Grzegorz Schetyna o Andrzeju Dudzie: przez pięć lat starał się być ordynansem jednego prezesa

- Wszyscy widzimy, jak Andrzej Duda osłabił pozycję prezydenta - mówił Grzegorz Schetyna na Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej. Delegaci PO wybierają na niej swojego kandydata na przyszłoroczne wybory prezydenckie - między Małgorzatą Kidawą-Błońską i Jackiem Jaśkowiakiem. Przewodniczący PO w ostrych słowach oceniał też rządy PiS.

Grzegorz Schetyna w przemówieniu na początku konwencji PO w Warszawie krytykował rządzące Prawo i Sprawiedliwość.

Grzegorz Schetyna: mamy "republikę Banasiową"

Zastanówmy się na tym, co stało się w ostatnich czterech latach, jak wyglądał nasz kraj. Sprawa Banasia pokazała, jaka jest istota państwa PiS. Mówili przez lata i obiecywali dobrą zmianę, a okazało się, że mamy 'republikę Banasiową', z niemoralnymi i zepsutymi politykami

- powiedział Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, władzę "zaczynają dosięgać skutki dziesiątek afer".

Kłócą się o łupy między sobą, a do Polek i Polaków coraz jaśniej dociera prawda o folwarku Macierewicza i jego protegowanych, o przygodach byłych marszałków Sejmu i Senatu, Karczewskiego i Kuchcińskiego

- mówił szef Platformy Obywatelskiej.

Szef PO krytykuje Andrzeja Dudę

Na konwencji PO zostanie wybrany kandydat tego ugrupowania w wyborach prezydenckich. Grzegorz Schetyna przypomniał, że to kolejny krok po odebraniu PiS większości w Senacie przez partie opozycyjne. Mówił, że jest przekonany, że PO, jako główna siła opozycyjna, odbierze PiS władze wcześniej niż za cztery lata, kiedy wypadają kolejne wybory parlamentarne. Krytykował też prezydenta Andrzeja Dudę.

Andrzej Duda obiecywał, że będzie prezydentem wszystkich Polaków, a prawda o jego prezydenturze jest taka, że przez pięć lat, dzień w dzień, Andrzej Duda starał się być ordynansem jednego prezesa.

Grzegorz Schetyna bronił też w swojej wypowiedzi sędziów, odnosząc się do poselskiego projektu ustawy, zakładającej możliwość dyscyplinowania sędziów i karania ich nawet usunięciem z urzędu. - Jasno chcę dzisiaj powiedzieć: nie zastraszycie sędziów ani nie upartyjnicie systemu sprawiedliwości - podkreślił przewodniczący PO.

Więcej o:
Komentarze (237)
Grzegorz Schetyna o Andrzeju Dudzie: przez pięć lat starał się być ordynansem jednego prezesa
Zaloguj się
 • kotmiki

  Oceniono 46 razy 40

  Chocholi taniec Adriana trwa ;zamiast reprezentować Polskę na międzynarodowych salonach objeżdża jarmarki wiejskie jako propagandzista polski chocholskiej

 • magda_breslau

  Oceniono 54 razy 40

  Schetyna,

  Obiecaj, ze autorzy Klamstwa Smolenskiego odpowiedza za nie przed sadem (niezaleznym!), a na Koalicje zaglosuje nawet ci, ktorych od siebie odepchneliscie.

 • magda_breslau

  Oceniono 52 razy 34

  Pany z PiS. (Plus caryca Suska).

  "Za duzo naczytaliscie sie Machiavellego a za malo pism Jana Pawla II", mowil na kongresie prezes PSL do poslow, z ktorych zaden nie czytal ani jednego, ani drugiego. I to bylo przynajmniej smieszne. W PiS nie ma odrobiny humoru.

  Prawdziwy arystokrata, ksiaze Giuseppe Tomasi di Lampedusa, przedstawiciel starego sycylijskiego rodu, wpadl w depresje patrzac na ruiny zbombardowanego przez Aliantow rodzinnego palacu w Palermo. Ksiazka, ktora postanowil napisac, miala sluzyc jako terapia na smutek. Tak z depresji narodzila sie jedna z najwspanialszych powiesci wieku, "Leopard".

  Di Tomasi pisze tam kilka slow o arystokracji. Arystokracja to nie przywileje feudalne, twierdzi ksiaze Lampedusy, ani nawet nie posiadlosci, ziemia i rodowe palace. Arystokracja to "difrence of attitude". Atrybutem arystokracji jest gniew i kpina, ale nigdy narzekania i jeki. "Jesli patrzysz na szlachetnie urodzonego meza, ktory placze, uzala sie nad losem i domaga wspolczucia, patrzysz na umierajaca galaz rodu", pisze Di Tomasi.

  Kiedy patrze na Jarka, nie widze ani gniewu, ani kpiny, ani szlachectwa, ani ruin rodzinnego palacu. Wszystko co widze, to malego zajadlego trolla w nieswojej willi.

 • pacynki.prezesa

  Oceniono 34 razy 28

  Adrian to pacynka z chorągiewką. Przewidywalny i całkowicie ubezwłasnowolniony. Parodia głowy państwa ...

 • andrew1507

  Oceniono 23 razy 17

  Nasz cel to uwalić Dude w wyborach, z pałaca na bruk......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX