Jacek Sasin o działaniu NIK. Dziwne. Wygląda na próbę zawistowania ze strony Banasia

- To niedobrze, bo to sprawia wrażenie, że to jest działanie odwetowe - powiedział Jacek Sasin w Polskim Radiu 24, pytany o złożenie przez NIK do prokuratury 15 doniesień w sprawie rządowego programu "Praca dla więźniów". Przyznał jednak, że NIK ma prawo do "odmiennej oceny" działalności Służby Więziennej.

15 zawiadomień skierowanych do prokuratury przez Najwyższą Izbę Kontroli dotyczy niedopełnienia obowiązków przez dyrektorów zakładów karnych i dyrektora generalnego Służby Więziennej. Za pilotowanie programu "Praca dla więźniów" odpowiadał w trakcie swojej pracy w rządzie ówczesny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Jaki określił zarzuty NIK jako "śmieszne i typowo polityczne".

Jacek Sasin: to próba odwrócenia uwagi

Teraz, w wywiadzie w Polskim Radiu 24, do sprawy odniósł się minister aktywów państwowych i członek PiS, Jacek Sasin. - Trochę mnie to dziwi. Z tego co wiem, to ta kontrola była wykonywana jeszcze, kiedy prezesem NIK był Krzysztof Kwiatkowski - komentował. Jak powiedział, "wygląda to na próbę zawistowania (pierwsze zagranie z partii brydża - red.) ze strony prezesa Mariana Banasia". - Niedobrze, że to się wpisuje w całą dyskusję dotyczącą jego osoby i ewentualnej dymisji z funkcji prezesa NIK - dodał.

>>> Szef NIK zaskarbił sobie miano "pancernego Mariana". Zobacz jak bronił się przez zarzutami:

Sasin przekonywał, że szef NIK atakując Jakiego, chce odwrócić wagę od swoich problemów. - Takie działanie, kiedy jest wyciągany raport, który powstał jakiś czas temu i był już omawiany, sprawa była już wyjaśniana i nagle ten raport służy do tego, żeby dziś stawiać tak ostre zarzuty i składać zawiadomienie do prokuratury, to niestety każe mi domniemywać, że jest to próba odwrócenia uwagi od problemów prezesa NIK - mówił. - To by było bardzo niedobrze, bo to by obniżało autorytet NIK - dodał.

Polityk PiS zaznaczył, że nie odbiera NIK prawa do oceny Służby Więziennictwa. - Po to jest, żeby kontrolować i tam, gdzie uważa, że nie dołożono należytej staranności, pokazywać to, piętnować i kierować zawiadomienia do prokuratury. Niech prokuratura to zbada - mówił Sasin.

Więcej o:
Komentarze (209)
Jacek Sasin o działaniu NIK. Dziwne. Wygląda na próbę zawistowania ze strony Banasia
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 81 razy 69

  Sasin !. Odwetem będzie postawienie ciebie przed Trybunałem Stanu za spowodowanie śmierci 95 osób. To ty i kaczyńscy ponoszą za to odpowiedzialność.
  Kaczyński nie miał żadnego prawa wyjechać do Smoleńska BEZ ZGODY Rządu RP a takiej
  zgody nie miał. To ty zorganizowałeś jego PRYWATNĄ wycieczkę która zakończyła się tragedią.
  Odpowiesz kiedyś za to, to PiSowsko kanalio.

 • krynolinka

  Oceniono 55 razy 45

  Lepiej się Sasin zaopatrzcie w kamizelki kuloodporne i blaszanki na zakute łby. Wygląda na to, że Banaś ustawił tarczę strzelniczą na froncie siedziby PiS. Nie tylko zawistował ale i rozpoczął regularny ostrzał.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 49 razy 41

  Głębia myśli Sasina jest porażająca. Gdyby jeszcze był łaskaw przypomnieć kto kryształowego alfonsa Banasia wybrał na szefa NIK...

 • optymistaa43

  Oceniono 36 razy 34

  Sasin tepaku,jak nie masz pojecia o brydzu to nie uzywaj brydzowej terminologii,.Poucze cie ze wist jest otwarciem a nie atakiem dupku.

 • marek_k62

  Oceniono 33 razy 31

  SKOK Wołomin, lot do Smoleńska, GetBack... Sasin, jesteś następny.

 • steelhave

  Oceniono 29 razy 27

  Jak by tu Banasia przyłatać do totalnej opozycji? Licząc na "inteligęcję " suwerena można śmiało próbować. TVPiS może głosić na paskach, że Banaś widział na własne oczy jak Tusk grał w gałę. Intęligencja PiSowska na pewno to łyknie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX