Wybory samorządowe 2018 Wrocław. Rafał Dutkiewicz nie kandyduje, ale pojawia się na plakatach

Rafał Dutkiewicz, urzędujący prezydent Wrocławia, nie kandyduje w nadchodzących wyborach, ale mimo to jego wizerunek pojawił się na wielu plakatach reklamujących KWW Rafała Dutkiewicza.

Rafał Dutkiewicz jest prezydentem Wrocławia od 2002 roku. W listopadzie kończy się jego prezydentura, a on sam nie zdecydował się na kolejną walkę o fotel prezydenta. Mimo że nie będzie kandydował ani do Rady Miasta ani do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, stworzył swój komitet wyborczy i stał się jego twarzą w kampanii wyborczej, co zdaniem wielu, może wprowadzać wyborców w błąd.

Rafał Dutkiewicz nie kandyduje, ale plakaty z jego zdjęciem pojawiają się na ulicach Wrocławia

Plakaty z wizerunkiem Rafała Dutkiewicza pojawiły się m.in. na ulicy Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu. Widać na nim duże zdjęcie urzędującego prezydenta Wrocławia oraz jego nazwisko. Nazwa komitetu jest znacznie mniejsza. Tak zaprojektowany plakat może sugerować, że prezydent Wrocławia ubiega się o mandat radnego.


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wiadomo jednak, że Rafał Dutkiewicz nie wystartuje w wyborach samorządowych 2018, ponieważ zdecydował się na poparcie kandydatury Jacka Sutryka. Ten drugi miał początkowo startować z list KWW Rafała Dutkiewicza, jednak ostatecznie został kandydatem Koalicji Obywatelskiej, współtworzonej przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną. Start Sutryka z listy KO to jeden z warunków jakie postawił lider PO Grzegorz Schetyna, który musiał zostać spełniony, aby partia poparła Sutryka i  zrezygnowała ze zgłoszonej wcześniej kandydatury Kazimierza Michała Ujazdowskiego. To, że Jacek Sutryk został kandydatem Koalicji Obywatelskiej oznacza dla Rafała Dutkiewicza tyle, że nie mógłby go poprzeć, gdyby sam wystartował z list swojego komitetu - nowa ordynacja wyborcza zabrania popierania kandydatów innych komitetów, niż ten, z którego listy samemu się kandyduje. 

Plakaty z Dutkiewiczem mogą wprowadzać w błąd? "Pan prezydent jest naszym mentorem"


W plakatach promujących komitet wyborczy Dutkiewicza, na których głównym elementem jest zdjęcie urzędującego prezydenta, nic dziwnego nie widzi Jarosław Krauze, pełniący funkcję pełnomocnika wyborczego komitetu Rafała Dutkiewicza -  W końcu nazwa komitetu to Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza - Sojusz dla Wrocławia. Od 2006 roku startujemy do rady pod szyldem prezydenta Dutkiewicza. Pan prezydent jest naszym mentorem - powiedział Jarosław Krauze w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (20)
Wybory samorządowe 2018 Wrocław. Plakaty z Rafałem Dutkiewiczem wprowadzają w błąd?
Zaloguj się
 • dziadwawelski

  Oceniono 3 razy 3

  Ja i tak zagłosuję jak w każdych wyborach na Leszko Kaczyńsko-Smoleńsko. Kto wie może tym razem w końcu wróci statkiem z tej Ameryki ;-))))

 • precz_z_komunia

  Oceniono 6 razy 2

  Najbardziej szczekają kacapskie trolle które i tak oficjalnie w Polsce nie głosują :-)

 • remo29

  Oceniono 10 razy 2

  Jak Kaczyński - mówi, że nie rządzi, a go wszędzie pokazują.

 • 00037wj

  Oceniono 1 raz 1

  I pewnie wygra :)

 • Jan Kowalski

  Oceniono 4 razy 0

  Bardzo dobrze, ktoś nieświadomy pójdzie zagłosować na Dutkiewicza, nie znajdzie jego nazwiska i może zagłosuje na kogoś innego niż Sutryk.

 • borsuk07

  0

  a mi powtórnie po głowie " chodzi " prezydentura ale inna.

 • nino.rota

  Oceniono 13 razy -1

  POrażka.
  Najpierw Schetyna POgonil Chybicką, pitem Ujazdowskiego aż w koncu zwąchal sie z lewicą.
  Do tego polaczyli sie z Nowosmieszna. Zero wyrazistosci! Zero tozsamosci. Po co stworzyli dwie partie ktore sa takie same. Dzbany ktore glosowaly wczesniej na Nowosmieszną Petru dostaly od nich w pysk...
  POszli won!

 • d33mariusz

  Oceniono 35 razy -3

  Głosowanie na PO to głosowanie na piątą kolumnę niemiecką w Polsce. Udowodnił to wczoraj ten sprzedawczyk schetyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX