Nadchodzi zmierzch Prawa i Sprawiedliwości? "Andrzej Duda nie ma reelekcji w kieszeni"

Prof. Antoni Dudek w rozmowie z "Rzeczpospolitą" ocenia, że nadchodzi zmierzch Prawa i Sprawiedliwości, a ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego utraciło pierwotny impet. Ostatnim sprawdzianem dla PiS mają być nadchodzące wybory prezydenckie. - Andrzej Duda nie ma reelekcji w kieszeni. Sam dla siebie jest największym zagrożeniem - ocenia politolog.

Zdaniem politologa prof. Antoniego Dudka Prawo i Sprawiedliwość nie ma wcale wygranej w kieszeni w nadchodzących wyborach prezydenckich. - Największym zagrożeniem dla Andrzeja Dudy jest on sam. Jak patrzę na wszystkich jego potencjalnych przeciwników, to na razie tak to widzę - mówi politolog w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Dodaje wprost, że mimo wygranych przez partię Jarosława Kaczyńskiego wyborów parlamentarnych, dostrzega "zmierzch PiS-u".

>>> Tomczyk o sprawie Banasia: To wojna między oszustami a oszustami:

Prof. Dudek o sytuacji PiS-u. "Widać wyraźnie, że prezes ma problemy"

Jak wskazuje Dudek, Andrzejowi Dudzie najprawdopodobniej nie uda się wygrać wyborów prezydenckich w pierwszej turze - wszystko zależy więc od tego, z kim znajdzie się w drugiej. - Wtedy jakieś jego błędy w kampanii plus zmierzch PiS-u, który dostrzegam, mogą go obciążyć - mówi politolog. 

Zdaniem Dudka rządzący utracili dawną energię, która towarzyszyła im przez pierwsze cztery lata rządzenia, a sytuacja PiS nie jest obecnie najlepsza.

Stracił Senat, jest sprawa Banasia, a sam Jarosław Kaczyński ma kłopoty ze zdrowiem. Widać wyraźnie, że prezes [Jarosław Kaczyński] ma problemy. Partia utraciła znaczną część impetu, który miała przez pierwsze cztery lata, dlatego że jest bardzo zmęczona władzą

- zaznacza w rozmowie z "Rz". Jak dodaje, nowym rozdaniem dla PiS-u byłyby wybory prezydenckie i ewentualna wygrana Andrzeja Dudy. Jeśli wywalczy on drugą kadencję, to PiS "podejmie drugą fazę rewolucji". - To będzie dotyczyło samorządów i mediów, tak podejrzewam - kwituje politolog.

Więcej o:
Komentarze (461)
Nadchodzi zmierzch Prawa i Sprawiedliwości? "Andrzej Duda nie ma reelekcji w kieszeni"
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 120 razy 100

  DUDA nie jest żadnym prezydentem wszystkich Polaków , jest PiSdencikiem , jest chłopcem na posyłki dla nadprezesa i wykona każde polecenie , nawet najgłupsze , przykłady można mnożyć .

 • chi-neng

  Oceniono 115 razy 97

  "Andrzej Duda nie ma reelekcji w kieszeni"
  -----
  Oby TO się sprawdziło!
  I na TYM niech stanie!
  Czas wygasić to źródło zła, niszczenia praworządności.

 • wejsunek47

  Oceniono 83 razy 69

  ależ suwerenowi wcale nie przeszkadza ,że prezydent jest przestępcą... do zmiany poglądów może skłonić tylko kryzys ekonomiczny... on już się zaczął ale na wino i ropę do tedika jeszcze starcza.. i jeśli pis "załatwi" resztki wolnych mediów i samorządy to będzie rządził póki suweren nie dostanie ciężko po kieszeniach..

 • krynolinka

  Oceniono 75 razy 57

  Wszystkie powiaty Andrzej objeździł w Polsce i za granicą..i nie ma reelekcji w kieszeni? Co za niewdzięczny naród!

 • siekier35

  Oceniono 68 razy 56

  taaaa,tylko po tych prawych i sku...synach sprzątanie zajmie lata...
  a w realiach polskich kto wie czy nie dekady

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX