Komentarze (157)
Historyczna decyzja - dopuszczono do genetycznej modyfikacji zarodków
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pyosalpinx

  Oceniono 4 razy 2

  Jako liberalny ginekolog musze stwierdzic ze to male przegiecie....ale dzieki temu bedzie mozna sklonowac Kaczynskiego, ktory bedzie tak samo wredny jak original

 • makuzy

  Oceniono 2 razy 2

  Może niedługo trzeba będzie przedefiniować czym jest człowiek i życie w ogóle. Jest to chyba lepsze rozwiązanie niż konstruowanie kolejnego tabu w miejscu gdzie można po prostu wejść i zapalić światło.

 • wiktormarzena

  Oceniono 22 razy 2

  ...produkować będą małych blumsztajnów, lizów oraz trynkiewiczów? Elitę UE.

 • genocidezionism

  Oceniono 1 raz 1

  GW jak zwykle mija się z prawdą . Brytyjscy uczeni nie są pierwsi w tej procedurze medycznej.
  Pierwsi bezapelacyjnie są uczeni niemieccy z hitlerowskich obozów zagłady , które miały specjalne oddziały badawcze i tam przeprowadzano nie tylko eksperymenty na embrionach ale nawet na starszych dzieciach ,matkach w ciąży , na ciążach .Zapewne nie obyło się bez mutacji tyle ,że wtedy nie umiano jeszcze tego zapisać . Tym niemniej pierwsze miejsce i dyplom , nagroda nobla z medycyny należy się uczonym niemieckim . Kolejne drugie miejsce zajmują uczeni chińscy którzy jak wiadomo już sklonowali człowieka tyle tylko ,że mutacje go zabiły. Na trzecim miejscu będziemy mieli dopiero i niestety uczonych brytyjskich którzy muszą uważać aby nie pomyliły im się metody bo wtedy będzie OWCA.Nic do śmiechu raczej do płaczu.

 • hopsiupbec

  Oceniono 1 raz 1

  "Poniżej zdjęcie ludzkiego zarodka, w którym widoczne jest działanie genów, które mają zostać poddane badaniom"

  A teraz drodzy pro-liferzy, gdzie na załączonym zdjęciu widzicie człowieka?

 • duda.laskawy

  Oceniono 1 raz 1

  Pokazcie chociaz jedną róznice miedzy tymi eksperymentami a eksperymentami doktora Mengele? Mowie poważnie.

 • aniechtowas

  Oceniono 1 raz 1

  po przeczytaniu prawie wszystkich komentarzy pod tym artykulem stwierdzam, ze tylko jedna-trzy osoby zrozumialy o co w tym chodzi...

  szarlatani pracuja w laboratoriach juz bardzo dawno, teraz stwarzaja do tego podstawy "prawne"..

  szarlatanom z pewnoscia nie chodzi o jakakalwiek poprawe zdrowia zwyklych ludzi, wyeliminowania jakichkolwiek chorób z genomu a wrecz przeciwnie!

  w tych laboratoriach pracuja niewiedzacy lub psychopaci, którzy gleboko w pewnej czesci ciala maja dobro ludzkosci, nie mówiac juz o czlowieczenstwie, wypelniajac oczekiwania lub rozkazy psychicznie chorych "elit".

  pytanie: jesli z czlowieka pozostanie robot ,to czym jest czlowiek i po co on jest na ziemi?

  smierci jeszcze nikt nie przezyl. kazdy ma przejsc swój kawalek i podac paleczke nastepnemu pokoleniu itd...
  czy robot w matrixie bedzie to lepiej rozumial niz stary klasyczny egzemplarz czkowieka?

  a o wyeliminowaniu huntingtona, hemofilii czy cukrzycy dzieki pracom nad genomem w laboratoriach mozecie spokojnie zapomniec... predzej pojawia sie "ludzie" z ukladem sterujacym w genomie, który bedzie zalezal od woli wladców...

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 5 razy 1

  Genetyczne modyfikowanie ludzi nie prowadzi do niczego dobrego.
  Pomijając to że eksperymentuje się na zarodkach czyli ludziach.
  Akcja dzieje się w UK, a to niedługo będzie kalifat który zaniecha takich działań.

 • mario_radyja

  Oceniono 5 razy 1

  A kysz! A kysz! A kysz!
  Wieczny grzech i poptepienie racz im dac milosciwy panie!

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 7 razy 1

  Dobor naturalny wsrod ludzi dziala juz tylko w Afryce nekanej wszelkimi zarazami, tam przezywaja najlepiej przystosowani, wczesniej czy pozniej odpornosc na hiv wytworza itp.
  W bogatych krajach, sorry Winnetou, spoleczenstwo idzie w kierunku upadku. I zadne sztuczne modyfikacje genetyczne tu nie pomoga jak ewolucja przestaje dzialac...

 • drzejms-buond

  0

  "celowe i kontrolowane wprowadzanie zmian genetycznych w zarodkach mogłoby w przyszłości prowadzić do wyeliminowania ogromnej liczby chorób"
  tak, tak...a "kontrolowane" grzebanie w genach roślin miało dać światu wolność od głodu...
  Pozostanę sceptyczny.

 • wyciety

  0

  Czy chlopcy zydowscy beda sie rodzic od razu z zapuszczonymi pejsami i bez napletka?

 • lalecznik-7

  0

  A gdzie w tym Polska dzisiaj? No cóż. Gowin od zarodków jest ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Za to idzie kasa do uczelni Rydzyka. Ziobro, który wstrzymał na rok polską transplantologię jest ministrem sprawiedliwości. Ale właśnie takie wydarzenia, jak temat wątku, skłaniają do refleksji. Padł Rzym, padnie i PIS. Tyle, że po tych kilku latach trzeba będzie się ogarnąć i zastanowić gdzie jesteśmy. Żeby skorzystać z pewnej wiedzy, umieć się nią posługiwać, trzeba ją najpierw przyjąć, zrozumieć. A aby to zrobić, trzeba mieć pewne nastawienie. Żeby być krajem ludzi bogatych i rozumnych trzeba dysponować wiedzą i umiejętnościami. Mówi się o nowoczesnej gospodarce opartej na innowacji. Dotyczy to jednak wszystkich dziedzin ludzkiej działalności. Koncepcja, że oto Polska będzie krajem zaawansowanych technicznie, przy zachowaniu pewnej mentalności związanej z pojmowaniem świata, organizacją prawną, polityczną, to jest hybryda, która po prostu nie wyjdzie. Dlatego to Wielka Brytania jest krajem innowacji, wiodącym, a Polska nie.

 • mundi8

  0

  I nawet nie ma już sensu inaczej nazywać demokracji liberalnej!

 • mundi8

  Oceniono 2 razy 0

  To odrażające praktyki! Ale taka jest właśnie demokracja liberalna! To zakamuflowana Cywilizacja Śmierci!

 • ziggy100

  0

  "Timszel (hebr.) znaczy: możesz. To słowo Bóg kieruje do człowieka. Możesz, to znaczy, że jesteś całkowicie wolny, masz wolność wyboru..." (Ksiega Rodzaju w Na wschód od Edenu)

 • cholonek

  Oceniono 18 razy 0

  Może się też okazać, że rodzice będą chcieli uniknąć homoseksualizmu u potomków i odpowiednio wcześniej skorygują geny. I co się wówczas stanie na Czerskiej?

 • cholonek

  Oceniono 10 razy 0

  Wy się tak, Blumsztajny, znowu nie cieszcie. A co jeśli kontrolę nad genotypem ludzkości przejmie taki np. wnuczek Antoniego M.?

 • tupolska2

  Oceniono 20 razy 0

  może dzięki tym badaniom uda się wykrywać homoseksualizm w kodzie genetycznym, usuwać go i będą się rodzić zdrowe dzieci ?

 • zgryz3

  Oceniono 6 razy 0

  Zarodek to w mesjańskiej Polsce człowiek - wystarczy go zapytać, czy się zgadza na eksperymenty i po sprawie. A jeszcze słuszniej i najwłaściwiej byłoby zapytać tego, który jest - Stwórcę, czy zgadza się, by człowiek naprawiał, to, co on, fujara, spieprzył.

 • hrac

  Oceniono 6 razy 0

  M. in. przez Toruniaka zostaniemy w czarnej d----e ... Będziemy płacić za lekarstwa jak za złoto.

 • Karol M001

  Oceniono 24 razy 0

  Dr Mengele bylby dumny z twórczego rozwinęcia jego pracy.
  Precz z zabijaniem ludzi - kazdy z was miał kiedys 200 komórek, tyle ze zadnego "naukowca" z pipetą obok.

 • Oceniono 4 razy 0

  Запретить религию и проводить все необходимые научные исследования

 • misiu-1

  Oceniono 3 razy -1

  Eksperymenty na ludziach, czyli wspólczesna wersja doktora Mengele. Ciekawe, dlaczego prekursor nie cieszy się takim poparciem żydowskich komunistów z Czerskiej?

 • vomitorium1

  Oceniono 3 razy -1

  " ... zarodków powstałych po zapłodnieniu in vitro."
  mnie nie daje spokoju
  pytanie natury teologicznej
  czy młodzieniec zapłodniony in vitro (z bruzdą)
  może zostać księdzem (?)

 • Lech Kuc

  Oceniono 1 raz -1

  ROBOKOP atakuje , Frankiensztajn to przeżytek !

 • zdanowicz

  Oceniono 15 razy -1

  27 milionów? Więcej przejedli w knajpach POlitycy. Gorące źródła to pomysł i nie ma co zazdrościć.

 • bastian_pl

  Oceniono 12 razy -2

  kroczek po kroczku jest wprowadzany NWO a pożyteczni idioci z wybiórczej zmiękczają społeczeństwo przesuwając coraz dalej granicę tolerancji społeczeństwa na to co się dzieje

 • archieil

  Oceniono 8 razy -2

  Polecam obejrzenie serialu Orphan Black jako mało obciążające ale dosyć pasujące tematycznie pokazanie części problemów.

  A przekraczanie nielegalne granicy jest zabronione i dlatego u nas nie ma żadnych nielegalnych imigrantów.

  hmm... niech zgadnę... arabskie pedzie w turbanach zgadały się z wszystkimi lobbującymi nielegalne praktyki typu genetyczne modyfikacje, badania nad broniami biologicznymi, inwigilacja na pozimie przemysłowym itd.. i robią u siebie zadymę żeby klopot z naszych dzielnych elit mengelowskich zdjąć..

  no bo przecież człowiek bezpieczny i pewny swojej przyszłości to człowiek nie przeszkadzający menegele, dyktaturom i innym z chorobami psychicznymi i urojeniami.

  Pozdrawiam drogie dziadki... ja na szcżęścię mogę się łudzić, że nie doczekam.

 • duda.laskawy

  Oceniono 15 razy -3

  Zabijanie zarodków i jeszcze do tego zdrowych to dno moralne. Niczym to sie nie rózni od eksperymentów doktora Mengele. Nie wiedziałem, że Anglicy to faszyści.

 • 2mals

  Oceniono 9 razy -5

  Żadna historyczna decyzja tylko zwykła szarlataneria. Trochę się pobawią w Pana Boga ale niestety do tego poziomu nie uda im się dojść. Doprowadzą do śmierci tych zarodków i na tym się skończy. Jeszcze nigdy nie zdarzyły się pozytywne wyniki takich testów pseudonaukowych nawet jeśli dotyczyły zwierząt, zawsze prowadziły do śmierci. Zupełny brak etyki i człowieczeństwa. Mam nadzieję, że w Polsce nigdy do tego nie dopuszczą.

 • krzysw73

  Oceniono 17 razy -5

  I po co to tlumaczeniu o "legalnym" badaniu?
  Za Hitlera tez "legalnie" prowadzono eugenike, gazowano ludzi, testowano rozwoj chorob na celowo infekowanych ludziach. To tez tlumaczono szczytnymi celami. I faktycznie w pewnych dziedzinach rozwoj medycyny nastapil. Tylko za jaka cene?
  I teraz pytanie: jaka jest roznica miedzy jednymi a drugimi bandytami (szkopy i obecnie angole)?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX