Jacek Jaśkowiak może wygrać wybory na prezydenta Poznania w I turze [SONDAŻ WYBORCZY]

Jacek Jaśkowiak, urzędujący prezydent Poznania, może wygrać zbliżające się wybory samorządowe w I turze. Tak wynika z najnowszego sondażu wyborczego, opublikowanego na łamach "Rzeczpospolitej".

Koalicja Obywatelska może liczyć także na duże poparcie podczas wyborów do Rady Miasta Poznania.

Sondaż wyborczy: Jacek Jaśkowiak wygra w I turze wyborów na prezydenta Poznania

Najnowszy sondaż dotyczący poparcia dla kandydatów na prezydenta pokazuje, że starający się o reelekcję prezydent Poznania cieszy się dużym zaufaniem wśród mieszkańców – chce na niego zagłosować 51,1 proc. ankietowanych.

Jeżeli taki wynik powtórzyłby się we właściwych wyborach, Jacek Jaśkowiak (Koalicja Obywatelska) wygrałby w drugiej turze. Gdyby wybory samorządowe odbyły się 10 września, kiedy przeprowadzono badania sondażowe, drugie miejsce zająłby kandydat Prawa i Sprawiedliwości, wydawca Tomasz Zysk (22,5 proc. poparcia), z kolei trzecie – Tomasz Lewandowski, popierany przez SLD, Inicjatywę Polska oraz partię Razem (8,6 proc.). Poza podium uplasowali się kolejno: Jarosław Pucek z KW Dobro Miasta (8,1 proc.), Dorota Bąk-Hammermeister ze Społecznej Koalicji Prawo do Miasta (2,1 proc.) oraz Włodzimierz Nowak startujący z Komitetu Wyborczego Poznań Odnowa (0,2 proc.). 7,4 proc. poznaniaków nie wie, na kogo oddałoby głos podczas wyborów samorządowych 2018.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Koalicja Obywatelska przejmie Radę Miasta Poznania? Ma ponad 20 proc. przewagi nad Prawem i Sprawiedliwością

Znaczącą przewagę Koalicji Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością widać także w sondażu dot. wyborów do Rady Miasta Poznania. Zgodnie z danymi z sondażu, Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie 44,3 proc. mieszkańców Poznania. Na drugim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 23,7 proc. Ostatnie miejsce na podium zajął komitet lewicy, który w Poznaniu współtworzą SLD, partia Razem oraz Inicjatywa Polska – ta formacja uzyskała poparcie 12,3 proc. ankietowanych.

Sondaż pokazuje, że w nadchodzących wyborach samorządowych KW Dobro Miasta może liczyć na poparcie 5 proc. poznaniaków, Koalicja Społeczna Prawo do Miasta – na 2,7 proc., z kolei KW Poznań Odnowa na 2 proc. poparcia. 9,5 proc mieszkańców Poznania nie wie, na kogo odda swój głos podczas wyborów do Rady Miasta Poznania.

Sondaż wyborczy w Poznaniu został przygotowany przez Instytut Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS. Badanie zostało przeprowadzone w dniu 10 września.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (33)
Wybory samorządowe 2018. Jaśkowiak wygra wybory na prezydenta Poznania [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • wojtek45-1

  Oceniono 9 razy 5

  Wolne Miasto Poznań!!!!!!

 • fakduck

  Oceniono 14 razy 4

  Nie piszcie takich rzeczy, bo zapeszycie. Komorowski też miał wygrać...

 • jkal

  Oceniono 6 razy 2

  co jeszcze Jaśkowiak może przewalić?

 • rg142

  Oceniono 10 razy 2

  Brawo piss!
  wasz kandydat na podium!
  wielki sukces!

 • yv71

  Oceniono 7 razy 1

  ostatnio było w tokfm, że on chce sprowadzać do Poznania uchodzców, Czeczenów! ludzie wyobrazni nie macie? On sobie robi PR na paradach,sprowadzaniu muzułmanów a dopilnować porządku w Poznaniu jak Cyryl Ratajski to nie łaska? Poznaniowi potrzeba porządku i rozsądku a nie błędnego rycerzyka.

 • j717171

  Oceniono 7 razy 1

  Brawo Poznań!!!

 • tomek.tw22

  Oceniono 15 razy 1

  Prezydent który szerzy patologię antyspołeczną. Brak słów....

 • ryyys

  Oceniono 21 razy 1

  No cóż, tam gdzie ludzie trzeźwi liliputin i jego marionetki mają przechlapane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX