Jacek Jaśkowiak pisze list przed prawyborami do delegatów PO: Potrafię pokonać Andrzeja Dudę

"Dla mnie najważniejszym źródłem prawa jest konstytucja, a nie dyrektywa partyjna. Chcę przywrócić powagę urzędu prezydenta RP" - napisał w liście do delegatów Platformy Obywatelskiej kandydat w partyjnych prawyborach Jacek Jaśkowiak. W sobotę członkowie PO zdecydują, kto będzie reprezentował partię w majowych wyborach prezydenckich.

Kilkuset delegatów podejmie w sobotę na Krajowej Konwencji Platformy Obywatelskiej decyzję o tym, kto będzie reprezentantem partii w majowych wyborach prezydenckich. O partyjną nominację walczą wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Konwencja rozpocznie się o godz. 10.30.

Jacek Jaśkowiak pisze do delegatów PO

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w piątek, na kilkanaście godzin przed głosowaniem, samorządowiec wystosował list do delegatów z prośbą o poparcie.

Jacek Jaśkowiak w listopadzie: Chcę "upuszczać krew" Dudzie i PiS-owi. To mój plan

"Będziecie musieli wskazać kandydata, który ma doświadczenie, kompetencje, ale także energię i odwagę, by pokonać obecnego prezydenta. Wiem, że potrafię to zrobić" - napisał Jacek Jaśkowiak.

"Dla mnie najważniejszym źródłem prawa jest konstytucja, a nie dyrektywa partyjna. Chcę przywrócić powagę urzędu prezydenta RP" - dodał. Zapewnił m.in., że będzie słuchał głosu ludzi, dbał o umocnienie Polski na arenie międzynarodowej oraz działał na rzecz poprawy sytuacji w służbie zdrowia.

Obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda jak dotąd nie zadeklarował oficjalnie startu w przyszłorocznych wyborach. Z wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wynika, że będzie ubiegał się o drugą kadencję.

Partyjne prawybory organizuje również Konfederacja. Obecnie wszystko wskazuje na to, że kandydatem PSL-u będzie prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz. Swojego kandydata nie przedstawiła jak dotąd Lewica.

Więcej o:
Komentarze (135)
Jacek Jaśkowiak pisze list przed prawyborami do delegatów PO: Potrafię pokonać Andrzeja Dudę
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 24 razy 16

  Duda jest słaby.
  Potrafi tylko krzyczeć przemawiając ale drży przed kaczorem. Te jego krzyki to tylko wyuczona poza a nie prawdziwy charakter.
  Jest usluzny i boi się żeby nie popaść.

 • szats69

  Oceniono 30 razy 16

  Wyobrażacie sobie jak Kidawa kopie się z pisowskim walcem? Bo ja sobie nie wyobrażam. Za to wiem, że Jaśkowiak będzie się kopał. To nie okres na "zgoda buduje" i "wszyscy się kochamy". Nie jest przesadą powiedzieć, że to jest po prostu wojna. I trzeba zastosować środki odpowiednie do sytuacji.

 • domatorka41

  Oceniono 32 razy 16

  Nie mam nic przeciwko Małgorzacie Kidawa Błońskiej, ale uważam ,że lepszym kandydatem byłby prezydent Poznania Pan Jacek Jaśkowiak.

 • rozterka47

  Oceniono 26 razy 12

  Na dzisiejszy czas Jaśkowiak jest lepszym kandydatem .
  Pania Kidawę Błońską zjedzą emocje .

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 14 razy 10

  Kto do qrwy nędzy głosuje na Dudę? Cała wieś to - moim zdaniem - a mało. Muszą głosować jeszcze jacyś ludzie z dyplomami i tego kompletnie nie pojmuję. Tak mnie strasznie wqrwia ta ciemnota narodowa, że chętnie zamieniłbym ten polski paszport na inny. Tylko kto zechce się wymienić?

 • andrew1507

  Oceniono 22 razy 10

  cięcie wyborcze watahy do ostatniego rzężenia,
  Duda drugi raz ci się nie uda......

 • krzywelustro

  Oceniono 24 razy 10

  To nie pan Jaśkowiak ma pokonać Budynia, ale wyborcy Jaśkowiaka mają pokonać wyborców Budynia. Taki mały niuans.

 • chi-neng

  Oceniono 13 razy 9

  "Kilkuset delegatów podejmie w sobotę na Krajowej Konwencji Platformy Obywatelskiej decyzję o tym, kto będzie reprezentantem partii w majowych wyborach prezydenckich."
  -----
  Wg mnie, ci delegaci NAJPIERW POWINNI ZADECYDOWAĆ I WYBRAĆ NOWEGO SZEFA PO, czyli wymienić wreszcie Sche-tynę DLA DOBRA CAŁEJ OPOZYCJI I KRAJU.
  DOPIERO POTEM WBRAĆ KANDYDATA NA PREZYDENTA.
  Osobiście, stoję konsekwentnie za Jaśkowiakiem, NIE uwła-czając Kidawie-Błońskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX