Kandydaci PiS do sejmiku województwa mazowieckiego. Kim są "jedynki"?

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło do Polskiej Komisji Wyborczej listy z kandydatami do sejmiku województwa mazowieckiego. Na pierwszych miejscach znaleźli się m.in. wiceszefowie resortów Andrzej Bittel i Tomasz Zdzikot.

PiS wytypował tzw. „jedynki” do sejmiku województwa mazowieckiego – będzie to m.in. wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski, wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot oraz przewodniczący KRRIT Witold Kołodziejski – tak podaje portal wpolityce.pl.

Okręgi w obrębie Warszawy - kandydaci PiS

Sejmik województwa mazowieckiego składa się z siedmiu okręgów wyborczych. W okręgu pierwszym, w skład którego wchodzą dzielnice Warszawy takie jak Wilanów, Ursynów, Ochota, Mokotów oraz Śródmieście, jako „jedynka” PiS-u wystartuje Witold Kołodziejczyk.

W okręgu nr 2, który obejmuje tereny takie jak Włochy, Wola, Żoliborz, Bielany, Ursus i Bemowo, pierwsze miejsce na liście wyborczej zajmie Michał Prószyński, radny dzielnicy Wola.

W okręgu nr 3, w skład którego wchodzi Targówek, Białołęka, Rembertów, Wawer, Wesoła, Praga-Południe i Praga-Północ, jako pierwszy będzie startował Tomasz Zdzikot.

Pozostałe okręgi wyborcze

Rafał Romanowski wystartuje jako „jedynka” w okręgu nr 4, który przypisany jest miastu Płock i dziesięciu powiatom. W okręgu nr 5, składającym się z Radomia i ośmiu powiatów, pierwszym na liście wyborczej PiS-u będzie Radosław Fogiel, pełniący obecnie funkcję radnego mazowieckiego oraz przewodniczącego Europejskich Młodych Konserwatystów.

Na liście wyborczej dla szóstego okręgu w mazowieckim, który to obejmuje Ostrołękę, Siedlce i dziesięć województwa, jako pierwszy pojawi się obecny prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. „Jedynką” w ostatnim już, siódmym okręgu, pod który podlega osiem powiatów (grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński) będzie Andrzej Bittel.

Wybory samorządowe 2018 odbędą się już 21 października.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o:
Komentarze (27)
Kandydaci PiS do sejmiku mazowieckiego. Znamy "jedynki"
Zaloguj się
 • derylski

  Oceniono 4 razy 4

  Zamiast pisac o takich typach lepiej napiszcie o aferze Getback 10 tys poszkodowanych oszukanych przez banki KNF Deloitte i pośredników finansowych działających na granicy prawa a państwo polskie jego rząd i organy nie robią nic poza pozornymi działaniami prokuratury i zatrzymaniu kilku pionków , słupów i klakierów . Abris i starzy członkowie zarządu Getback w tym Brysik i Solska nadal okradają obligstsriuszy i pilnują aby nikt nie dowiedziała się o ich przekrętach i nie ujawnił jaka role odegrał w aferze Leszek Czarnecki vel TW Ernest

 • jan-ru

  Oceniono 18 razy 4

  Mohery na spotkaniu z Jakim.Rydzyk rządzi.

 • radzionek09

  Oceniono 5 razy 3

  Nic tylko pogratulować kandydatów, nawiasem skąd oni biorą tych imbecyli? Wczoraj nie wybrano Rzecznika Praw Dziecka bo kandydatka była jaka była i nawet przez "różowe okulary" patrząc nie mogli jej poprzeć

 • strach_sie_bac

  Oceniono 13 razy 3

  Młode obszczymurki, bez doświadczenia, które chcą potrząsać województwem mazowieckim. Księża Mazowieccy w grobie przewracają się.

 • cjk.5004

  Oceniono 6 razy 2

  Co ta za młoty? To nie jedynki to kompletne zera. No ale jeśli oborowa może być wicepremierem, nie ma się do dziwić.

 • ja-sio7

  Oceniono 8 razy 2

  jeden karierowicz lepszy od drugiego, start z takiego komitetu to mimo iż intratny to jednak szczyt obciachu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX