W Niemczech uderzył front Klaus. Są ranni. Ucierpieli uczestnicy wesela

Groźne burze przeszły nad Niemcami. Front sztormowy Klaus dał się najbardziej we znaki mieszkańcom wschodniej części Niemiec. Co najmniej 21 osób zostało rannych.

Co najmniej 21 rannych, zalane ulice, powywracane drzewa i inne zniszczenia – to skutek frontu sztormowego Klaus. Wichury i ulewy, jakie ze sobą przyniósł, rozszalały się w Niemczech w środę wieczorem. 

Front Klaus w Niemczech. Ranni ludzie

Najbardziej ucierpieli uczestnicy wesela w Blankensee w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Po silnym porywie wiatru z wysokości czterech metrów na grupę gości spadł ciężki konar, raniąc kilka osób. Na pomoc przyjechało 43 strażaków.

W Oranienburgu koło Berlina wiatr zerwał koronę drzewa, która runęła na gości imprezy odbywającej się na wolnym powietrzu. Rany odniosło 11 osób – poinformowała miejscowa straż pożarna. Niedaleko Magdeburga od uderzenia pioruna zapalił się dach domu. Dom nie nadaje się teraz do użytku.

Burze w Niemczech. Zalany Berlin

Front sztormowy zaatakował także Berlin. Według meteorologów wiatr osiągał nawet 110 km na godzinę. Straż pożarna interweniowała w 320 przypadkach. Niektóre ulice były przez kilka godzin zalane, na jeziorze Wannsee powywracane zostały łodzie, przewracające się drzewa zniszczyły samochody. 

W środę wieczorem przez około dwie godziny nie kursowały w Berlinie na Dworcu Głównym żadne pociągi dalekobieżne. Burze zniszczyły sprzęt techniczny, a gałęzie na torach blokowały ruch kolejowy. W czwartek rano nie mogły jeszcze kursować planowo wszystkie linie kolei podmiejskiej. Został jednak wznowiony ruch pociągów dalekobieżnych. 

Nadchodzi ochłodzenie

Niepogoda dotknęła szczególnie wschodnią część Niemiec. Według służb meteorologicznych w uzdrowiskowym Waren w Meklemburgii-Pomorzu Przednim spadło w ciągu dwóch godzin około 35 litrów deszczu na metr kwadratowy. W Gerze w Turyngii – aż 45 litrów w ciągu trzech godzin. 

W czwartek ma się w Niemczech nieco ochłodzić. Najwyższa temperatura w kraju – 28 stopni Celsjusza – ma panować w Berlinie. Podobnie ma być w Bawarii wzdłuż Dunaju. Chłodniej będzie za to w zachodniej części kraju. Meteorolodzy nie wykluczają jednak burz i intensywnych opadów w Szwarzwaldzie, Turyngii i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. 

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

W Polsce przed burzami ostrzega IMGW. Gdzie jest burza?

Więcej o:
Komentarze (13)
Burze i ulewy w Niemczech. Są ranni. Ucierpieli uczestnicy wesela
Zaloguj się
 • sop3

  Oceniono 12 razy 6

  U nas nie ma wesela żeby ktos nie ucierpiał.Niekoniecznie z powodu pogody.

 • ps11111ps

  Oceniono 3 razy 3

  Super! Przyjadą nowe tanie auta z Niemiec!

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 1 raz -1

  . A w jakiej religii bierze się ślub w środku tygodnia. Chytrzy i skąpi Niemcy nie urządzają wesel, to pewnie byli muzułmanie. Ciekaw jestem, czy ktoś naukowo podszedł z miesiącem r w nazwie i sprawdził statystyki i czy to tylko polski przesąd?

 • oldthor

  Oceniono 7 razy -3

  Mój Bosze, nic się imigrantom nie stało? #takpytam

 • bamapo

  Oceniono 8 razy -4

  Klaus Mittwoch?

 • tel123

  Oceniono 8 razy -6

  Dlaczego takie "cyrki pogodowe" były rzadkością w czasach tzw komuny ? Anomalie pogodowe = anomalie polityczne ??

 • sommers

  Oceniono 19 razy -13

  A Merkel w kolejną rocznicę D'Day, jak co roku, dziękuje za wyzwolenie Niemiec od nazistów.

  Takie jaja... Nie wiadomo teraz do kogo iść po odszkodowanie za np. wymordowanie 10 milionów Polaków i zniszczoną stolicę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX