Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na prezydenta Poznania i ich obietnice wyborcze

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta /)

Wybory samorządowe 2018 odbędą się już 21 października. Kandydaci na prezydenta Poznania dopiero zaczęli przedstawiać swoje programy wyborcze. Kto i w jaki sposób chce powalczyć o fotel prezydenta Poznania?

Obecnym prezydentem Poznania jest Jacek Jaśkowiak, który ubiega się o reelekcję. Kim są pozostali kandydaci na prezydenta Poznania w nadchodzących wyborach samorządowych?

Faworyt sondaży - Jacek Jaśkowiak

Największe szanse na wygraną ma Jacek Jaśkowiak, startujący z listy Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna). Program wyborczy, wspólny dla Jaśkowiaka i Koalicji, ma zostać ogłoszony na początku przyszłego tygodnia. Jego założenia opracowuje sztab radnego Łukasza Mikuły we współpracy z prezydentem.

Wspólnym kandydatem lewicy jest z kolei dotychczasowy wiceprezydent miasta, Tomasz Lewandowski. Chce on skupić się na opiece społecznej. Zaproponował także wprowadzenie Karty Wartości Miejskich. W jej ramach przedsiębiorcy, którzy oferują pracownikom umowę o pracę i dobre stawki, mogliby zyskać profity przy zamówieniach publicznych.

Kandydaci na prezydenta Poznania

W wyborach samorządowych 2018 w Poznaniu wystartuje także Tadeusz Zysk, kandydat PiS, który proponuje inwestycje w infrastrukturę. Chce wybudować linie premetra, a także stworzyć więcej skrzyżowań kolejowo-drogowych.

Jarosław Pucek, z komitetu Dobro Miasta, opiera swój plan na siedmiu filarach - są to: transport publiczny, porządek i bezpieczeństwo w mieście, polityka społeczna, ochrona środowiska, kultura, przyśpieszenie tempa rozwoju Poznania oraz otwarcie urzędu dla mieszkańców miasta.

Kolejny społecznik, Włodzimierz Nowak, również ujawni swój plan wyborczy w przyszłym tygodniu. Kandydat na prezydenta Poznania zdradza na razie, że pragnie bardziej demokratycznego i szybciej rozwijającego się miasta. Chce także odmienić oblicze poznańskiego transportu.

Ugrupowanie z planem wyborczym

Dorota Bonk-Hammermeister to kandydatka Koalicji Prawo do Miasta, jedynego ugrupowania, które do tej pory przedstawiło swój plan wyborczy. Planuje skupić się przede wszystkim na edukacji, bezpieczeństwie, zwiększaniu obszaru terenów zielonych oraz na poprawie transportu publicznego.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Znasz lepiej historię niż 12-latkowie? To musisz mieć co najmniej 13/15
1/15Która z tych postaci była bogiem olimpijskim?
Zobacz także
  • Wybory samorządowe 2018 w Szczecinie. Piotr Krzystek mówi o wyspie Łasztownia i in vitro Wybory samorządowe 2018 w Szczecinie. Piotr Krzystek chce zagospodarować wyspę Łasztownia
  • Czesław Małkowski Czesław Jerzy Małkowski chce znów być prezydentem Olsztyna. Proces ws. gwałtu wciąż trwa
  • Włodzimierz Nowak Wybory samorządowe w Poznaniu. O fotel prezydenta powalczy też Włodzimierz Nowak
Skomentuj:
Wybory samorządowe. Co obiecują kandydaci w Poznaniu?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje