Wybory samorządowe 2018. Typy bukmacherów na prezydenta Szczecina

Wybory samorządowe 2018. Kto zostanie prezydentem Szczecina? Bukmacherzy obstawiają, że tylko 3 kandydatów liczy się w wyścigu o zwycięstwo: Piotr Krzystek, Sławomir Nitras i Bartłomiej Sochański.

Jeśli chodzi o wybory samorządowe w Szczecinie, to o fotel prezydenta ubiega się aż sześciu kandydatów.  Jak podaje portal gs24.pl bukmacherzy z firmy Unibet w Londynie przedstawili swoje typy.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Szczecin – kandydaci na prezydenta

Kandydatami na prezydenta Szczecina są: obecna głowa miasta Piotr Krzystek, Sławomir Nitras (PO), Bartłomiej Sochański (PiS), Dawid Krystek (SLD), Jakub Kozieł (poparcie od ruchu Kukiz’15 oraz partii Wolność) i Piotr Czypicki (Szczeciński Ruch Miejski). Po raz pierwszy od 2002 roku o pełnienie tego urzędu w Szczecinie nie powalczy żadna kobieta.

Szczecin. Co obstawiają bukmacherzy?

Bukmacherzy obstawiają wyniki zgodne z tym, co przewidują sondaże. Największe szanse na wygraną (ok. 30 proc.) posiada Piotr Krzystek. Następny jest Bartłomiej Sochański, który prawdopodobnie uzyska 23 proc. poparcia. Po piętach depcze mu jednak Sławomir Nitras z wynikiem 21 proc.

Sondaż prezydencki dla TVP3 Szczecin

W sondażu zleconym przez TVP3 Szczecin Piotr Krzystek również jest liderem. Jak sam przyznaje:

Mam duże zaufanie do szczecinian. Wiem, że dobrze odbierają to co się w Szczecinie dzieje. Spotykam się z nimi często i widzę, że idziemy w dobrym kierunku.

W drugiej turze spotkałby się prawdopodobnie ze Sławomirem Nitrasem, choć różnica między nim a Bartłomiejem Sochańskim jest naprawdę niewielka.

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o:
Komentarze (19)
Wybory samorządowe. Bukmacherskie typy w Szczecinie
Zaloguj się
 • 68jacekw

  Oceniono 13 razy 5

  Głosujcie na Nitrasa.Oddacie przysługę wszystkim,którzy patrząc na jego sejmowe wystąpienia zastanawiają się czy to transmisja z parlamentu czy z oddziału psychiatrycznego.

 • grzegorzul

  Oceniono 11 razy 1

  tyle lat rządzenia POśmieciowców w szczecinie i miasto jest potwornie zaniedbane. Zero inwestycji i nic dla mieszkańców. Program Pana Sochańskiego z PIS-u napawa optymizmem. Widać kompetencje do rządzenia miastem i mnóstwo dobrych pomysłów i projektów. POgońmy tylko tych dotychczasowych darmozjadów i rozliczmy ich oczywiście...

 • cham_nie_pan

  Oceniono 2 razy 0

  Każdego k.. każdego. Byle nie pisowca.

 • janbar22

  Oceniono 5 razy -1

  Sochański jest wystawiony tylko po to, by zabrać głosy kontrkandydatom Krzystka, który od lat ma oficjalny układ z PiS (jeden z wiceprezydentów jest zawsze z PiS).

  PiS wie, że Sochański nie ma szans, ale rozmyje wynik-im więcej nieciekawych kandydatów, tym większe szanse ma kandydat typu "znane, mniejsze zło".

  Nitras to kpina z wyborców PO; kojarzy się z kompromitacją PO, Nowakiem, ośmiorniczkami, pieniactwem.

  Tak, że wynik wyborów prezydenckich my tu w Szczecinie już dobrze znamy.

 • ktos2014

  Oceniono 15 razy -1

  Sochański ? poważnie ? ufam że szczecinianie nie są "ciemnym ludem" i ów pan przepadnie już w pierwszej turze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX