niemieckiej reprezentacji, Wenta przyjął niemieckie obywatelstwo, jednak w kontrakcie miał zagwarantowane, że nie będzie grał podczas meczów z Polakami. W 2014 roku Bogdan Wenta został europosłem, a w tym roku zadecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta Kielc.

Dominik Tarczyński obraża byłego trenera polskiej reprezentacji. "Służył Niemcom za marki i euro"

Osobą, która obraziła Wentę na Twitterze jest Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Tarczyński odnosi się w ten sposób do faktu, że Wenta grał w latach 80-tych w milicyjnym klubie Wybrzeże Gdańsk, w jednym z najlepszych polskich klubów piłki ręcznej w tamtym okresie, i był w tym czasie na etacie w milicji. Dziennikarze "Rzeczpospolitej" przypominają, że przed 1989 rokiem wiele klubów sportowych było związanych z milicją, a w podobnej sytuacji było wielu wybitnych polskich sportowców, np. Kazimierz Deyna czy Paweł Skrzecz, którzy byli zatrudniani w milicji po to, aby móc występować w barwach danego klubu.

Bogdan Wenta zapowiedział, że pozwie Dominika Tarczyńskiego w trybie wyborczym. Do zarzutów posła PiS odniósł się także na Facebooku. "Gdybym mógł cofnąć czas, pokierowałbym swoim życiem w dokładnie ten sam sposób. (...) Jestem też przekonany, że mam odpowiednią wiedzę, umiejętności i doświadczenie by podjąć się nowego wyzwania. Dlatego dziś z podniesionym czołem, ale i wielką pokorą proszę kielczan o zaufanie i poparcie w wyborach prezydenta Kielc" - napisał Bogdan Wenta.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (81)
Wybory samorządowe 2018. Bogdan Wenta pozywa Dominika Tarczyńskiego
Zaloguj się
 • kapus0001

  Oceniono 39 razy 19

  Ten Tarczynski to jakaś skończona kanalia. Jedno, co potrafi to tylko opluwać.

 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 9

  Ale jakoś partyjny koleś Duda w mundurze w stanie wojennym pod Telewizja na Woronicza mu nie przeszkadza? Tak samo, jak i marsz ręka w rękę z prokuratorem stanu wojennego, eks członkiem egzekutywy PZPR Piotrowiczem?

  Wiem że to nie realne, ale swoją drogą to fajnie by było, gdyby owa tajemnicza "maszyna losująca", przydzieliła rozstrzygnięcie tego pozwu sędziemu Kryże. Oj, mogły by być jaja.. :-))

 • piki1

  Oceniono 7 razy 7

  Jenot najlepszy jest na kołnierz, albo rękawiczki. Zawsze będę powtarzał: dziadek wyklęty, wnuczek ye.nięty. Howgh!!!

 • kaczychlam

  Oceniono 15 razy 7

  tarczyński to najwieksza menda pisowska..i ta jego gładka geba bez wyrazu az się prosi o solidny WPJEERDOL ! i na pewno masz małego siusiaka i stad tyle frustracji co?? załosny oślizły typ!

 • yosemitesam

  Oceniono 23 razy 7

  Ciekaw jestem, czy Jenot wyzwałby pana Wentę na solówkę.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 28 razy 6

  Przecież ten Tarczyński jest nienormalny. Taki człowiek jest posłem. Co za wstyd!

 • urhan

  Oceniono 11 razy 5

  Prawdopodobnie akuszerka była młoda i dopiero trenowała klapsy, no i Dominiś zamiast w pupę dostał z liścia w potylicę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX