"Frankfurter Allgemeine" o pedofilii w polskim Kościele: odpychająca podwójna moralność

Komentując film o wykorzystywaniu seksualnym dzieci przez księży, "FAZ" pisze o "odpychającej podwójnej moralności obrońców tradycyjnych wartości". Nazywa Kościół "autorytarną organizacją o skostniałej ideologii".

"Powołując się na naukę Kościoła katolickiego i z jego wsparciem, polska prawica prowadzi działania przeciwko mniejszościom seksualnym" - pisze Reinhard Veser w komentarzu opublikowanym w czwartek we "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Jak zaznacza, dyskryminacja homoseksualistów uzasadniana jest ochroną chrześcijańskich wartości i rodziny. "Jarosław Kaczyński, przywódca partii rządzącej PiS, utożsamia krytykę pod adresem Kościoła ze zdradą ojczyzny" - kontynuuje autor komentarza. "W tym samym tonie utrzymane są reakcje jego partii na film dokumentalny, który od kilku dni robi w Polsce furorę, ponieważ dostarcza dowodów na to, że polscy biskupi systematycznie tuszowali przypadki seksualnego wykorzystywania (dzieci) przez księży" - czytamy w "FAZ".

Film Sekielskiego. Sprawa pedofilii w Kościele "problemem dla PiS"

"Na finiszu kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego ta sprawa może stać się "poważnym problemem" dla PiS - ocenia Reinhard Veser.

Ta postawa demaskuje przede wszystkim "odpychającą podwójną moralność" tych obrońców "tradycyjnych wartości", którzy twierdzą, że "chronią dusze dzieci przed niemoralnością otwartego społeczeństwa" akceptującego ludzi o wszystkich orientacjach seksualnych i wszystkich tożsamościach. Przykład Polski pokazuje po raz kolejny, skąd nadchodzi rzeczywiste zagrożenie - "od autorytarnych organizacji o skostniałej ideologii" - pisze w konkluzji publicysta. 

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle.

Więcej o:
Komentarze (117)
"FAZ" o pedofilii w polskim Kościele: odpychająca podwójna moralność
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 56 razy 48

  Po tak nikczemnym ataku ze strony Niemiec, nasz F-16 powinny zostać natychmiast postawiona w stan gotowości bojowej!
  "Kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę", że zacytuję p.Kaczyńskiego!

 • ggchmiel

  Oceniono 36 razy 34

  Dlatego p. Kaczyński woli cichy sojusz z Moskwą w której interesie wyprowadza Polskę z Unii, niż z Zachodem, który, kulawo, bo kulawo, ale jakieś standardy trzyma.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 39 razy 33

  Niemce, a ludzkim głosem gadają, w przeciwieństwie do wielu naszych. Cuda, panie, cuda.

 • niktwazny126

  Oceniono 38 razy 30

  Oni tam w Niemczech i w ogóle w Europie to jeszcze nie wiedzą, że to towar eksportowy. Niebawem gwiazdy intelektu i strażnicy moralności zasiądą w ławach parlamentu brukselskiego. Będzie się działo, jak zaczną zabierać głos.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 31 razy 27

  Kiedyś Polak złodziej dziś pedofil. Ładną nam kler robi opinię.

 • justas32

  Oceniono 31 razy 23

  Każdy Wolak głosujący na PiS ma odpychającą, podwójną moralność ...

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 19

  Polska jest sławna na całym świecie , promują ją PiS i nasz ukochany kościółek , obie formacje czyste i uczciwe jak lilija .

 • 64stasiek

  Oceniono 17 razy 17

  nie zapominajcie, że PiS robi tę wiochę w imieniu swoich wyborców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX