Mateusz Morawiecki oburzony skazaniem Jana Śpiewaka. "No comments"

Mateusz Morawiecki wstawił się za działaczem miejskim Janem Śpiewakiem, który został skazany na grzywnę w procesie o zniesławienie prawniczki Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej. "Jestem sercem i umysłem z Janem Śpiewakiem" - napisał premier.

Mateusz Morawiecki odniósł się do sprawy Jana Śpiewaka, który został uznany winnym zniesławienia prawniczki Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej (prywatnie córki byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego) i musi zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych oraz nawiązkę w wysokości 10 tysięcy złotych. Przedmiotem procesu były słowa Śpiewaka, który stwierdził, że Górniowska-Ćwiąkalska była kuratorem 118-latka w procesie reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Joteyki 13 i przejęła pół kamienicy na Ochocie. Skazując Śpiewaka, sąd utrzymywał wyrok pierwszej instancji. Jego uzasadnienie nie było jawne.

Morawiecki wspiera skazanego Śpiewaka. O wyroku sądu "niezrozumiały"

Mateusz Morawiecki napisał, że w niektórych sprawach różni się ze Śpiewakiem, ale są takie, za które go "podziwia i zawsze kibicuje".

"Jak powszechnie wiadomo pan Jan Śpiewak stanął do walki z mafią reprywatyzacyjną. Walczył dzielnie o godność osób pokrzywdzonych przez bandytów i oszustów. Staram się publicznie nie komentować decyzji sądów, ale akurat ten przypadek wymaga odstępstwa od tej zasady" - napisał, dodając, że wyrok skazujący Jana Śpiewaka "jest kompletnie niezrozumiały" i "niesprawiedliwy".

Warto przytoczyć tylko jedną kwestię z tej sprawy: otóż pani mecenas miała być kuratorem osoby w wieku 118 lat…. No comments.
Temida, symbol bezstronności, ma opaskę na oczach. Przyjaciół i nieprzyjaciół należy sądzić jedną miarą. Temu, kto tak odważnie jak Jan Śpiewak walczy o sprawiedliwość, należy się szacunek, pochwała i medal. Uznanie go winnym i zasądzenie wobec niego kary stoi w jaskrawej sprzeczności ze społecznym poczuciem sprawiedliwości i przekonaniem, kto działał w interesie społecznym, dla dobra wspólnego, a kto na rzecz wątpliwych interesów wąskiej grupy

- napisał premier. "Wyrok zapadł w 38 rocznicę stanu wojennego. Warto ten wyrok zapamiętać. Jestem sercem i umysłem z Janem Śpiewakiem" - skwitował.

Sam Śpiewak zapowiedział, że nie zapłaci grzywny. Wyraził też gotowość do zamiany grzywny na areszt. Nie wykluczył też złożenia kasacji do Sądu Najwyższego. Z kolei mecenas Górnikowska-Ćwiąkalska po ogłoszonym wyroku skrytykowała Śpiewaka, podkreślając, że "wykorzystuje sprawę dla celów politycznych". Powiedziała, że zarzuty Śpiewaka to "bzdury". Dodała jednak, że uważa za "słuszne" działania aktywisty na rzecz ochrony lokatorów. - Tylko niech robi to zgodnie z prawem i nie krzywdząc innych - stwierdziła. 

Więcej o:
Komentarze (303)
Mateusz Morawiecki oburzony skazaniem Jana Śpiewaka. "No comments"
Zaloguj się
  • krynolinka

    Oceniono 105 razy 59

    Nic dziwnego, mijający się z prawdą trzymają się razem. A to zagłosować na dwie łapki, nie płacić faktur, rzucić oszczerstwem. Jedna paczka. Umysł i pan Morawiecki to raczej oksymoron, o sercu już nie wspomnę.

  • stachkaz1947

    Oceniono 65 razy 51

    Czy PREMIER jest od komentowania i osądzania WYROKÓW NIEZALEŻNEGO sądu.
    Czy zna ten matoł wszystkie aspekty SPRAWY?
    Czy on jest EKSPERTEM?? Pieprzony błazen a nie premier.
    BŁAZEN i CYGAN.

  • euphoria12

    Oceniono 54 razy 48

    o twórca afery Getback?...... Gdzie Glapiński z suczkami i chrzanowski?

  • juma07

    Oceniono 52 razy 40

    Niedawno był sercem i umysłem za kryształowym Pancernym... a propos co tam słychać z planem B ?

  • jurek53krk

    Oceniono 50 razy 34

    Jan Śpiewak walczy o sprawiedliwość i należy mu się szacunek. Ale nie można walczyć o sprawiedliwość kłamstwem i oczernianiem innych. Za to właśnie został ukarany. Premier tego nie rozumie bo sam często posługuje się nieprawdziwymi faktami lub je przekręca więc nic dziwnego, że popiera Śpiewaka.

  • fakiba

    Oceniono 41 razy 31

    Mateusz się oburzył i bardzo dobrze , a jak tam twoja działka łobuzie ?

  • jozef_zmudzin

    Oceniono 40 razy 26

    Słuchaj Morawiecki - twe serce i umysł są skażone mafijną pisowską zmową niszczenia Polski.

  • nabuhodonozor33

    Oceniono 36 razy 26

    Pinokio ciebie to czeka długoletnie więzienie w zakładzie o podwyższonym rygorze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX