Latami zatruwał kanapki i dawał je kolegom z pracy. Dostał dożywocie

Na karę dożywocia i przymusowy pobyt w szpitalu psychiatrycznym sąd w Bielefeld skazał mężczyznę, który latami truł w pracy kolegów.

Przestępstwo to jest bezprecedensowe w historii niemieckiego sądownictwa. 57-letni Klaus O. z Westfalii latami podtruwał kolegów sypiąc im do kanapek truciznę. Sąd Krajowy w Bielefeld skazał go w czwartek (7.03.2019) na karę dożywotniego pozbawienia wolności i przymusowy pobyt w szpitalu psychiatrycznym.

Dostał dożywocie za zatruwanie kanapek 

Klaus O. podtruwał kolegów w pracy związkami rtęci i octanu ołowiu. "Z dystansu i z zainteresowaniem obserwował ich powolne wyniszczenie" – napisał lokalny dziennik "Neue Westfälische". Jeden z poszkodowanych znajduje się od dwóch lat w stanie śpiączki, dwóch innych zatrutych doznało poważnego i nieodwracalnego uszkodzenia nerek.

Klaus O. został przyłapany na gorącym uczynku, kiedy jeden z jego współpracowników zauważył na swojej kanapce biały proszek. Koledzy uważali to początkowo za zły żart. Przestępstwo wyszło na jaw dopiero dzięki zainstalowanej szybko kamerze, a wszczęte śledztwo wykazało wymiar czynu.

Oskarżony został uznany winnym próby morderstwa, a dodatkowo ciężkiego uszkodzenia ciała i niebezpiecznego uszkodzenia ciała. Klaus O. milczał podczas procesu.

Artykuł ukazał się na "Deutsche Welle". 

Więcej o:
Komentarze (47)
Dostał dożywocie, bo latami zatruwał kanapki i dawał je kolegom z pracy
Zaloguj się
 • klan_fan

  Oceniono 23 razy 11

  Chłodno i metodycznie. Pasjonat.
  Jak American Tabacco lub inne Phillips Morris. Tyle, że oni legalnie😞

 • himils

  Oceniono 10 razy 10

  Sprawa psychiatrycznie ciekawa. Ale komentarze kolegów też pasjonujące.

 • amatorpiwa

  Oceniono 11 razy 9

  Można kolegom sikać np. do kawy ale truć ???

 • loneman

  Oceniono 18 razy 8

  To taki typowy nasz "prawicowy patriota", ktory widzi swych przeciwnikow w krematorium albo na szubienicy 😦😨😱😧

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 6

  Czy ten niemiecki świr potrafiłby przyrządzić odpowiednio przyprawioną sałatkę? Jeśli tak, to dać go do pewnego bufetu w Warszawie.

 • coelka

  Oceniono 16 razy 6

  Niech polskie sądy i prokuratura nauczą się czegoś od cywilizowanych kolegów. Jak się stosuje prawo,interpretuje i jakie kary są adekwatne do czynów .

 • Zawisza Brązowy

  Oceniono 5 razy 5

  oj tam oj tam, zatrute kanapki, nas codziennie trują TVP wiadomości wieczorne i co i nic!!

 • elzbieta09

  Oceniono 5 razy 5

  Ladne te kanapki. Az cztery zdjęcia ilustracyjne, abysmy wiedzieli jak wyglądają kanapki. A może redaktor byl głodny i chociaż poogladal sobie kanapki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX