Kaczyński mobilizuje członków PiS przed wyborami. "Nigdzie nie jest zapisane, że druga tura musi się odbyć"

"W debacie publicznej wiele mówi się o tym, kto z potencjalnych kandydatów ugrupowań opozycyjnych będzie miał największe szanse na pokonanie obecnej głowy państwa. Ale przecież nigdzie nie jest zapisane, że druga tura musi się koniecznie odbyć" - napisał Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do uczestników niedzielnego spotkania opłatkowego PiS w Rzeszowie.

Głównym gościem niedzielnego noworocznego spotkania PiS w Rzeszowie był premier Mateusz Morawiecki. Wydarzenie otworzył szef podkarpackich struktur PiS Marek Kuchciński. - Sukces w październikowych wyborach parlamentarnych daje nam kolejne argumenty do ręki, które powodują, że musimy wygrać także wybory prezydenckie - mówił polityk.

Morawiecki i Kaczyński mobilizują elektorat przed wyborami prezydenckimi

W swojej przemowie Mateusz Morawiecki podkreślał, że zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich jest konieczne, żeby kontynuować zmiany przeprowadzane przez jego rząd. - Będziemy rozwijać drogi i koleje. W tej kadencji będziemy kłaść na to ogromny nacisk, ale żeby to się stało, potrzebujemy jedności wizji i wspólnoty celów. Może dać ją tylko zwycięstwo Andrzeja Dudy - mówił premier. - Gratuluję Podkarpaciu, bo wy pięknie potraficie łączyć. Łączyć tradycję z przyszłością, gościnność z nowymi inwestycjami, z innowacjami, z nowoczesnością. Takiego połączenia potrzebuje Polska, o takie połączenie będzie walczyć rząd Prawa i Sprawiedliwości - dodał premier.

Podczas spotkania odczytano również list od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Mamy za sobą udany, a tu na Podkarpaciu nawet bardzo udany rok podwójnego zwycięstwa wyborczego. Nie możemy jednak zapomnieć, że w wyborach parlamentarnych, a zwłaszcza w wyborach do Senatu, mogliśmy w skali ogólnopolskiej wypaść lepiej. Wnioski wypływające z tych wyników możemy podsumować jednym zdaniem: nie możemy przed wyborami prezydenckimi spocząć na laurach. Nie możemy dać się uśpić sondażom oraz musimy jeszcze bardziej się zmobilizować i więcej pracować" - napisał w liście do uczestników spotkania Kaczyński. Dodał, że "nigdzie nie jest zapisane, że druga tura musi się koniecznie odbyć.

>>> Krzysztof Łapiński o szansach Andrzeja Dudy na reelekcję:

Więcej o:
Komentarze (90)
Kaczyński mobilizuje członków PiS przed wyborami. "Nigdzie nie jest zapisane, że druga tura musi się odbyć"
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 38 razy 32

  jarosław kaczyński - "kanalia, zdradziecka morda, element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny" oraz jego podręczny, wielokrotnego użytku czopek - andżej duudddaaaa !!!!

 • mer-llink

  Oceniono 35 razy 25

  Oczewista oczewistość: Druga tura wcale nie musi się odbyć.
  Nawet pierwsza jest nieobowiązkowa.
  A jakby ktoś chciał mieć inne zdanie, to tym gorzej dla niego.

  P.S> Widać, że PiS i pan Kaczyński Jarosław, Prezes i Brat, już trzęsą porciętami.
  Sondaże wskazuja, że będzie II runda. A w II rundzie pan Duda Andrzej przegra. Bo te wszystkie afery, Banasie, Kuchcińskie, KArczewskie, NBPy, Jerozolimy pokazują, ze tynk z fasady PiS-u się sypie. I makijaż z buźki pana Dudy Andrzeja odpada.. No i to horrrrendum, w postaci pana Grodzkiego i tego całego Senatu.. Groza. PiS więc musi sie mobilizować. Jak staruszek nie da się dowieźć do lokali wyborczych, to lokale wyborcze pójdą do wybranych staruszek.
  Albo w ogóle PiS odwoła jakiekolwiek wybory.
  A co to mu? Przegłosują w Sejmie o 2 w nocy - i po krzyku.

 • jxl82

  Oceniono 22 razy 18

  Czyli konusie marzy ci się przewrót majowy? Tylko przed majem zawsze jest kwiecień, gdzie wszystkie plany mogą ...upaść.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 17 razy 15

  Aż 50% wyborców Pisuaru nie ma. A tylko oni zagłosują na Du.ę. Bo nawet Konfederacja ma Bosaka. Także II tura jest niemal pewna.
  A między I a II turą opozycja musi zrobić kampanię w stylu: jak chcecie skończyć rządy PiS, głosujcie na kandydata opozycji. Jak ludzie będą wiedzieć, że tak naprawdę porażka Dudy oznacza koniec PiS, bo ustawy będą wetowane, to będzie wysoka frekwencja.

 • nieuk-on-line

  Oceniono 23 razy 15

  Mam nadzieję, że sympatycy PiS, w odróżnieniu od członków, będą mieli własne zdanie.

 • zegrz

  Oceniono 21 razy 15

  Pewnie, że nie musi. Wystarczy, że Adrianowi po I turze wyborów odblokuje się sumienie i zrezygnuje z dalszego ośmieszania urzędu Prezydenta RP.

 • pablo_spear

  Oceniono 18 razy 14

  Ciekawe czy przy okazji wizyty odwiedzili ulubiony burdel bylego marszalka zaliczajac niletnie ukrainki? Pewnie kot kulawemu wybaczy zdrade ;)

 • marywil2012

  Oceniono 17 razy 13

  dlaczego ktoś miałby głosować na prezydenta nieudacznika. bez aparatu propagandowego nie przeżyłby ani jednego dnia. aparatowi propagandowemu pis duda jest zaś potrzebny bo przestanie funkcjonować w warunkach konieczności pisania prawdy.
  pis trzeba kontrolować zamiast zrobi sobie i Polsce jeszcze większą krzywdę. Dlatego warto wybrać innego prezydenta. jeśli tomożliwe innego niż narciarza na psychotropach.

 • gapcio2010

  Oceniono 21 razy 13

  Prymityw i szambo to największa zaraza i dżuma z cholera razem wzięte!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX