Była posłanka od głosowania "na dwie ręce" odnaleziona. Pracuje jako ekspert w Kancelarii Premiera

Małgorzata Zwiercan, kojarzona głównie ze sprawą "głosowania na dwie ręce" pracuje w Kancelarii Premiera - informuje tvn24.pl. Szef kancelarii Michał Dworczyk potwierdził już te doniesienia.

Małgorzata Zwiercan to posłanka VIII kadencji Sejmu, która do parlamentu dostała się z list Kukiz'15, a później przeszła do koła Wolni i Solidarni, które założył zmarły w tym roku Kornel Morawiecki. W tym roku starała się o reelekcję z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 26, jednak bezskutecznie.

Małgorzata Zwiercan pracuje w KPRM

Mimo wyborczego fiaska Małgorzata Zwiercan "odnalazła się" w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak informuje portal tvn24.pl, te doniesienia potwierdził szef KPRM Michał Dworczyk. Nie wiadomo jednak, czym dokładnie w Kancelarii ma zajmować się Zwiercan, a ona sama nie skomentowała sprawy.

>>> Zwiercan głosowała "na dwie ręce", z kolei w nowej kadencji głosowania próbowano "anulować bo przegramy":

Małgorzata Zwiercan jest kojarzona przede wszystkim z wydarzeniami z kwietnia 2016 roku, gdy Sejm wybierał nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Wówczas Zwiercan, choć jest to zabronione, poza oddaniem głosu za siebie, zagłosowała także za nieobecnego na sali Kornela Morawieckiego (stąd sformułowanie "głosowania na dwie ręce").

Prokuratura i sprawa Zwiercan

Przyłapana na niedozwolonym głosowaniu Zwiercan tłumaczyła się niewiedzą. W konsekwencji została wyrzucona ze swojego ówczesnego klubu poselskiego Kukiz'15. Sprawą zajęła się prokuratura, która dopiero we wrześniu 2017 roku złożyła wniosek do marszałka Sejmu, aby pociągnąć posłankę do odpowiedzialności karnej.

Ten wniosek został "zamrożony" jednak w komisji regulaminowej i Zwiercan sama zrzekła się immunitetu w kwietniu 2018 roku, czyli w dwa lata po głosowaniu "na dwie ręce". Pod koniec lutego 2019 roku prokuratura ostatecznie przedstawiła jej zarzut przekroczenia uprawnień służbowych (grozi za to do 3 lat więzienia), a Zwiercan nie przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Jak wskazuje tvn24.pl, od lutego tego roku sprawa niespecjalnie ruszyła do przodu. Prokuratura przekazała portalowi jedynie, że dopiero 12 listopada do sądu skierowano akt oskarżenia.

Więcej o:
Komentarze (127)
Była posłanka od "głosowania na dwie ręce" znalazła pracę. Małgorzata Zwiercan w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Zaloguj się
 • yaspiman

  Oceniono 55 razy 53

  ekspert od oszustw. bardzo przydatna. ma kwalifikacje i duże doświadczenie.

 • krynolinka

  Oceniono 46 razy 40

  Nie mają pisiory żadnych zahamowań. Im większa łajza to tym szybciej do koryta się załapie. Żeby was kuźwa mać szlag trafił, raz a dobrze.

 • polakadam

  Oceniono 34 razy 34

  Zwiercan się znalazła. Wczoraj odnaleziono Bernadete Krynicką. Jak widać wszystkie pisowskie szumowiny lądują w wygodnych posadach. W myśl zasady że goowno zawsze wypłynie.

 • arreis65

  Oceniono 27 razy 25

  szmateusz morawiecki to powszechnie znany kłamca a małgorzata zwiercan to oszustka i znajoma tatusia - pasują jak ulał !!!

 • jurek4491

  Oceniono 24 razy 24

  W PiS-e to norma , kto nie załapał się do sejmu dostaje lukratywne stanowiska : ONO jak widać , Piotrowicz i dziesiątki innych .
  Wszystko musi być PiS-owskie , nawet stadniny koni zniszczyli tylko dlatego że ogier zarodowy musi być z nadania PiS-u .

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 22 razy 22

  Tymy własnymy renkamy wywalczyła te posadę!

 • chi-neng

  Oceniono 18 razy 18

  Czy sa zdziwieni? Bo ja nie...
  Za zaslugi dla Morawickich; wiec nie ma sie czemu dziwic!
  To dzieki temu 'glosowaniu na 4 rece Cornela', syn niebawem PO.....zostalal premierem:).

 • jerzykkur38

  Oceniono 10 razy 10

  Niewyobrażalny upadek i degrengolada Przenajświętszej Rzeczpospolitej kolesi ! Najwyższym podziwem i szacunkiem prawdziwego Polaka,prawdziwego patrioty,prawdziwego katolika,cieszą się permanentne kłamstwo,oszustwo,zdziczenie oraz deptanie wszelkich norm etycznych i moralnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX