Wybory samorządowe 2018. Losowanie numerów list już dziś o godzinie 15:00

W środę 26 września o godzinie 15:00 PKW wylosuje numery list komitetów wyborczych o zasięgu ogólnopolskim. W dzisiejszym losowaniu weźmie udział 10 komitetów. Gazeta.pl zaprasza na relację na żywo z losowania w PKW.

W losowaniu numerów list wezmą udział te komitety wyborcze, które zarejestrowały listy co najmniej w połowie okręgów w wyborach do sejmików wojewódzkich - komitety, które spełniają ten warunek nazywamy komitetami ogólnokrajowymi.

Wylosowany podczas dzisiejszego losowania numer będzie dotyczył list kandydatów do sejmików wojewódzkich, ale także do rad powiatu i rad gmin. Numery tych komitetów, które nie mają zasięgu ogólnopolskiego, będą losowane lokalnie w kolejnych dniach. Zajmą się tym komisarze wyborczy.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Losowanie numerów list już o 15:00. Weźmie w nim udział 10 komitetów wyborczych

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że w dzisiejszym losowaniu numerów weźmie udział dziesięć komitetów wyborczych: KW Prawo i Sprawiedliwość, KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, KWW Kukiz'15, KW Polskie Stronnictwo Ludowe, KW Partii Razem, KKW SLD Lewica Razem, KWW Bezpartyjni Samorządowcy, KW Ruch Narodowy RP, KW Partia Zieloni oraz KWW Wolność w Samorządzie.

Komitety liczą na "jedynkę". Przewodniczący PKW: "To nie ma znaczenia"

Regułą jest, że każdy z komitetów liczy na to, że wylosuję "jedynkę", ponieważ to może pomóc w uzyskaniu lepszego wyniku. Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński podkreśla jednak, że nie ma to większego znaczenia, ponieważ w tym roku karty do głosowania przyjmą formę płachty, a nie książeczki.

Przy książeczce mówi się, że ci co są na pierwszych stronach, mają większe szanse. W wyborach samorządowych będzie karta-płachta, więc wszyscy będą mieli te szanse jednakowe. Bez względu, jaki numer uzyska dany komitet, to i tak wszyscy znajdą się na jednej płaszczyźnie - słowa Hermelińskiego przytacza Portal Samorządowy.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (11)
Wybory samorządowe 2018. PKW wylosuje dziś numery list wyborczych
Zaloguj się
 • vidi12

  Oceniono 1 raz 1

  SLD zasługuje na nr 1... Będę się modlił w tej intencji :)

 • hotin

  Oceniono 9 razy 1

  Nam PiSowcom z krwi i kości żaden numer nie przeszkodzi w pokonaniu totalnych oszołomów,co na własny kraj donoszą by tylko koryto odzyskać! PiS jest i będzie WIELKI na wieki!

 • japiota

  0

  Losowanie.
  Numer 1 wylllooooosssowałłł koooomitet ………………….. Praaaaawa i SPRAWIEDLIWOŚCIIIIIIIIIIIII
  Cóż za emocjonujące losowanie, proszę państwa.

 • placowy

  Oceniono 2 razy 0

  PIS - 9 jak grać to grać o najwyższe stawki pomiędzy samorządem Narodowców a KUKIZEM

 • zdzich02

  Oceniono 7 razy -1

  Podobno PiS ma mieć nr 1.

 • kemor234

  Oceniono 13 razy -1

  Strzelam.
  Pomimo, że teoretycznie nr na liście nie ma znaczenia, obstawiam PIS z 1.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX