Tomasz Grodzki o śledztwie ws. korupcji: Ja i Senat jesteśmy niebezpieczni dla obozu władzy

- Nie czuję się jak ścigany, nie czuję się jak ofiara, ale czuję, że ja i Senat jesteśmy niebezpieczni dla obecnego obozu władzy, stąd próby dyskredytowania nas i oczerniania. Sumienie mam czyste i niech prokuratura prowadzi swoje działania - powiedział w 'Kropce nad i" Tomasz Grodzki odnosząc się śledztwa dotyczącego rzekomej korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo w okresie, kiedy był dyrektorem placówki.

W czwartek Prokuratura Regionalna w Szczecinie wszczęła postępowanie ws. "zachowań o charakterze korupcyjnym", które mogły mieć miejsce w szpitalu zarządzanym kilka lat temu przez obecnego marszałka Senatu. Wcześniej Karol Guzikiewicz z PiS złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka Senatu - chodzi o łapówkę, którą jakby miał on wziąć w 2009 roku. Później Guzikiewicz wycofał się z zarzutu tłumacząc, że to satyra, a następnie przeprosił Grodzkiego za nieprawdziwe twierdzenia.

Czytaj więcej: Radny PiS zarzucał Grodzkiemu branie łapówek, potem mówił, że to satyra. Teraz przeprasza

Tomasz Grodzki: Ja również złożyłem zawiadomienie do prokuratury

- Nie mam pojęcia o co chodzi. Prawdopodobnie chodzi o to, że jakaś anonimowa osoba wysłała informację do radnego Karola Guzikiewicza, a on to zgłosił do CBA. To pewnie pokłosie tego - powiedział Grodzki w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN 24. - Przypomnę, że ja również złożyłem zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie - dodał marszałek.

Grodzki powiedział, że "chciałby, aby w Polsce wszyscy byli traktowani równo" i przywołał sprawę koperty, którą austriacki biznesmen Gerald Birgfellner miał wręczyć prezesowi PiS w lutym 2018 r. Dodał, że "nie czuje się ofiarą" i ma "czyste sumienie", a śledztwo prokuratury jest wynikiem tego, że Senat jest "niebezpieczny do obecnego obozu władzy".

- Kwiaty czy bombonierka po operacji to zwyczajowy podarunek. Nigdy, i zwalczałem to w całym szpitalu, nigdy nie wolno żądać pieniędzy za poddanie się operacji i warunkować jej wykonania od wpłacenia pieniędzy. W tej materii byłem i jestem od lat radykalny - wyjaśniał Grodzki.

Marszałek Grodzki: Nigdy od nikogo nie żądałem pieniędzy. Moja cierpliwość się kończy. Zobacz nasz wywiad:

Więcej o:
Komentarze (80)
Tomasz Grodzki o śledztwie ws. korupcji: Ja i Senat jesteśmy niebezpieczni dla obozu władzy
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 33 razy 27

  Wazne, zeby Senat zachowal jednosc, zeby zaden niepisowski senator nie dal sie przekupic.
  Ten Senat to poczatek konca PiSu.

 • polak666maly

  Oceniono 34 razy 24

  wszystko jest niebezpieczne dla obozu wladzy, co nie pozwala im na bezkarnosc.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 16 razy 14

  I te wszystkie zarzuty pojawiły się w momencie, gdy dr. Grodzki odmówił przejścia do PiS w zamian za tekę ministra zdrowia, a następnie został wybrany głosami opozycji marszałkiem Senatu. Wcześniej nikt z nim nie miał problemu? Jakie to pisowskie.

 • maciek7783

  Oceniono 10 razy 8

  hen.wlo - MYLISZ SIĘ PÓŁGŁOWKU , to proluratura ma pokazać papiery, że było przestępstwo !!!!!!

  A ponieważ "i w Paryżu nie zrobia z gooo**na ryżu" to chętnie zobaczę te papiery!!! czekam !!!!!!!!!!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 10 razy 8

  Z tą kopertą Kaczyńskiego to prawda. Jakoś Ziobro nie kwapi się do wszczęcia śledztwa w sprawie nakłaniania do wręczenia łapówki.

  Tak samo jak nie kwapi się do postawienia zarzutów poświadczenia nieprawdy w oświadczeniu majątkowym sobie i Karczewskiemu.

  Tak samo jak nie kwapi się do oskarżenia o zabójstwo Jackiewicza, do czego jest zobowiązany z urzędu.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 10 razy 8

  PiS to zdrajcy, złodzieje i bolszewickie świnie. Zwłąszcza komuchy pokroju Kaczyńskiego, Macierewicza czy Ziobry (tak, wiem, on jest z przybudówki).

  Ale nie frasujcie się, towarzysze. To tylko taka satyra.

 • chi-neng

  Oceniono 13 razy 7

  • Plugawią wszystko co sakralne, rdzennie historyczne, nietykalne.
  • Plugawią , wszystko czego się dotkną, bo wszystko TO czego się dotkną, na siłę transformują/przerabiają na kacze bagno, na bagno sfabrykowane przez sitwę Kaczyńskich.
  • Plugawią wszystkich przyzwoitych i praworządnych, jako że sami przynależą do sekto-mafii, parającej się:
  - przestępstwami
  - korupcja
  - nepotyzmem
  - łgarstwem
  - oszustwem
  - mafijnymi metodami i instrumentami, pod parasolem religii i wiary.
  • Nade wszystko zaś, plugawią, prześladują, uprawiają wieloletnia już nagonkę na byłe władze, opozycje i na każdym kroku, na wszystkich tych, którzy IM ZAGRAŻAJĄ I UTRUDNIAJĄ DEPTANIE I ŁAMANIE PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, KONSTYTUCJI, STOSOWANIE NOWEGO KACZEGO DUDO-ZIOBRO-KACZYNSKIEGO PRAWA.

 • internauta2013

  Oceniono 11 razy 7

  Niedawno oglądałem marszałka Grodzkiego w TVPInfo w rozmowie z Bronisławem Wildsteinem. Mówił spokojnie i rzeczowo, co Wildsteina wręcz wyprowadzało z równowagi. Wildstein wciąż się zacinał, cały zdenerwowany powtarzał dobrze znane slogany, mozna było odczuć, że sam prowadzący nie wie o czym mówi i nie rozumie, a nawet nie stara się zrozumieć swojego rozmówcy. Pan Wildstein do telewizji po prostu nie nadaje się więc niechże dalej pisze swoje książki, a może je ktoś przeczyta i zrozumie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX