Sprawa byłego senatora PiS. Jarosław Kaczyński zawiesił Martę M. w prawach członka partii

"Pani Marta M. w dniu dzisiejszym decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego została zawieszona w prawach członka PiS" - poinformował przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Dyrektorka małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych została zatrzymana przez CBA razem z byłym senatorem PiS Stanisławem K. oraz jego synem. Funkcjonariusze z krakowskiej delegatury CBA prowadzą postępowanie w sprawie pośredniczenia w załatwianiu spraw w zamian za korzyści majątkowe, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządach województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne. Chodzi o wielomilionowe łapówki. W całej sprawie do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych. 

Radna PiS miała współpracować z byłym senatorem

Marta M. ma usłyszeć zarzut wręczania korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Kobieta była radną PiS w sejmiku małopolskim i niedoszłą kandydatka tej partii w ubiegłorocznych wyborach do Senatu. Miała zastąpić Stanisława K., który stracił poparcie PiS po tym, jak usłyszał zarzuty prokuratorskie w 2018 r.

Według nieoficjalnych ustaleń serwisu wp.pl, Marta M. w zamian za załatwienie przez senatora Stanisława K. posady dyrektora PFRON, miała przekazywać środki z Funduszu na działalność jego fundacji w Stróżach. Szefową małopolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych radna została w lipcu 2016 roku. Była jedyną osobą dopuszczoną do rozmowy kwalifikacyjnej.

Więcej o:
Komentarze (170)
Sprawa byłego senatora PiS. Jarosław Kaczyński zawiesił Martę M. w prawach członka partii
Zaloguj się
 • johnny.tomala

  Oceniono 50 razy 48

  "Miała zastąpić Stanisława K., który stracił poparcie PiS po tym, jak usłyszał zarzuty prokuratorskie w 2018 r."

  Ciekawe, nieprawdaż? Same kryształy w tym PiS, jeden po drugim :-)))

 • ivan_basso

  Oceniono 25 razy 25

  Kempa oddaj tornistry

 • siwywaldi

  Oceniono 32 razy 24

  Powiedzcie dokładniej, o KTÓRĄ Martę chodzi? Bo o ile powszechnie wiadomo, w okradanie PFRON-u też zamieszany jest bliski jakiejś Marty. Tyle że ona już miała TYLE nazwisk, że całkiem straciłem rachubę na jaką literę ma nazwisko... :-)

 • ivan_basso

  Oceniono 23 razy 23

  Piebiak, Szmydt Emilia, Piotrowicz, Banaś, Kogut same asy w talii arcy komucha z Żoliborza

 • jerz1444

  Oceniono 27 razy 23

  Kiedy prokuratura zajmie się łapówkarzem, który wziął 50 tysięcy i zatrzymał dla siebie albo przekazał księdzu Sawiczowi ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX