Małgorzata Kidawa-Błońska wściekła na Grzegorza Schetynę. "Ewidentnie gra, żeby ją osłabić"

Małgorzata Kidawa-Błońska już zarzucała Jackowi Jaśkowiakowi, że nie poinformował jej o tym, że zamierza być jej konkurentem w prawyborach prezydenckich. Jak się okazuje wicemarszałkini Sejmu jest rozczarowana nie tylko zachowaniem prezydenta Poznania, ale też Grzegorza Schetyny.

"Małgorzata Kidawa-Błońska jest wściekła na Schetynę, bo ewidentnie gra, żeby ją osłabić" - powiedział w rozmowie z "Newsweekiem" jeden z bliskich współpracowników wicemarszałkini Sejmu. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej miał także przekonywać szefów regionalnych oddziałów ugrupowania, do popierania Jacka Jaśkowiaka.

"Gra, żeby ją osłabić". Grzegorz Schetyna ma zachęcać do głosowania na Jacka Jaśkowiaka

Polityk dowiedziała się, że nie jest jedyną kandydatką w prawyborach prezydenckich PO w Zagrzebiu, gdzie Donald Tusk został wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej. - Już w Chorwacji Grzesiek mówił w kuluarach szefom regionów, żeby popierali Jacka Jaśkowiaka, bo Kidawa nie ma szans pokonać Andrzeja Dudy. Zachował się bardzo nie w porządku - powiedział rozmówca "Newsweeka".

Bliski współpracownik Grzegorza Schetyny twierdzi, że przewodniczący PO był od początku przeciwny tak szybkiej nominacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Z tego powodu polityk miał namawiać do kandydowania w wyborach m.in. marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, Radosława Sikorskiego czy Bartosza Arłukowicza. Według współpracowników Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wystawienie kandydatury prezydenta Poznania może być dla niej korzystne. - Dostała kopa do walki - mówi jeden z jej ludzi.

- Posłowie i struktury są za Kidawą. Ona się z nimi spotyka, rozmawia. W Szczecinie w poniedziałek było 150 osób. Na spotkania Jaśkowiaka, który jeździ po kraju z ludźmi Schetyny, przychodzi 30-40 osób - dodaje jeden z szefów regionów. Jak podaje "Newsweek" starcie wicemarszałkini Sejmu i prezydenta Poznania w prawyborach prezydenckich PO ma odwrócić uwagę od problemów Grzegorza Schetyny w ugrupowaniu: przewodniczący uznawany jest za winnego trzech przegranych wyborów. 

Wcześniej Jacek Jaśkowiak odpierał zarzuty Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która przyznała, że ma żal do prezydenta Poznania o to, że jej nie uprzedził o swoich zamiarach. - Miałem dzwonić do Małgorzaty i pytać o pozwolenie? (...) Dąsanie się z tego powodu jest nie na miejscu. Nie znam kodeksu politycznego dobrego wychowania, ja jestem z robotniczej dzielnicy. Może nie umiem odnaleźć się w tym "ą" i "ę", uważam, że postąpiłem zgodnie z regulaminem - mówił Jacek Jaśkowiak.

Więcej o:
Komentarze (182)
Małgorzata Kidawa-Błońska wściekła na Grzegorza Schetynę. "Ewidentnie gra, żeby ją osłabić"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 53 razy 33

  Schetyna w ogóle od lat sprawia wrażenie, jakby chciał rozsadzić PO od środka.

  Jesli mu się uda, to nie zdziwię się, jak przejdzie do PiS.

 • veerappan

  Oceniono 55 razy 25

  Kobieta, która w momencie, gdy nie czyta z kartki lub promptera, myli się w każdym zdaniu, raczej średnio nadaje się na prezydenta RP...

 • ggchmiel

  Oceniono 36 razy 22

  Genialny strateg Platformy Obywatelskiej, pan Grzegorz Schetyna już kiedyś grał na to, by p. Bronisław Komorowski nie wygrał zbyt znacząco z p. Andrzejem Dudą. No i cel osiągnął: nie wygrał.

 • lakman

  Oceniono 25 razy 17

  Jeżeli Platforma jak najszybciej nie pozbędzie się Grzegorza "Cwaniaczka" Schetyny, to jej dotychczasowi wyborcy wkrótce nie będą mięli na kogo głosować.

 • kaczkowski12

  Oceniono 27 razy 17

  A budyń zaciera dłonie.

 • edza4

  Oceniono 20 razy 14

  Wypożyczyć Schetynę do pisu za darmo i bezpowrotnie,tak jak to się z piłkarzami robi,przecież inwestowanie w nieudacznika to tak jakby popełnić sepuku. Facet od psucia wszystkiego czego się dotnie raczej kwalifikuje się pilnie do lekarza a nie na salony.Przecież to zwykły sołtys a nie polityk.Swoją polityką pokazał kompleks jaki go dotknął,przykład wybory samorządowe Gdańsk mocny kandydat Adamowicz,on wstawia człowieka bez twarzy Jarosława Wałęsę-klęska,nikt nie da się nabrać na nazwisko,wybory do europarlamentu w Cisnej stawia na jedynkę swojego gacha,a pani która jest europosłanką od lat dostaje nr 12 od sołtysa ale wygrywa,oczywiście z PO,przecież ten tępak nie rozumie że jest zakałą bez wstydu a nie politykiem.

 • dejtrejder

  Oceniono 26 razy 14

  Dlaczego jeszcze schetyna nie jest zwolniony? Opozycja z nim na czele nei ma żadnych szans ze śmierdzącym pisuarem.

 • stanislaw50

  Oceniono 27 razy 13

  Odsuńcie durnego niedojdę od władzy.
  Nieudacznik nie potrafi nic poza trzymaniem dupska na stołku.
  Swoimi durnowatymi decyzjami jedynie was nieudacznik podzieli.
  Z jego nieudolnych pomysłów i rządzenia jedynie PiS się cieszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX