"Kroki prawne zostają podjęte". Janniger przemówił: Dziennikarz i politycy PO staną przed sądem

Edmund Janniger oznajmił, że podjął kroki prawne wobec dziennikarza Onetu Andrzeja Stankiewicza i polityków PO. Chodzi o niedawne publikacje na temat PFN, jej powiązań z amerykańską firmą PR-ową i wydatkami na Jannigera.

Portal Onet opublikował tekst wskazujący na powiązania Polskiej Fundacji Narodowej z amerykańską firmą PR-ową White House Writers Group (WHWG). Jak dotąd PFN zapłaciła WHWG za różnego rodzaju usługi niemal siedem milionów dolarów.

Jednak jak ustalił Onet, na liście wydatków WHWG można znaleźć takie związane z Edmundem Jannigerem, byłym asystentem Antoniego Mascierewicza.

Za przelot do USA i zakwaterowanie Jannigera PFN zapłaciła w maju 6 tys. 284 dolary, czyli niemal 25 tys. zł. Hotel kosztował ponad tysiąc dolarów (niemal 4 tys. zł), a bilet lotniczy - 5 tys. 280 dolarów (ponad 20 tys. zł)

- opisywał wówczas Onet. O ile Janniger nie odniósł się do tych zarzutów, tak kancelaria prawna przez niego wynajęta już tak. Jego adwokat zaznaczał, że Janniger towarzyszył tam Macierewiczowi i na konferencji byli "w ramach obowiązków służbowych".

>>> O sprawie Jannigera mówił w Gazeta.pl jeden z polityków PO. Co go zastanowiło?

Janniger odgraża się politykom PO i autorowi tekstu. "Kroki prawne zostają podjęte"

Ostatecznie jednak Edmund Janniger zabrał głos, ale na Twitterze, a zaczął od wytknięcia krytykującym go polityków PO sprawę wydatków na spotkania w "Sowie i przyjaciołach".

Od lat wrogów Antoniego Macierewicza drażni moja współpraca z nim, bo m. in. dzięki publikacjom w Newsmax, jednym z najbardziej opiniotwórczych portali w USA, pokazuję, co naprawdę dzieje się w Polsce i jaki jest dorobek A. Macierewicza

- napisał Janniger, a na koniec zadeklarował:

Za kłamstwa i oszczerstwa A. Stankiewicz (autor tekstu Onetu - red.) oraz politycy PO staną przed sądem, kroki prawne zostają podjęte.
Więcej o:
Komentarze (793)
"Kroki prawne zostają podjęte". Edmund Janniger przemówił, zapowiada że autor tekstu i politycy PO "staną przed sądem"
Zaloguj się
 • goldberg

  Oceniono 284 razy 274

  Chciałbym przypomnieć wielką aferę o ośmiorniczki po 20 zł za kilogram.

 • sacharynek

  Oceniono 258 razy 258

  nie mogę się doczekać pozwu, tak samo jak pozwu Macierewicza przeciwko Piątkowi za książkę :)

 • kukunapniu

  Oceniono 172 razy 172

  można porównać wydatki na ośmiorniczki za 150zł z biletem pierwsza klasa do US za 20 tyś

 • smiki48

  Oceniono 161 razy 157

  gó...arz, który zrobił karierę wyłącznie dzięki układom rodzinnym chce pozwać dziennikarzy do sądu. Niech pozywa. Wówczas zostaną pokazane wszystkie powiązania między nim a Macierewiczem

 • cozano

  Oceniono 140 razy 140

  No jakże można wytykać, że Antoś pojechał ze swoim Niuniusiem do Ameryki. Bez Niuniusia Antoś czułby się samotny i niedopieszczony...a że ktoś musiał za to zapłacić? No przecież PFN (czyli kieszeń podatnika) jest do takich celów stworzona i Niniuś teraz poszczuje wszystkich wytykających adokatem, też na koszt podatnika....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX