Dyrektor gabinetu Grodzkiego uderzona kamerą TVP. Marszałek: "Objawy wstrząśnienia mózgu, szok"

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zabrał głos w sprawie zdarzenia, w trakcie którego dyrektorka jego gabinetu Małgorzata Daszczyk została uderzona w głowę kamerą przez operatora TVP Info. Kobieta trafiła do szpitala. "Tomografia głowy, objawy wstrząśnienia mózgu, szok. Mogło się skończyć bardziej tragicznie. Powstrzymajmy tych szaleńców!!!" - zaznaczył Grodzki.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki opublikował na Twitterze wpis, w którym odniósł się do zdarzeń przed wejściem do budynku parlamentu. Jak opisywaliśmy, w poniedziałek po południu dyrektorka gabinetu marszałka Małgorzata Daszczyk została uderzona w głowę kamerą przez członka idącej za nią ekipy telewizyjnej TVP Info. Wszystko zostało zarejestrowane na nagraniu z kamer monitoringu, które zamieszczono na Twitterze Senatu RP. Kobieta trafiła do szpitala na badania, a Senat zapowiedział, że cofnie ekipie TVP akredytacje prasowe.

>>> Kamerzysta TVP Info uderza dyrektorkę gabinetu Grodzkiego w głowę. Zobacz nagranie:

Grodzki o zdarzeniu z kamerzystą TVP. "Powstrzymajmy tych szaleńców"

"A tak naprawdę wyglądał tzw "happening" TVP. Dyrektor gabinetu Małgorzata Daszczyk uderzona kilkunastokilogramową kamerą przez rozpędzonego kamerzystę, aż głowa odskakuje. Tomografia głowy, objawy wstrząśnienia mózgu, szok. Mogło się skończyć bardziej tragicznie. Powstrzymajmy tych szaleńców!!!" - napisał Grodzki.

W kolejnym wpisie dodał, że żąda publicznych przeprosin od realizującego materiał redaktora TVP Info Miłosza Kłeczka i jego kamerzysty. "Nazywanie poturbowania kobiety „happeningiem” i naigrywanie się z czyjegoś bólu jest szczytem chamstwa. Oni naprawdę chcą doprowadzić do tragedii" - zaznaczył.

Biuro Senatu poinformowało, że zwróci się z wnioskiem o cofnięcie akredytacji prasowej dla ekipy telewizji publicznej. - To jest nagonka, musimy reagować, bo to jest zachowanie niebezpieczne. Są normy pracy, których należy przestrzegać - mówił w rozmowie z Gazeta.pl Grzegorz Furgo z Centrum Informacyjnego Senatu RP. 

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przedstawił swoją wersję wydarzeń

Z kolei szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski wziął w obronę dziennikarzy TVP, podkreślając, że kierowali się "najwyższymi dziennikarskimi standardami", a uderzona kamerą Małgorzata Daszczyk "starała się uniemożliwić zadanie pytań marszałkowi Grodzkiemu" i weszła operatorowi w drogę. Serwis TVP Info zamieścił natomiast nagranie ze swojej kamery, na którym widać zdarzenie od drugiej strony - dziennikarz biegnie do wchodzącego do samochodu marszałka Grodzkiego, chcąc zapytać go o sprawę domniemanych łapówek. Uderzona w głowę Małgorzata Daszczyk krzyczy: "Panie redaktorze, no co wy robicie?!". TVP Info opisuje, że Daszczyk "po wejściu pod kamerę zagroziła sądem 'za uderzenie w głowę'".

Więcej o:
Komentarze (682)
Dyrektor gabinetu Grodzkiego uderzona kamerą TVP. Marszałek: "Objawy wstrząśnienia mózgu, szok"
Zaloguj się
 • an-1q

  Oceniono 155 razy 139

  "Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski wziął w obronę dziennikarzy TVP, podkreślając, że kierowali się "najwyższymi dziennikarskimi standardami", a uderzona kamerą Małgorzata Daszczyk "starała się uniemożliwić zadanie pytań marszałkowi Grodzkiemu" i weszła operatorowi w drogę".
  Olechowski łże, co widać na nagraniu z monitoringu. Kamerzysta wlazł z kamerą na kobietę od tyłu. Co mu miała uniemożliwiać, jak była do niego tyłem i wsiadała do auta. Typowe chamstwo - z drogi śledzie, bo kamerzysta TVP "jedzie". Zamiast przeprosić, to jeszcze ujadają.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 118 razy 92

  Czyli to wina baby, która wielokrotnie i nachalnie waliła głową w zaciśniętą pod wpływem szoku, wywołanego jej bezczelnością, pięść ludowego kamerzysty. Jasne to jak słońce, prawe i sprawiedliwe.

 • hubert.fun

  Oceniono 97 razy 89

  Zamiast przeprosić usprawiedliwia operatora. Przerażające. Brakuje już tylko, żeby tłumaczyli mordercę Adamowicza. Pewnie kwestia czasu

 • niktwazny126

  Oceniono 78 razy 66

  Przypadkowe uderzenie ciężką kamerą, którą jako swoje narzędzie pracy kamerzysta zazwyczaj szanuje. Chyba że nie musi, bo wie, że dobra władza "za czynienie dobra....".

 • franclajn

  Oceniono 67 razy 61

  Zaraz się okaże, że ma dziadka z Wehrmachtu, sama zresztą też współpracowała ze Stalinem i - quod erat demonstrandum - z tej wrodzonej nienawiści zaatakowała własną głową całą telewizję, a nawet rząd i prezydenta.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 65 razy 53

  Marszałek Grodzki jest lekarzem i wie, co mówi. Ale pisia sekta uważa, że zna się lepiej na medycynie od profesorów nauk medycznych, a na prawie od profesorów prawa. Mało kto dotąd zwrócił uwagę na ten jej koszmarny antyinteletualizm, na ten populistyczny kult nieuctwa. Wróciła dyktatura ciemniaków pod przemalowanym szyldem.

 • westgreg

  Oceniono 67 razy 47

  Ewidentna wina Marszałka Grodzkiego. Trzeba mu do zarzutów dołożyć "sprowokowanie sytuacji zagrażające życiu dyrektora jego gabinetu".

  Zacząłbym od paska w Wiadomościach: "Marszałek Grodzki zasłania się kobietą przed dziennikarzami dążącymi do prawdy" (ale to się chyba nie zmieści).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX