Łukasz Gibała przedstawił "jedynki" do Rady Miasta Krakowa. "To bezpartyjni eksperci"

Wybory samorządowe 2018 w Krakowie. Łukasz Gibała przedstawił 'jedynki' na listach do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 w Krakowie. Łukasz Gibała przedstawił 'jedynki' na listach do Rady Miasta (Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta)

Łukasz Gibała, niezależny kandydat na prezydenta Krakowa, przedstawił "jedynki" swojego komitetu na listach do Rady Miasta. "Dużo świeżej krwi, pozytywnej energii i co najważniejsze: gwarancja sprawdzonych kompetencji" - tak na swojej stronie internetowej pisze Łukasz Gibała.

Jedną z jedynek jest sam Łukasz Gibała, który będzie kandydował na radnego w okręgu nr 3, a więc w dzielnicach Bronowice, Zwierzyniec oraz Dębniki.

Łukasz Gibała kandyduje w Krakowie na prezydenta i na radnego

Lider Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Gibały "Kraków dla Mieszkańców" początkowo był sceptyczny jeśli chodzi o jednoczesne kandydowanie na prezydenta Krakowa, jak i do rady miasta.

O to, czy powinien spróbować swoich sił w wyborach do Rady Miasta zapytał na Facebooku. Większość komentujących opowiedziało się za. - Ponad 95 proc. z komentujących napisało: Łukasz startuj. To zaważyło – wypowiedź Łukasza Gibały relacjonuje portal krakow.naszemiasto. Start Gibały w wyborach do rady miasta to plan B na wypadek, gdyby nie udało mu się zostać prezydentem.

Łukasz Gibała: "Jeden radny w każdym okręgu to cel realistyczny"

Łukasz Gibała zapowiedział, że chce wprowadzić po jednym radnym w każdym okręgu. - To jest cel realistyczny, tak wynika z sondaży, to można osiągnąć. Nie będę rysował jakichś super optymistycznych scenariuszy, że może w tej kadencji, w tych wyborach uda się pokonać Jacka Majchrowskiego i Platformę albo PiS. Domyślam się i zakładamy, że będziemy trzecim klubem w Radzie Miasta, ale jeśli nam się uda wprowadzić siedmioro radnych, to i tak będzie nowa jakość w krakowskiej Radzie Miasta – powiedział lider stowarzyszenia Logiczna Alternatywa w rozmowie dla Radia Kraków.

Wybory samorządowe 2018 kandydaci komitetu "Kraków dla mieszkańców" 

Kto będzie „jedynką” w wyborach samorządowych 2018 na listach komitetu Łukasza Gibały? W okręgu nr 1 na szczycie listy znalazł się Łukasz Maślona, aktywista miejski, który poświęca się walce o zieleń oraz czyste powietrze w Krakowie. W okręgu nr 2 „jedynką” została Agnieszka Wantuch, pracownik naukowy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowe.

W okręgu nr 3 liderem listy został sam Łukasz Gibała, z kolei w okręgu 4 – Janek Pietras, przewodniczący dzielnicy dziewiątej. Na górze listy w okręgu nr 5 znajdzie się Alicja Szczepańska, działaczka na rzecz praw kobiet, seniorów i osób niepełnosprawnych, w okręgu nr 6 ekolog Mariusz Waszkiewicz, z kolei w okręgu nr 7 – Amelia Juszczak-Michalska, związana z Nową Hutą organizatorka protestu przeciwko nadbudowie budynku na os. Teatralnym.

Zespół Gibały chce sprawić „by Kraków stał się miastem wolnym od smogu, bardziej zielonym i zdrowym, a koszty życia jego mieszkańców znacząco się zmniejszyły” - pisze lider Logicznej Alternatywy na stronie gibala.pl.

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Trzy słowa, jedna kategoria: miejsce. Odgadniesz wszystkie?
1/16uniwersytet, zabytki, Orlęta
Zobacz także
 • Wybory samorządowe 2018 w Krakowie. Jacek Majchrowski obiecuje więcej parków i basenów Jacek Majchrowski obiecuje więcej zieleni w Krakowie. Ma powstać "zielony pierścień"
 • Wybory samorządowe 2018. Małgorzata Wassermann chce budować parkingi koło szkół Małgorzata Wassermann chce budować parkingi w pobliżu szkół. Podniosły się głosy sprzeciwu
 • Wybory samorządowe 2018 w Krakowie. Koalicja Jacka Majchrowskiego wygrywa w sondażach Kraków. Koalicja Jacka Majchrowskiego wygrałaby wybory do Rady Miasta [SONDAŻ WYBORCZY]
Komentarze (16)
Wybory samorządowe w Krakowie. Łukasz Gibała przedstawił "jedynki" do Rady Miasta
Zaloguj się
 • malepifko

  Oceniono 5 razy 3

  Nie ma szans. Ludzie są przeżarci na wskroś POPiSem. Narzekają, ale zawsze głosują na te same mordy.

 • Piotrek Jadkowski

  Oceniono 2 razy 2

  Gibała to jedyna szansa na to, żeby w Krakowie rozwalić układ Majchrowskiego i przegnać nieuolnych ludzi siedzących na dobrze płatnych posadkach już od lat. Nie ma innego sensownego kandydata na horyzoncie - Gibała wg sondaży ma zawsze trzecie miejsce. Więc albo on albo Majchrowski czy Wassemann (bo na jedno tu wychodzi)

 • Daniel Kowalczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Łukasz Gibała to dla ludzi chcących w Krakowie zmiany jedyne rozwiązanie. Innych po prostu nie ma. A wybór jest prosty - albo przez 5 lat będzie po jaśniepańsku rządził Jacek i jego koledzy, albo przyjdzie kandydatka pisu a razem z nią tabuny misiewiczów. Jedyną zmianą może być Gibała, inaczej przez 5 lat nic się tu nie zmieni. Prosty rachunek

 • Oceniono 1 raz 1

  Nowe twarze znane z działania a nie gadania. Tego potrzebuje Kraków! Oszczerstwa o powiązania z PiSem co najmniej śmieszne. Macie mój głos!

 • wujojano

  Oceniono 7 razy 1

  Czy Gibała to kret, czy tylko kretyn?

 • muzoman

  Oceniono 3 razy 1

  Coś uparty ten Łukasz. Z drugiej ligi a pcha się i pcha.

 • runnin.biz

  0

  Do wyborów wszystkie krakowskie zakonnice mają zniknąć. Nie obchodzi mnie jak to zrobią i gdzie się podzieją. Ma ich tam nie być!

 • Radek Kozłowski

  0

  Gibała to naturalny kandydat, jedyny który może dac jakąś nadzieje na to, że ci sami ludzie przyssani do stołków w magistracie i spółkach miejskich zostaną wreszcie odwołani. Od 16 lat w mieście panuje ten sammuklad zależności skupiony wokół prezydenta Majchrowskiego. Kandydatka Pisu nic nie zwojuje, więc jedynym który się będzie liczył w tym starciu z ukladem jest właśnie Gibała

 • Wiktor Nawolski

  0

  Cieszę się że jest szansą na wprowadzenie świeżej krwi do rady miasta, może w końcu ktoś będzie działał na rzecz mieszkańców a nie urzędników!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje