Jacek Sutryk kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia

Wybory samorządowe 2018 we Wrocławiu. Jacek Sutryk kandydatem na prezydenta Wrocławia, popieranym przez Koalicję Obywatelską

Wybory samorządowe 2018 we Wrocławiu. Jacek Sutryk kandydatem na prezydenta Wrocławia, popieranym przez Koalicję Obywatelską (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

Koalicja Obywatelska ogłosiła, kto będzie jej kandydatem na prezydenta Wrocławia podczas zbliżających się wyborów samorządowych. To Jacek Sutryk - 40-letni pracownik wrocławskiego magistratu.

Jacek Sutryk jest z wykształcenia socjologiem – ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim, doktoryzuje się w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej, jest także wykładowcą w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Przez pięć lat pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu, od 2011 roku jest dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu.

Jacek Sutryk kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Chce rozwijać kolej i dbać o równomierny rozwój regionu

Podczas prezentacji swojego programu, Jacek Sutryk podkreślał, że chce, aby cały region rozwijał się równie szybko. - Nie powinno być w tej kwestii różnic, tylko wspólnota interesów. Chcemy silnego Wrocławia i silnego regionu – powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej. Na poniedziałkowym spotkaniu z mediami i mieszkańcami Wrocławia współpracownicy Jacka Sutryka, jak i sam kandydat na prezydenta Wrocławia podkreślali, że jednym z najważniejszych punktów programowych Sutryka będzie usprawnienie transportu publicznego w mieście. - W ciągu pięciu lat pociągi z Dworca Głównego muszą odjeżdżać do powiatowych miast co pół godziny. Tylko "gęsta" kolej jest alternatywą dla samochodów – powiedział towarzyszący Jackowi Sutrykowi Grzegorz Roman, polityk Platformy Obywatelskiej.

Koalicja Obywatelska zachęca wrocławian do głosowania. Ma być rozbudowa sieci tramwajowych, walka ze smogiem i tańsze mieszkania

Politycy Koalicji Obywatelskiej obiecali także, że we Wrocławiu będą powstawać kolejne linie tramwajowe, w tym takie, które będą prowadzić do podwrocławskich miejscowości. Jacek Sutryk powiedział, że pierwszą z nich mogłaby być linia prowadząca do gminy Kobierzyce, z kolei linia Wrocław Ołtaszyn mogłaby zostać przedłużona do podwrocławskiej miejscowości Wysoka.

Istotnymi punktami w planach Jacka Sutryka ma być także Dolnośląska Karta Seniora oraz Karnet Aktywizacyjny, które mają ułatwić uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym miasta, a także darmowe szczepienia przeciw grypie dla seniorów. Koalicja Obywatelska z Jackiem Sutrykiem na czele obiecuje także skuteczną walkę ze smogiem, ułatwienie kontaktu mieszkańców miasta z urzędem oraz stworzenie alternatywy dla rządowego programu „Mieszkanie Plus”, którym ma być samorządowy program mieszkaniowy.

Dobrze znasz Polskę? To na pewno nie dasz się oszukać
1/21Najgłębszym polskim jeziorem jest Hańcza.
Zobacz także
 • Leżajsk, Muzeum Ziemi Leżajskiej. Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Burza po słowach Andrzeja Dudy o "wyimaginowanej wspólnocie". "Polexit coraz bliżej"
 • Suwałki: pijany sędzia spowodował kolizję. Nowe informacje Sędzia z Wrocławia i jego żona oskarżeni o kradzież. Mieli ukraść głośniki, pendrive'y i kabel
 • Grzegorz Schetyna poinformował, że PO oficjalnie wycofuje rekomendację dla Kazimierza Michała Ujazdowskiego jako kandydata na prezydenta Wrocławia. Nowego - wskaże Nowoczesna. Wybory samorządowe we Wrocławiu. PO wycofała poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego
Komentarze (17)
Jacek Sutryk kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia
Zaloguj się
 • grzegorzul

  Oceniono 18 razy 6

  ja już stoję pod lokalem wyborczym, aby na sutryka głosować..to że z magistratu jest mnie przekonało i z ko i z po...i du-po

 • jasiek45

  Oceniono 5 razy 3

  mam nadzieje ze Wroclawianie wybiore madrze , po co nam taki kolo....

 • naiwny_debilek

  Oceniono 2 razy 2

  Zgnoili centrum, a teraz PiS już zaciera łapy na polskie samorządy.

 • Anton Zaton

  Oceniono 8 razy 2

  Sutryk pokona pis, bo to jedyny kandydat który zdobył poparcie tak szerokiego grona organizacji i partii, a poza tym to co mówi ma sens i nie obiecuje gruszek na wierzbie.

 • tomek.sawyer

  Oceniono 3 razy 1

  ile jeszcze razy ten artykuł pojawi się jako "nowy"?

 • totmes72

  Oceniono 6 razy 0

  już lecę pędzę zadzieram kiecę....Dutkiewicz co wybory obiecał to samo...powtórka z historii...

 • ja.szela

  Oceniono 9 razy -1

  To już jakiś absurd, wiele naprawdę dużych wrocławskich osiedli nie ma tramwaju a oni chcą nim uszczęśliwić Kobierzyce i Wysoką. Kto zapłaci za budowę i utrzymanie? Gmina Kobierzyce? powiat? Czy miasto będzie miało gest i wyłoży pieniądze? Zamiast rozwijać infrastrukturę w mieście żeby ludzie nie musieli osiedlać się pod Wrocławiem to będą inwestować w wiejskie tramwaje.

 • qznia

  Oceniono 2 razy -2

  co z MArtą Lempart?
  Gazeto przecież MArta to Twoja kandydatka, nie przepuśćcie Sutrykowi , przecież to Ujazdowski 2.0

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje