Czesław Małkowski uniewinniony. Były prezydent Olsztyna był oskarżony o gwałt na ciężarnej urzędniczce

Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został prawomocnie uniewinniony od zarzutu gwałtu na ciężarnej urzędniczce. Sprawa ciągnęła się od 11 lat.

Jak informuje Onet za Polską Agencją Prasową, Czesław Małkowski został uniewinniony od zarzutu gwałtu na ciężarnej urzędniczce przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. Uzasadnienia jednak nie poznamy - sąd wyłączył w całości jawność rozprawy i uzasadnienie wyroku.

W czerwcu Prokuratura Okręgowa w Białymstoku złożyła apelację od wyroku uniewinniającego Małkowskiego.

Oskarżony o gwałt na ciężarnej

Sprawa gwałtu na ciężarnej urzędniczce, którego rzekomo miał dopuścić się Czesław Małkowski, ciągnie się od 2008 roku. W tym roku w Olsztynie wybuchła seksafera, a mieszkańcy miasta odwołali prezydenta w lokalnym referendum. Czesław Małkowski od początku utrzymywał, że jest niewinny.

Pierwszy wyrok w sprawie wydał sąd w Ostródzie. W 2015 roku uznał on byłego prezydenta Olsztyna winnym zarzucanych mu czynów i skazał go pięć lat więzienia. Z końcem grudnia 2018 roku wyrok w tej sprawie wydał sąd w Olsztynie. Czesław Małkowski został wówczas uniewinniony.

Skąd taka różnica w wyrokach sądów dwóch instancji? Tego nie wiadomo, ponieważ oba procesy toczyły się za zamkniętymi drzwiami. Rzecznik sądu w Olsztynie poinformował dziennikarzy, że w czasie drugiego procesu "materiał dowodowy został pogłębiony" - pisze Wirtualna Polska.

Wielokrotnie ubiegał się o prezydenturę

Czesław Jerzy Małkowski był prezydentem Olsztyna od 2001 do 2008 roku, a więc do momentu, kiedy wybuchła seksafera, której był bohaterem. W czasie pierwszego procesu, który rozpoczął się w 2011 roku, trzy razy ubiegał się o reelekcję, ale przegrywał. W 2018 roku Małkowski został miejskim radnym.

Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność:

Więcej o:
Komentarze (102)
Czesław Małkowski uniewinniony. Były prezydent Olsztyna był oskarżony o gwałt na ciężarnej urzędniczce
Zaloguj się
 • marek.zak1

  Oceniono 51 razy 27

  Czy ta pani będzie teraz oskarżona o składanie fałszywych zeznań?

 • myciel66

  Oceniono 41 razy 21

  "Czesław Małkowski uniewinniony. Były prezydent Olsztyna był oskarżony o gwałt na ciężarnej urzędniczce". Jeśli on uniewinniony, to ktoś złożył fałszywe oskarżenie i skasował kilkanascie lat życia Małkowskiemu i powinien za to zapłacić.

 • brys47

  Oceniono 27 razy 11

  skoro on został uniewinniony ro sąd powinien skazać urzędniczke , która go oskarżała. Albo albo. I powinna ponieść ciężkie kary finansowe

 • stachkaz1947

  Oceniono 29 razy 11

  Nie będzie- ona tylko zniszczyła jednego człowieka i jego rodzinę.
  Ona czysta ona katoliczka. Ona z PiSem .

 • 14ar14

  Oceniono 10 razy 6

  Skoro został uniewinniony osoba która go niesłusznie oskarżyła powinna ponieść wszelkie koszty wieloletniego procesu.
  O gigantycznym odszkodowaniu dla samego oskarżonego nie ma co wspominać, byłby idiotaą gdyby odpuścił pomawiającej o przestępstwo.

 • jackie53

  Oceniono 14 razy 6

  Mam tylko jedno pytanie i chyba odpowiedź na nie nie będzie tajne: Czy pan Małkowski wstąpił w szeregi PiS? Jeśli tak, to wszystko jasne i nie potrzebuję uzasadnienia wyroku.

 • realistas

  Oceniono 11 razy 5

  Ten kto go oskarżył powinien teraz wypłacić solidne zadośćuczynienie.

 • maxym9

  Oceniono 12 razy 4

  Byle nie do Olsztyna skoro tamtejsza społeczność tak na niego głosuje. Durny ciemny ludek. Już ten jeden obsceniczny sms do poszkodowanej powinien wykluczać to coś z jakiejkolwiek władzy, nawet radnego. Ja wierzę, że był to gwałt, wystarczy też na facjatę tego kogoś popatrzeć i strach z takim rozmawiać

 • bruk-horror-dziczyzna

  Oceniono 11 razy 3

  Na pewno sama chciała, żeby ją zgwałcił.
  Tak samo jak te dzieci od fluorescencji Michalika co gwałcą księży.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX