Czarzasty ostrzega PiS: Sędziowie, którzy będą was całowali po rękach, potem pościnają polityczne głowy

- Myślicie, że jak zastraszycie sędziów, to tak będzie na zawsze - mówił do polityków PiS lider SLD Włodzimierz Czarzasty w programie "Śniadanie w Polsat News". W tym tygodniu partia rządząca złożyła projekt ustawy dotyczący dyscyplinowania środowiska sędziowskiego.

Klub PiS złożył w tym tygodniu projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądu Najwyższego. Nowe przepisy mają regulować odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i kompetencje poszczególnych organów konstytucyjnych.

Poselski projekt przewiduje między innymi przeniesienie na inne stanowisko służbowe i kary finansowe dla sędziów, którzy podważają prerogatywy prezydenta, status Krajowej Rady Sądownictwa, bądź innych sędziów. Sędziowie będą mieli obowiązek poinformowania, w jakich stowarzyszeniach i fundacjach działają oraz do jakich partii należeli przed objęciem funkcji sędziego. Będą też zobligowani do ujawnienia nicku, pod którym zabierają głos na portalach społecznościowych, wypowiadając się na tematy związane z polityką.

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski o Adrianie Zandbergu. "Ważne, by wytrzymał psychicznie falę popularności"

Czarzasty: Ci sami sędziowie będą wam ścinali polityczne głowy

- Chcę, żeby każdy z nas odpowiedział sobie na pytanie: czy naprawdę chcemy tego, by jeden sędzia mógł kwestionować legalność wyboru drugiego sędziego. Czy każdy sędzia ma prawo do tego, by orzekać o zgodności ustaw z konstytucją? Czy chcemy mieć do czynienia z sytuacją, w której sędziowie uczestniczą w politycznych wydarzeniach? - mówił o projekcie ustawy w programie "Śniadanie w Polsat News" poseł PiS Łukasz Schreiber. 

- Ja wam się troszeczkę dziwię. Myślicie, że jak zastraszycie sędziów, to tak będzie na zawsze. Wszyscy sędziowie, którzy okazali się mendami i zaczną wykonywać wasze polityczne rozkazy, w momencie, w którym stracicie władzę okażą się jeszcze większymi mendami i będą was skazywali. Zawsze tak jest - zareagował przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

 - W tej chwili sędziowie za prosty awans, za 2 tys. złotych więcej, będą was całowali po rękach. Ale potem ci sami sędziowie będą wam ścinali polityczne głowy i będą z tego dumni - dodał polityk Lewicy.

Więcej o:
Komentarze (304)
Czarzasty ostrzega PiS: Sędziowie, którzy będą was całowali po rękach, potem pościnają polityczne głowy
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 83 razy 65

  PIS jawnie zmienia Polske w dyktaturke.

  Mozecie pisory bronic idei zmiany Polski w Putinlandie West, ale nie mozecie tego faktu negowac, nie narazajac sie jednoczesnie na smiesznosc.

 • notremak

  Oceniono 70 razy 60

  Do pissdzielców dotarło, że mogą przegrać i stanąć przed sądami za zbrodnie przeciw Polsce i normalnym Polakom (np. ostatnio w kwestii klimatu).
  Muszą więc zabezpieczyć się przed kratkami, obsadzając wymiar sprawiedliwości wyZerowanymi sędziami Już mają taką prokuraturę. (I oczywiście genialne - vide sprawa Banasia - służby szczurka).

 • marc.pl

  Oceniono 66 razy 54

  Coraz bardziej podobają mi się wypowiedzi Czarzastego - nie owija w bawełnę tylko mówi prosto że PiS to przestępcy i znajdą się w więziennych celach, to tylko kwestia czasu.

 • threemen

  Oceniono 58 razy 50

  Partia, która nie potrafi wystawić przyzwoitego człowieka na prezesa NIKu, chce kontrolować sądownictwo w Polsce.

 • polak666maly

  Oceniono 64 razy 46

  pisiaki robia rewolucje, ale zapomnieli, ze rewolucje najpierw zjadaja wlasne dzieci. Trzeba bedzie kupic licencje gilotyny.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 52 razy 42

  Pan Czarzasty o tym ścinaniu to oczywiście mówi w przenośni. Rzecz w tym że motłoch nie rozumie przenośni.

 • mer-llink

  Oceniono 43 razy 37

  Po Banasiu, po przegraniu Senatu, po przegraniu "limitu 30krotności", po idiotyzmach pana Jakiego, po Srebrnych Wieżach, po wyczynach pana Kuchcińskiego itd. - tzw. ciemny lud oraz tzw. drugi sort zobaczył, że PiS może przegrać. Np. wybory prezydenckie. Że pozornie pancerna fasada się sypie. Że idole PiS-u padają albo odchodzą w niesławie. Że PiS co prawda daje pińcetplusa, ale kradnie znacznie więcej. Ludzie widzą, że pan Duda to kreatura pana Kaczyńskiego Jarosława, Prezesa i Brata. A pan Kaczyński Jarosław, Prezes i Brat, to nie za bardzo strateg. Raczej stratek.
  I dlatego PiS może przegrać najbliższe wybory. Bo ludzie zobaczyli rysy, procie się, .. BO zobaczyli panikę w oczach PiS-owców.
  I z tej paniki PiS będzie popełniał sekwencyjne błędy.
  Jednym z pierwszych doniosłych błędów jest ten projekt ustawy przeciw sędziom. Projekt wypichcony na kolanie przez niedowarzone umysły panów Kanthaka, Kalety i tego trzeciego, takiego niedużego. - na polecenie ich guru pana Ziobry Z.... Oni zmajstrowali to ze strachu.
  (Pan JAki ze swym idiotycznym projektem IPNowskim wykokosił się, bo chciał zabłysnąć w oczach narodowego oszołomstwa. Zaś panowie Kanthak, Kaleta and Ziobro swój projekt zgłosili ze strachu. Po motywacjach widać, jak przez 3 lata zmieniło się morale "dobrej zmiany".)
  I tern strach doprowadzi ich do kolejnych błędów.

 • marc.pl

  Oceniono 44 razy 36

  Za kilka lat po Kaczyńskim pozostanie tylko nagrobek, pozostali z PiS ukryją się głęboko w dziurach lub znajdą się w więzieniu, żaden z wyborców PiS nie przyzna się że na nich głosował a my, nasze dzieci czy nawet wnuki będziemy długie lata naprawiać to co zniszczyli.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 41 razy 33

  Menda mendzie
  wejdzie wszędzie.

  Stąd spotkać można Kanthaka
  w tyle, w okolicach ptaka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX