Hołownia w Teatrze Szekspirowskim. "My naprawdę idziemy wygrać te wybory"

- Dlaczego Teatr Szekspirowski? - rzucił Hołownia na początku spotkania. - Teatr Szekspirowski jest doskonałym miejscem, żeby zakończyć hamletyzowanie - odpowiedział i ogłosił, że zamierza startować w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

"W niedzielę spotkamy się w Teatrze Szekspirowskim, którego kilkaset miejsc zapełniliście w ciągu kilku godzin. To bardzo mnie motywuje. Jestem ogromnie wdzięczny za Wasze zaangażowanie, za Wasze komentarze i dobre wiadomości przed jednym z najważniejszych spotkań w moim życiu" - napisał przed spotkaniem Hołownia.

Show Hołowni w Teatrze Szekspirowskim

Spotkanie prowadził Michał Kobosko, który według nieoficjalnych doniesień ma być szefem kampanii Hołowni. Na początku spotkania wyświetlono krótki film o "eksperymencie społecznym" mającym pokazać, co łączy Polaków. Pojawiło się też hasło: "My, bo łączy nas znacznie więcej".

Na Facebooku prowadzona była relacja na żywo ze spotkania:

Szymon Hołownia kandyduje na prezydenta

Powiem wprost, po raz pierwszy publicznie: na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory prezydenckie, chcę w nich kandydować

- zadeklarował Hołownia wywołując gromki aplauz sali.

My naprawdę idziemy wygrać te wybory. Przekonać kilka milionów Polaków, że jedynym szefem prezydenta powinien być naród, my, wy

- mówił w uniesieniu. Dodał, że pokazywanie, że "niemożliwe jest możliwe" jest "specjalnością Polaków". - System się zawiesił. Żeby się odwiesił, musimy w maju 2020 r. zamontować w nim bezpartyjny bezpiecznik - przekonywał Hołownia.

"Człowiek ważniejszy od ideologii"

Wcześniej Hołownia zdiagnozował sytuację polityczną w Polsce. - Dlaczego nie możemy być różni, ale równi? Dlaczego w Polsce jest tak mało powietrza? Dlatego, że mimo że kalendarz pokazuje coś innego, wciąż mamy w naszym kraju lata 90.? - pytał retorycznie.

- Mądra polityka nie jest o demonstrowaniu siły, ale o tym, by odkrywać ludziom moc. Chcę Polski, która będzie solidarna. Chcę walczyć o dzieci w kryzysie zdrowia psychicznego, o dziewczynę transseksualną, która skoczyła z mostu. Chcę Polski silnej samorządami - mówił Hołownia.

- Chcę Polski, w której wszyscy przestrzegają reguł, ale nikomu, nawet prezydentowi, nie wolno chodzić przez trawnik - dodał. - Dla dobra Polski i dobra Kościoła, trzeba przeprowadzić rozdział Kościoła od państwa - podkreślił.

- Chcę państwa, gdzie człowiek jest ważniejszy, niż ideologia. Chodźcie ze mną! - wzywał Hołownia.

>>> Czy Hołownia ma szanse zostać prezydentem? Zobacz jakie jest zdanie prof. Chwedoruka:

Więcej o:
Komentarze (379)
Hołownia w Teatrze Szekspirowskim. "My naprawdę idziemy wygrać te wybory"
Zaloguj się
 • puzonik48

  Oceniono 47 razy 19

  Od lat jesteśmy pogubieni :( Jeżeli Tymiński z teczką o włos nie został prezydentem ,to dlaczego Hołownia miałby nie wierzyć w zwycięstwo ?

 • lodzermensz1

  Oceniono 42 razy 18

  Nie wiem, czy na niego zagłosuję, ale tego nie wykluczam w tej chwili. Na razie przekonuje mnie bardziej niż pani Kidawa-Błońska.
  Niebezpieczeństwo jakie widzę w tej kandydaturze, to "rozcieńczenie" opozycyjnego elektoratu. Pamiętać należy, że Duda ma realną szansę wygrać w pierwszej turze.
  Z drugiej strony Hołownia, katolik z "ludzką twarzą", może być alternatywą dla katolickiego, ale nie nacjonalistycznego i nie fundamentalistycznego elektoratu. Obawiam się jednak, że jest zbyt mało rozpoznawalny. Jeśli serio myśli o polityce, to start w wyborach prezydenckich jest raczej przygrywką do stworzenia czegoś nowego.

 • kataryniarski

  Oceniono 80 razy 18

  Hołownia odegrał scenkę z Hamleta...

  Nie traktuję go jako poważnego kandydata, poza tym światopoglądowo to taki talib light.

 • freakoman

  Oceniono 34 razy 14

  Moja żona wybałuszyła oczy i krzyknęła: łejery, a czemu nie Hołowczyc??? I to uznałem za najlepszy komentarz...

 • qeton

  Oceniono 31 razy 11

  Aż musiałem na Wikipedii sprawdzić, kto to, do diabła, jest ;) Wyszło, że jakiś dziennikarz i taki tam, nic specjalnego. Na PISowy beton to zbyt mały kaliber. Na Wikipedii najbardziej rozbawiła mnie informacja o zonie Hołowni. Oficerka i pilotka ;) Wiecie jaka jest różnica między oficerkami i pilotkami? Oficerki naciąga się od dołu, pilotki od góry ;)

 • 11krzych

  Oceniono 13 razy 9

  >Dla dobra Polski i dobra Kościoła, trzeba przeprowadzić rozdział Kościoła od państwa

  Dla dobra Polski kościół trzeba odjebać. Dobro kościoła mnie nie interesuje, niech kościół odda dobra które ukradł Polakom i wy3,14ala.

 • urko1

  Oceniono 15 razy 9

  W czym ten człowiek ma być gorszy od innych kandydatów czy obecnego Prezydenta. Jego chociaż znam. A histeryczne wypowiedzi jego przeciwników mogą mnie tylko przekonać do głosowania na pana Szymona Hołownię. Bo mowa nienawiści atakuje już z każdej strony, a potrzeba nam wszystkim zdrowego zrównoważonego spojrzenia na Polskę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX