Szydło kontra Sikorski w europarlamencie. "Jest pan niegodny, żeby mieć mandat z nadania Polaków"

Podczas debaty o polskiej praworządności w Parlamencie Europejskim doszło do potyczki słownej między Beatą Szydło a Radosławem Sikorskim. Była premier nazwała Sikorskiego "kłamcą" i stwierdziła, że powinna podać go do sądu.

- Sądy w Polsce są niezawisłe i wolne. Polska jest krajem praworządnym. W Polsce sędziowie mogą protestować i nikt nie wyprowadza przeciwko nim sił porządkowych. Każdy, kto twierdzi inaczej kłamie. Wiedzą o tym wszyscy Polacy siedzący na tej sali, łącznie z sędziami, którzy zostali tutaj zaproszeni - mówiła w PE Beata Szydło, a jej słowa spotkały się z oklaskami posłów PiS-u.

Europarlamentarzystka dodała, że za "kilka dni minie rocznica niechlubnej debaty, którą zorganizowała w PE opozycja". Podkreśliła, że zmiany w ustawach sądowych wprowadzane przez PiS są zgodne z polską konstytucją i prawem Unii Europejskiej, ale "przede wszystkim z wolą Polaków, bo to suweren".

Beata Szydło do Radosława Sikorskiego: Jest pan kłamcą

Pani premier Szydło jest tą osobą, która wydała postanowienie niepublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego i od tego czasu zaczęło się w Polsce łamanie konstytucji i praworządności

- powiedział Radosław Sikorski. Dodał, że była premier nie jest bezstronna, ponieważ toczą się wobec niej postępowania.

Pan Sikorski właśnie skłamał i właściwie powinnam podać go do sądu, ponieważ nie toczą się wobec mnie żadne postępowania. Niech pan czyta ze zrozumieniem. Panie Sikorski jest pan kłamcą i jest pan niegodny tego, żeby mieć mandat z nadania Polaków

- odpowiedziała Beata Szydło.

Więcej o:
Komentarze (485)
Szydło kontra Sikorski w Parlamencie Europejskim. "Jest pan niegodny, żeby mieć mandat z nadania Polaków"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 161 razy 137

  Bolszewicka retoryka kto ma prawo mieć mandat, kto ma prawo być Polakiem. Pisiorom się wydaje, że wszystkie rozumy zjedli. Prymitywne czopki jesteście i tyle.

 • krynolinka

  Oceniono 145 razy 127

  A co nie jest prawdą, że zablokowała Szydło druk orzeczeń, że Sebastian ma od paru lat przechlapane bo świntucha pamięć straciła razem z rejestratorem wypadku?
  Zamilknij kłamczucho!

 • fakiba

  Oceniono 121 razy 105

  Becia spokojnie , nie toczą się przeciwko tobie żadne postępowania bo koleś jest prokuratorem i blokuje wszystko co dotyczy pis .

 • mirek11768

  Oceniono 94 razy 80

  Seicento jednak trwale uszkodziło mózg. Nie do wyleczenia, jak cała ta pislamska zgraja porąbańców :(

 • ar.co

  Oceniono 91 razy 77

  No to podaj Sikorskiego do sądu. Jak każdy pisior morda rozdarta na całą szerokość, ale poza wrzaskiem przekupy niczego nie zrobi.

 • niktwazny126

  Oceniono 66 razy 56

  Godna matka Polka katoliczka dała głos. Tylko pisi elektorat się liczy, tylko wybrani namaszczeni przez zwykłego posła godni reprezentować kraj i psuć mu opinię?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 57 razy 53

  To jest tak jakby Targowicę przenieść do EU.
  Nagle pojawili się tu jacyś posłowie, którzy prowadzą Europę prosto w przepaść. Polskie kłótnie stają się europejskim problemem. pani szydło jest przykładem prowincjonaliści, płytkości myślenia i typem baby prosto ze straganu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX