Wyrok dożywocia dla sprawcy wypadku drogowego. Sąd w Hamburgu uznał 24-latka za mordercę

Pijany i bez prawa jazdy spowodował tragiczny wypadek w Hamburgu. Sąd potraktował go jak mordercę. Słusznie - orzekł Federalny Trybunał Sprawiedliwości.

W Niemczech zapadł pierwszy prawomocny wyrok, skazujący sprawcę wypadku drogowego za morderstwo. Dwa lata temu 24-letni wówczas mężczyzna ukradł w Hamburgu taksówkę, po czym, uciekając przed policją, doprowadził do czołowego zderzenia, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ciężko ranne.

Mężczyzna prowadząc pojazd był pijany, nie miał też prawa jazdy. Uciekając przez centrum Hamburga jechał momentami z prędkością ponad 150 km/h. Mężczyzna prowadził samochód pod prąd i nie zatrzymywał się na światłach. Gdy doszło do zderzenia z innym samochodem, na liczniku miał co najmniej 130 km/h.

Wiedział, że może zabić

Sąd w Hamburgu skazał sprawcę za zabójstwo oraz podwójne usiłowanie zabójstwa. Sąd uznał, że mężczyzna, prowadząc samochód w ten sposób, musiał liczyć się z tym, że zabije innych. Skazano go na dożywotnie więzienie.

Mężczyzna odwołał się od wyroku. Sprawa trafiła do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (BGH), który odrzucił apelację. Tym samym wyrok jest prawomocny.

To pierwszy raz, kiedy sprawca wypadku drogowego został prawomocnie skazany w RFN za zabójstwo. Przed rokiem ten sam Trybunał uchylił wyrok sądu w Berlinie, który także skazał za zabójstwo dwóch piratów drogowych. Trybunał uznał wówczas, że nie udowodniono dostatecznie zamiaru zabójstwa.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''.

Więcej o:
Komentarze (247)
Niemcy: wyrok dożywocia dla sprawcy wypadku drogowego. Sąd uznał 24-latka za mordercę
Zaloguj się
 • mar.rod81

  Oceniono 174 razy 164

  SUPER! Bardzo dobry wyrok! Tak samo powinni skazać właściciela Porsche w głośnej sprawie, gdzie na publicznej drodze urządzono sobie wyścigi a wynikiem tego było MORDERSTWO Słowaka.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 79 razy 63

  To są wzorce, które śmiało można kopiować. Aaaaa, zapomniałem, zbytnio by uderzyło w Suterena :/

 • dvla

  Oceniono 64 razy 50

  W Polsce. Nieumyślnie spowodowanie wypadku. 2 lata w zawiasach max.

  Za rozjechanie 3 osób to temida daje 4lata bezwzględnego. Taka PL rzeczywiść

  Stop Mordercom Drogowym !

 • ceppisowski

  Oceniono 48 razy 44

  W Polsce to nie przejdzie!!!!!
  W Polse prawo ustalaja politycy
  ci sami politycy ktorzy jezdza po pijaku

 • lkolesio

  Oceniono 37 razy 31

  A kiedy w Polsce. Chyba najwyższy czas.

 • obeznany

  Oceniono 32 razy 30

  W Bulandzie dostałby 4 lata. Ale tu życie jest tanie a miszczowie umiom jezdzić szybko ale bezpiecznie.

 • plastikpiokio

  Oceniono 29 razy 27

  a u nas w polsce gnojek zabijając trzy osoby dostaje 4 latka i cieszy się że wyjdzie po dwóch.---chociaż ten morderca znacznie przekraczając świadomie dopuszczalną prędkosc spowodował smierc tych osób z winy UMYSLNEJ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX