Małgorzata Gosiewska liderką sejmowych podróżników. Wyjazd za ponad 28 tys. zł

Nowa kadencja Sejmu rozpoczęła obrady zaledwie trzy miesięcy temu. Po tym czasie udało się wyróżnić polityków, którzy wyjątkowo chętnie udali się w ostatnim czasie na zagraniczne wyjazdy. Sejmowej grupie podróżników przewodzi wicemarszałek Małgorzata Gosiewska.

Jak podaje "Super Express" posłanka Prawa i Sprawiedliwości w grudniu wybrała się do stolicy Mongolii, Ułan Bator. Koszt wyjazdu Małgorzaty Gosiewskiej jest bardzo wysoki.

Wyjazd Małgorzaty Gosiewskiej do Mongolii kosztował podatników ponad 28 tys. złotych

Wicemarszałek Sejmu pojechała do oddalonej od Warszawy o 5,7 tysięcy kilometrów stolicy Mongolii, by odwiedzić tamtejszych parlamentarzystów. Posłanka PiS wzięła też udział w spotkaniach ze środowiskami akademickimi i konferencji naukowej poświęconej 30. rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w Mongolii.

Wizyta Małgorzaty Gosiewskiej w Mongolii trwała pięć dni. Za wyjazd marszałek Sejmu podatnicy zapłacili ponad 28 tysięcy złotych, z czego większość tej kwoty (25 tysięcy) wydanych zostało na bilety lotnicze.

Poza wyjazdem do Mongolii wicemarszałek Gosiewska uczestniczyła też w wigilii dla bezdomnych w Hamburgu - koszt tego wyjazdu oceniono na 4,2 tysięcy złotych.

W 2018 roku w poprzedniej kadencji Sejmu na zagraniczne delegacje posłów wydano niemal 4 mln zł. W porównaniu do dwóch poprzednich lat koszty wyjazdów parlamentarzystów wzrosły o 31 i 40 procent. W 2018 roku najwięcej podróżował poseł PiS Jan Dziedziczak, którego zagraniczne podróże kosztowały 126 928,72 złotych.

Więcej o:
Komentarze (161)
Małgorzata Gosiewska liderką sejmowych podróżników. Wyjazd za ponad 28 tys. zł
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 61 razy 53

  Znów zapomniałem która to Gosiewska :-)
  Ta co ją z peronu Edgar wygnał na ulicę :-)
  Czy ta co ją katolicy jawnogrzesznicą nazywają :-)

 • feldkuratkatz

  Oceniono 50 razy 46

  Zapłaciłbym o wiele więcej i to z własnej kieszeni, byleby ta prukwa została w tej Mongolii.

 • tomke

  Oceniono 39 razy 39

  Zdaniem Ziobry, za takie rzeczy grozi Trybunał Stanu. Ponoć tylko prezydent i rząd mogą reprezentować Polskę w kontaktach międzynarodowych. Wychodzi na to, że to była prywatna wycieczka uzurpatorki...

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 40 razy 38

  Bezdomni w Hamburgu pewnie bardziej by się ucieszyli jakby za te 4,2 tys. PLN dostali paczki świąteczne zamiast obecności pani Gosiewskiej na Wigilii.

 • andmas

  Oceniono 34 razy 28

  Suweren tym się nie przejmuje ,sam żyje będąc na garnuszki ludzi którzy dokładają się do jego życia .

 • cube308

  Oceniono 29 razy 25

  Tylko w jakim celu tam pojechała? A ni z niej dyplomata ani specjalista.
  Jeździ sobie po świecie za naszą kasę...

 • arreis65

  Oceniono 30 razy 24

  może ta pissofska sierota umysłowa i pijaczka też wyjeździ sobie doktorat h.c. uniwersytetu w Ułan Bator - tak jak zimny lech kaczyński :-)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX