Wybory samorządowe 2018. Daria Gosek-Popiołek przedstawiła swój program wyborczy

Wybory samorządowe 2018. Daria Gosek-Popiołek, kandydatka na prezydenta Krakowa startująca z partii Razem, przedstawiła wczoraj swój program wyborczy. Za swój priorytet obrała politykę równościową oraz prawa kobiet.

Daria Gosek-Popiołek deklaruje m.in. wprowadzenie większej ilości parytetów, utworzenie organu do walki z dyskryminacją oraz pomoc rodzicom, a szczególnie matkom.

Daria Gosek-Popiołek – program wyborczy

Daria Gosek-Popiołek zadeklarowała podpisanie i realizację postanowień Europejskiej Kary Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Kandydatka chce uczynić Kraków miejscem bardziej otwartym, dlatego zaoferowała patronat miasta nad corocznym Marszem Równości oraz Krakowską Manifą. Do tego kandydatka partii Razem w wyborach samorządowych ma zamiar stworzyć Społeczną Radę Przeciwdziałania Dyskryminacji, a także biuro pełnomocnika ds. równego traktowania.

Propozycje dla rodzin

Kandydatka krakowskiego oddziału partii Razem chce wprowadzić wysokie standardy okołoporodowe w szpitalach podlegających miastu. Do tego oferuje pomoc w powrocie do pracy rodzicom, którzy są po urlopie rodzicielskim lub wychowawczym. Planuje także zwiększenie ilości żłobków oraz szkolenia dla opiekunek i opiekunów dzieci do lat 3. Daria Gosek-Popiołek ma zamiar uczynić metodę in vitro leczeniem powszechnie dostępnym oraz bezpłatnym. Pragnie również zwiększyć nakłady przeznaczone na sport rekreacyjny i amatorski, zwłaszcza jeśli chodzi o ofertę sportową dla kobiet i dziewcząt.

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o:
Komentarze (18)
Kraków. Kandydatka partii Razem Daria Gosek-Popiołek przedstawiła plan wyborczy
Zaloguj się
 • isiah.thomas

  Oceniono 15 razy 7

  Kto?

 • slon2002

  Oceniono 6 razy 2

  tak!!! Polityka równościowa oraz prawa kobiet, to są priorytety da Krakowa!!! Ch... tam komunikacja, budownictwo, zadymienie, lecznictwo itp. Najważniejsze są prawa kobiet!!!

 • matts06

  Oceniono 5 razy 1

  Ale żeście się postarali... Myślę, że mogliście napisać tylko 2zdania. Żenujący poziom dziennikarstwa... W programie są również inne tematy, jak smog, zieleń, komunikacja miejska, żłobki, ale nie, wy by ośmieszyć kandydatkę i pokazać (według was), że nie ma nic do zaproponowania, skupiacie się tylko na kwestiach praw kobiet i światopoglądowych.
  A co do tej pani, to mój głos w wyborach ma.

 • blahblah69

  Oceniono 9 razy 1

  Mam żelazną zasadę : (niestety, dotyczy w zasadzie w 99% kobiet) - nie ufam osobom z podwójnym nazwiskiem, podwójnym imieniem a w szczegolnosci mieszanym (Jan Maria na przykład).

 • grzegorzul

  Oceniono 9 razy 1

  a to ona a tych popiołków ? swoje 5 minut ma i 0,1 % poparcia...razem do przodu pani popiolkowa

 • kriso135

  Oceniono 7 razy 1

  Z takim programem to ta kanapowa partia nie zdobędzie poparcia przez 20 lat. I całe szczęście

 • popieramkukiza

  Oceniono 11 razy 1

  Daria Engels ?

 • and.reh

  0

  "chce wprowadzić wysokie standardy okołoporodowe w szpitalach podlegających miastu". Ale jak?

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 2 razy 0

  Kraków ma trzy problemy do rozwiązania:
  1. Smog
  2. Komunikacja
  3. Maczety
  Ktoś zaproponował jakiś sensowny program, żeby te problemy rozwiązać?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX